Спорт за бременни мами :)

  • 10 053
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 64
Плуването е супер - аз плувам по един километър всеки ден и се чувствам страхотно. Но по-важно е не колко дълго плуваш, а усещането на безтегловност във водата. Навсякъде другаде може да се чувстваш тежка, но не и във водата!

Правя (макар и по-рядко) и йога за бременни. Ползвам това DVD, което си поръчах от amazon: http://www.amazon.com/Prenatal-Yoga-Shiva-Rea/dp/B0000BYNMH/ref= … 500086&sr=8-1
Отразява се страхотно на кръста и подвижността!

# 16
  • Мнения: 370
Аз се занимавам само с разходки и степер Simple Smile

# 17
  • Мнения: 136
Ходя, когато имам възможност, на гимнастиката за бременни в Центъра за съвременни родители и съм много доволна. Освен, че със сигурност имат ефект върху фигурата, ако се посещава редовно (аз, за съжаление, напоследък не го правя), помагат много и срещу болките в кръста, гърба и други части на тялото, натоварени от тежестта  Peace

Вчера ми доставиха и DVD-то с "Фитмама" (гимнастика за бременни) и се надявам утре да не ме домързи и да я изпробвам, изглежда интересна.

А да знаете дали някъде продават от големите гумени топки за гимнастика, върху които се сяда? Много са ефикасни, но не съм виждала никъде  newsm78

# 18
  • Мнения: 141
Занимавам се със спорт професионално и до третият си месец даже продължих да водя аеробика и бодиуърк.До края на бременността ми в подписа ми се вижда с какво се занимавах.Като цяло има комплекси направени изключително за бременни,но е хубаво да е под умело ръководство, не всяка бъдеща майка има нужната двигателна култура за прави всичко от тези комплекси.

# 19
  • Мнения: 21
КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА РОЛЕРИТЕ?  АЗ ВЕЧЕ ПРОБВАХ И Е СУПЕР!

# 20
# 21
  • Мнения: 511
КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА РОЛЕРИТЕ?  АЗ ВЕЧЕ ПРОБВАХ И Е СУПЕР!
Това сериозно ли е?Не вярвам здравомислещ човек да кара ролери по време на бременност.

# 22
  • Мнения: 3 641
КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА РОЛЕРИТЕ?  АЗ ВЕЧЕ ПРОБВАХ И Е СУПЕР!
Това сериозно ли е?Не вярвам здравомислещ човек да кара ролери по време на бременност.
Да, представям си какво може да се случи при падане ooooh!

# 23
  • Мнения: 6 365

А да знаете дали някъде продават от големите гумени топки за гимнастика, върху които се сяда? Много са ефикасни, но не съм виждала никъде  newsm78

Метро, Кауфланд, магазините за фитнес. Различни марки, различни цени.

# 24
  • Мнения: 3 695

А да знаете дали някъде продават от големите гумени топки за гимнастика, върху които се сяда? Много са ефикасни, но не съм виждала никъде  newsm78

Метро, Кауфланд, магазините за фитнес. Различни марки, различни цени.
онзи ден видях такива топки в Спорт депо в Младост 4  Peace

# 25
  • Мнения: 47
ха супер *Jeny* ти ме успокои, че и ти ще продължиш да ходиш на фитнес към 3-тия  месец. Аз също тренирам от години и сега след като съм бременна искам да продължа, но лекар не смея и да питам, те винаги са против фитнеса и общо взето и идея си нямат какво точно правят хората там. Представят си култористките само.
Но по леки тренировки и раздвижване си е супер. Чудя се разните машинки за дупе и прасец примерно дали може да се правят?  Thinking

# 26
  • Мнения: 685
Аз ходех на водна аеробика. Правех и упражнения за дишане под вода. Много бях доволна- до последно бях изключително подвижна, качих 10 кг. Препоръчвам горещо Simple Smile
Аз смятам на водната аеробика да заложа. Много много ми харесва.
А и на тренировките до сега винаги съм виждала поне по 2 бременни  Party

# 27
  • Мнения: 3 641
ха супер *Jeny* ти ме успокои, че и ти ще продължиш да ходиш на фитнес към 3-тия  месец. Аз също тренирам от години и сега след като съм бременна искам да продължа, но лекар не смея и да питам, те винаги са против фитнеса и общо взето и идея си нямат какво точно правят хората там. Представят си култористките само.
Но по леки тренировки и раздвижване си е супер. Чудя се разните машинки за дупе и прасец примерно дали може да се правят?  Thinking
Мила, радвам се,че има някой като мен. Въобще не мисля да питам доки, защото ще е против. Обаче фитнес не означава само вдигане на тежести.  Peace
Може да се прави вътр. и външно бедро на машините. За дупе клекове с малки гирички, също упражнения за 'паласките', Отделно  малко по бавни темпове на велото според мен са подходящи. Бицепс, трицепс, гръб също няма да навредят.
Пък и който е със стегната мускулатура съм чела, че много по-лесно ражда и контракциите не са толкова болезнени.

Приемам предложения за нови упражнения  bouquet

# 28
  • Мнения: 1
Здравей Swayka,
Би ли ми казала къде си ходила на плуване за бременни, помеже аз нищо не намирам в интернет Simple Smile

# 29
  • Мнения: 256
Има в Св. София на бул. България - води ги Мария Шпицер, треньорка по плуване и много готина мацка. Посещавах нейните занимания с първата ми бременност и не съм имала никакви проблеми, нито гъбички от басейна, нито мускулна треска, няма схващане, а качването на килограми също се регулира. Сега с второто бебче, само чаках малко да се позатопли и точно вчера се обаждах, да кажа че от следващата седмица тръгвам, че ми писна от това заседяване.  Grinning
Ето тел. за контакти
в МБАЛ Св. София - пон. до петък 9:30-10:30 и от 19:00 до 20:00 ч.
събота и неделя - 12:00 до 13:00 и 13:00-13:45 (релакса)
тел. 81 84 600
 и още един тел. 0888 800 820 - Мария.
Това е  сайта : http://www.vodna-aerobika.com/
Сайта сега не се отваря, че Мария нещо забравила да плати няква такса, но до няколко дни ще е активен отново.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт