за мамите с отрицателна кръвна група

  • 21 676
  • 209
  •   1
Отговори
# 15
  • Хасково
  • Мнения: 79
И аз искам само да ви допълня. На мен ми правиха изледвания за антитела всеки месец. Не съм плащала нищо освен таксата в лабораториите - 2 лв. Peace
И още един въпрос към мамите раждали в държавни болници. Сами ли си закупихте Анти Д-то или беше безплатна?
Леко бременеене на всички. И здрави дечица! Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 3 789
Споко, и ние сме така, няма страшно.
Поразрови с търсачката- има подобни теми

# 17
  • Мнения: 1 032
...И още един въпрос към мамите раждали в държавни болници. Сами ли си закупихте Анти Д-то или беше безплатна?...

Включена е в клиничната пътека за раждане и трябва да се поставя абсолютно безплатно ако си здравноосигурена. И двата пъти на мен ми я поставиха без проблем в бургаската болница. Ако се правят на интересни и ви накарат да си купите ваксината, пазете касовата бележка. После с нея отивате на касата в болницата и настоявате да ви я осребрят. Ако не- сигнал в здравната каса, защото болницата така или иначе е получила пари за ваксината.

# 18
  • Мнения: 368
В Тина Киркова искаха да си я платя. И искаха някаква яка цифра, но впоследствие раждах в Майчин дом, където ми я сложиха безплатно

# 19
  • Мнения: 8
Когато раждах големия си син,според изледванията кръвната ми група се оказа В+.Проблем с раждането-никакъв.Минават 10 години Embarassed и ще раждам 2-ри път.Правят ми изследвнията за кръвна група-хоп-А минус.Направо полудях.Правят ги втори път-пак А минус,а мъжът ми АВ+.Всеки месец ми правеха иследване за антитела,но нямаше нищо.Вторият ми син се роди с кръвна група АВ+ и без никакъв проблем Grinning

# 20
  • Мнения: 34
и аз съм така,  и аз се стресирах в началото като разбрах. Няма кой знае какво...просто всеки месец даваш кръв.

# 21
  • Мнения: 2 111
Понеже съм здравноосигурена ваксината АнтиД ми беше безплатна.

# 22
  • Мнения: 11 094
Не е всеки месец, а 3 пъти по време на бременността се изследват анти-тела (ако няма проблеми, разбира се). При първа бременност обикновено никога няма проблеми.

# 23
  • Мнения: 137
наистина няма нищо обезпокояващо, особено при първа бременност опасността от антитела е минимална. просто веднага след раждането трябва да изследват кръвната група на бебчо и ако е тази на таткото, то трябва в рамките на 72 часа да ти бият една инжекция и това е. това се прави за следващата бременност, когато организма ти може да натрупа антитела и да не приеме бебче с чуждата кръвна група. не се тревожи и лека бременност!
абсолиутно вярно newsm10 аз родих на скоро и ми биха такава инжекция защото съм ''а-'' и док ми даде съ6тото обяснение но не искам да те пла6а малката я задаржаха пове4е заради жълтеницата вярно е вси4ки бебета имат но на моята принцеса и бе6е много зави6ен билиробинът бе6е 470 а трябва да е под 200 за да я изпи6ат седя 4 дена в кувиоз на лъчетерапия и обяснението което ми дадаха лекарите бе6е че 6том съм кръвна група с отрицателен резус фактор това е причината но за 6тастие тя взе на татко си групата и биха инжекция само на мен леко бременеене,раждане и дано всичко да е ток  bouquet

# 24
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Първо лека бременност!Няма място за притеснение,ако детенце е+ ще ти направят АнтиД и всичко ще е наред. Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 3 214
При първата ми бременност ми правиха 3 пъти изследвания за антитела; при следващата - през месец  Peace Не е имало проблеми.

# 26
  • Мнения: 14 490
...И още един въпрос към мамите раждали в държавни болници. Сами ли си закупихте Анти Д-то или беше безплатна?...

Включена е в клиничната пътека за раждане и трябва да се поставя абсолютно безплатно ако си здравноосигурена. И двата пъти на мен ми я поставиха без проблем в бургаската болница. Ако се правят на интересни и ви накарат да си купите ваксината, пазете касовата бележка. После с нея отивате на касата в болницата и настоявате да ви я осребрят. Ако не- сигнал в здравната каса, защото болницата така или иначе е получила пари за ваксината.


на мен ми я поставиха безплатно в държавна болница.

интересно ми беше само защо в епикризата, която ми дадоха при изписването не пишеше, че ми е поставяна.
при теб пишеше ли?

# 27
  • Мнения: 3 016
Аз също съм 0- ,а съпруга ми 0 полож. След първото раждане не ми сложиха ваксината, въпреки че детето е 0полож. Това помеждудругото го разбрах преди 1 година коя кр. група е сина ми.Но това  е друга тема за немърливостта на бургаските доктори . След второто раждане ми поставиха  ваксината. Но аз искам да попитам има ли мами които са раждали трети път и имало ли е някакъв проблем ?Защото аз доколкото знам с всяка следваща бременност риска се увеличава.

# 28
  • Мнения: 222
аз също съм с отрицателен резус фактор а мъжът ми с положителен.изследването се прави 3 пъти през бременността.и накрая само око детето се роди с положителен резус фактор на майката се слага инжекцията.тя се слага за да предпази следващата бременност на майката.но не мисля че ще имаш проблем при трето раждане.майка ми също е с отрицателна кръвна група и е родила 7 деца.не е имала проблем с резус фактора при нито една от бременностите си.а на нея не са и слагали никакви инжекция при нито една от бременностите и когато са  се раждали децата с + резус фактор.така че си зависи и от самата майка.

# 29
  • Мнения: 404
наистина няма нищо обезпокояващо, особено при първа бременност опасността от антитела е минимална. просто веднага след раждането трябва да изследват кръвната група на бебчо и ако е тази на таткото, то трябва в рамките на 72 часа да ти бият една инжекция и това е. това се прави за следващата бременност, когато организма ти може да натрупа антитела и да не приеме бебче с чуждата кръвна група. не се тревожи и лека бременност!
Момичетата са ти обяснили много добре.И аз искам да ти кажа, че аз също съм с отрицателна кръвна група , а мъжът ми е с положителна.Правиха ми допълнителни изследвания, и като се родиха децата веднага им направиха изследване коя кръвна група са.Оказа се , че и двете са взели моята, а на мен ми биха специална инжекция.
Не се притеснявай, всичко ще е наред.Докторите ще ти обяснят повечко.Желая ти леко бременеене.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт