Бременност с отрицателен резус фактор

  • 1 231
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте Мами!
Аз съм бъдеща мама в 6та седмица съм и съм с 0 отрицателна кръвна група, бащата е с положителен резус фактор.
Видях теми във форума, но са доста стари.
Видях и мнения, че при първа не е опасно, че се правят изследвания за съвместимост, някъде пишеше за две инжекции ( през 28 седмица и като родиш ).
Моля има ли някой, който да ми съдейства с информация. Защото от еуфорията забравих да кажа на лекаря и малко се притесних. На 32 съм и от много време искам да стана майка.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 54 438
Не е късно, но трябва да кажеш. Много е важно да се знае.

# 2
  • Мнения: 4 844
Лекарят ще ви види изследванията. Не се притеснявайте, всичко ще е наред, ще ви пуснат необходимите изследвания като дойде време.

# 3
  • Мнения: 1 607
При раждането се правят изследвания на бебето за слагане на инжекция, а на майката задължително, ако иска второ. А не съм отрицателна, но потърсете информация и споделете с лекар
https://m.bg-mamma.com/?topic=822578

# 4
  • Мнения: 4 844
При раждането се изследва кръвната група на бебето. Ако е отрицателна, няма да ви слагат инжекция.
По време на бременност ще ви пуснат Куумбс изследвания за антитела. Както сама сте написала, при първа бременност най-вероятно няма да имате никакви проблеми.

# 5
  • Мнения: 70
И аз съм с отрицателен резус фактор, а бащата е положителен. Правят се няколко изследвания за антитела по време на бременността. Най-вероятно ще ти искат и бележка с кръвната група на бащата за картона, когато те регистрират. Мисля, че няма от какво да се притесняваме Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
И аз съм с отрицателен резус фактор, а бащата е положителен. Правят се няколко изследвания за антитела по време на бременността. Най-вероятно ще ти искат и бележка с кръвната група на бащата за картона, когато те регистрират. Мисля, че няма от какво да се притесняваме Simple Smile
На мен не ми искаха бележка за бащата. Даже всички лекари, казаха, че нямало никакво значение каква е той. Аз съм с 0 отрицателна, бащата също. Въпреки това ми пуснаха всички изследвания за антитела. Защото таткото можело да е същата група като мен, но за бащата не се знаело Grinning

# 7
  • Мнения: 4 844
Хаха абсолютно 😆 То коя жена ще си признае доброволно, че таткото не е бащата. Трябва да се застраховат. Иначе и на мен не са ми искали неговата кръвна група.
В Англия правят изследване на резус фактор на бебето още в корема и около 24ма седмица ми казаха, че ще бъде с положителен.

# 8
  • Мнения: 25
И аз съм с отрицателен резус фактор, а бащата е положителен. Правят се няколко изследвания за антитела по време на бременността. Най-вероятно ще ти искат и бележка с кръвната група на бащата за картона, когато те регистрират. Мисля, че няма от какво да се притесняваме Simple Smile
При мен беше същото .
След раждането изследваха кръвната група на бебето и излезна положителна и ми сложиха инжекция гама глобулин ,мисля че беше.
Проблем им по-принцип при втора и следваща бременност Wink

# 9
  • Мнения: 70
Здравейте,направих си тест за антитела,тъй като съм отрицателна кръвна група, ако може да ми изясните какви са референтните стойности  и за Coombs и за ензимния тест

# 10
  • Мнения: 4 844
Изчакайте да излязат резултатите и тогава може да се коментира.

Общи условия

Активация на акаунт