Наддаването на тегло при кърмаче

  • 2 143
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 535
И моя качваше по 1500 първите 2 месеца, след това понамали.
И аз се наслушах на такива съвети, но не съм мислила да ги спазвам. Вода не пиеше. Сучеше си на поискване  Peace
Как да сложиш на диета бебе на 2 месеца  ooooh!

# 16
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Кърми си на поискване, моето бебе също първите месеци наддаде почти толкова - 1300гр., после имаше месец с минимално наддаване - само 200гр., но аз съм я оставила тя да си определя кога и колко да яде. Сега качи два поредни месеца колкото педито очакваше Mr. Green Не гледай таблици, а състоянието на детето Grinning

# 17
  • Мнения: 8 242
Няма винаги да наддава с такива темпове  Wink
Синът ми първите 3м. качи 4 кг и 16 см (първият месец точно 2 кила  Crazy)
После понамали темповете  Laughing .. просто започна да не стои на едно място  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 341
Alizarina, с първото сидете имахточно твоите терзания. Един месец пусках тема, че многонаддава, после, чененаддава. Смееха ми се във форума. Моят опит показа, че не трябвада се вглеждаме в тези неща. Бебетата на поискване качватна подскоци, т.е. някои месеци повече,някои по-малко. Ето сега от мирогледа ми на майка с 5 годишна дъщеря, която е наддавала като бебе първите  месеци с по 1.800 на месец, а сега я храня с цялото кралско войнство на помощ ти казвам РАДВА СЕ, ЧЕ СЕ ХРАНИ И НАДДАВА в никакъв случай  не замествай кърмата с вода, след време всичко щеси дойде на място

# 19
  • Мнения: 329
Кърмените бебета не могат да ¨преядат¨. Ако хапне повече, ще повърне. Няма такова нещо като ¨наддава повече от нормата¨. Същото важи и за по-малко. Щом детето е весело и жизнено, ака и пишка добре, от нищо няма нужда, освен от кърмата на мама и от гушкане. Винаги, когато поиска  Hug

# 20
  • Мнения: 306
абе как се нервирам само като прочета нещо такова...
на мен същото ми го казваха- даже двама лекари. много наддавало детето- да съм спирала нощните кърмения и като за капак- да съм я държала не повече от 10 мин на гърда...е какво- кранче ли да си сложа?!?! или като е налапала- как точно да я махна и после как точно да я успокоя и да й обясня, че много яде?!?! баси некадърниците, ей!!!!

хич недей слуша такива неща! ще се регулира теглото.

П.С. много ми е интересно какви са тия норми, при положение, че има бебета, които се раждат по 5 кила и после си наддават също нормално по килце на месец...тях какво да не ги хранят ли?!??!

Общи условия

Активация на акаунт