"Домашна работа" от градината

  • 2 692
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
Зависи от "домашното". Но няма нищо лошо да нарисува картинка например или да оцветява, пък и по-сложни неща могат да се дават. Контакта с родителя е много важен.

YanaDG, много се радвам на учители, като теб.  Peace Да не ги притесняват въпросите на родителите относно заниманията в градината.

# 16
  • Мнения: 9
Синът ми е в четвърта /подготвителна / група и от началото на учебната година една от четирите учебни тетрадки, беше отредена за домашна работа. Всеки петък Госпожата ни я дава и ние в понеделник я връщаме с направената домашна . Нищо лошо не виждам в тази практика-напротив по този начин следя какво точно учат децата и мога да помогна при необходимост.Това е и начин детето да бъде по-отговорно по отношение на задълженията си. Да не забравяме ,че на есен вече ще сме ученици . Тогава отговорностите ще бъдат още по-голями.
В по-малките групи не са ни давали домашни или поне аз не съм ги възприемала като такива-било е нещо само за дооцветяване, рисуване или нещо малко за довършване.
Нека не забравяме , че сме родители и като такива активно трябва да участваме във възпитанието на децата ни. По този повод искам да вметна , че не удобрявам обаче практиката учителите да пренатоварват децата с огромни домашни и изцяло ученето да се прехвърли в къщи с родителите. Нещо , от което са ми се оплаквали познати родители. Naughty

# 17
  • Мнения: 1 479
До сега са ни давали само да учим стихче.За това,което са правили през деня се поставя на табло.Аз по мое  желание си преговарям с детето в кьщи.

# 18
  • Мнения: 2 331
Одобрявам даването на "домашна работа".Смятам, че е по-добре децата отрано да свикват с идеята за домашна подготовка, а не в първи клас да не знаят какво е  и тепърва да си създават навици.Това не отнема времето им за игра, защото всичко е игра за детето на 3 години, особено, ако домашната работа е подходяща.
Не съм съгласна, че по цял ден имат занимания в градината.Имат "ситуации" сутрин-около 10 до 11-11.30 и след обяд от 16 до 16.30.Тук са включени двигателни игри, часовете им по музика, свободните им занимания...Не ми се вижда натоварващо, че да не се отделят и 30 мин. вкъщи.
Относно времето-родителят е този, който трябва да подреди задълженията си така, че винаги да има време за детето и неговите занимания.

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Не сме имали до сега домашно и честно казано смятам, че им е рано. Естествено се занимаваме вкъщи, но когато и двамата имаме време и желание. За моето дете времето след 18,00 е време за любими занимания и ако лепенето или рисуването е от тях ок, но да го карам насила...Прибираме се в 18,00, вечеряме в 19-19.30, а малкия си ляга най късно в 21,00. Определено нямаме време за домашно и то на лампа. На лампа само се гушкаме и си говорим Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 448
Много бих се радвала да им дават домашна работа. Но за съжаление в нашата градина госпожите си падат леко мързеливи и гледат на детската градина като на забавачка, в която си пращаме децата през деня, защото няма къде да ги оставим. Повдигала съм въпроса не еднократно, че не съм доволна от обучението и ми се иска да ги занимават повече, да му дават стихчета за вкъщи, ако подготвят някакви празненства, но не. Те ги учели там и ги казвали групово?!  Confused
Така или иначе ние си се занимаваме двамата всяка вечер с рисуване, четене на приказки, очертаване и оцветяване на картинки, учене на стихчета. Домашната му я измислям аз, за да може да свиква с мисълта за у-ще постепенно. Все пак догодина е предучилищна.

# 21
  • Мнения: 4 187
Втора група е Рая, до сега не се прибирала с домашно! По английски има една книжка,  в която трябва да оцветява това което е научила, но е по желание.

# 22
  • Мнения: 8 999
Не виждам нищо нередно в такова едно "домашно". Първо, така детето свиква, че ще има и подготовка вкъщи, освен в ДГ/училището. Второ, по този начин и родителите "влизат в час" и научават какво вършат децата им през деня. Също така разбират как се движат и развиват децата им.
Даването на домашна работа създава чувство за отговорност.

# 23
  • Мнения: 1 155
Мисля, че няма нищо лошо да се дават на децата някакви леки и приятни задачки за в къщи.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Разбирам да дават домашни,но събота и неделя,ти си вземаш детето от градина в 6,прибираш се 6:30 и кое да направиш първо,вечеря или домашна работа,а ако имаш две деца като мен е направо кошмар!Те им дават да правят разказ по рисунки,да свързват неща,да оцветяват......, а то детето цял ден се е занимавало в градината и след това вместо да играе трябва да се прибира и да се подготвя за следващия ден!Той все пак е на 4 год. и половина.......
Много странно на какво си играе детето ти, което не включва оцветяване, свързване и подобни неща поне за 10 мин. вечер. Дъщеря ми по цяла вечер може да свързва точки, а едно листче с точки се прави за мааааксимум 5 мин. Остава време и за кукли, и за пъзели и за конструктори.
Или твоите деца ги слагаш пред ТВ вечер да не те тормозят, докато не си легнат?

Предполагам, че тези домашни се дават, за да обърнат някои родители малко внимание на децата си. Останалите така и така ги правят вечер тези неща и не го възприемат като тежест.

# 25
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Разбирам да дават домашни,но събота и неделя,ти си вземаш детето от градина в 6,прибираш се 6:30 и кое да направиш първо,вечеря или домашна работа,а ако имаш две деца като мен е направо кошмар!Те им дават да правят разказ по рисунки,да свързват неща,да оцветяват......, а то детето цял ден се е занимавало в градината и след това вместо да играе трябва да се прибира и да се подготвя за следващия ден!Той все пак е на 4 год. и половина.......
Много странно на какво си играе детето ти, което не включва оцветяване, свързване и подобни неща поне за 10 мин. вечер. Дъщеря ми по цяла вечер може да свързва точки, а едно листче с точки се прави за мааааксимум 5 мин. Остава време и за кукли, и за пъзели и за конструктори.
Или твоите деца ги слагаш пред ТВ вечер да не те тормозят, докато не си легнат?

Предполагам, че тези домашни се дават, за да обърнат някои родители малко внимание на децата си. Останалите така и така ги правят вечер тези неща и не го възприемат като тежест.

Еееее, не може да не се появи някой дето да генерализира. Аман от грижовни и всеотдайни майки в тоя форум.
Децата са различни и заниманията им също. А това, че някой няма сили вечер да свързва точки с детето си хич не означава, че е по лош родител от друг. И да, пускам на детето си филмче вечер, но не за да не ме тормози, а защото иска и след като аз може да отмарям пред ТВто не виждам защо той да не може.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Давали са на дъщеря ми домашно на няколко пъти. В къщи има тетрадка, като тази в ДГ по която работят и когато реши - сядаме и работим по нея в къщи. Сега вече има такъв избор на детски игри и занимания, че не е нужна кой знае каква фантазия да се позанимаваме с децата си. Може би, думата "домашна работа" е плашеща.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Еееее, не може да не се появи някой дето да генерализира. Аман от грижовни и всеотдайни майки в тоя форум.
Децата са различни и заниманията им също. А това, че някой няма сили вечер да свързва точки с детето си хич не означава, че е по лош родител от друг. И да, пускам на детето си филмче вечер, но не за да не ме тормози, а защото иска и след като аз може да отмарям пред ТВто не виждам защо той да не може.
И аз съм изморена вечер, и ме мързи, и ми се налага дори и да работя. И хич не съм всеотдайна. Но да седна да мрънкам за 5 минути, прекарани с детето, е смешно. А целта на домашното е сближаването на детето с родителя и проява на интерес към това, което прави в градината. Ето, Яна го е постигнала в тяхната група и без да дава домашни.
Все пак и ти си играеш вечер с детенцето си, нали? Просто някой друг ти е дал насока 1 ден в седмицата на какво да играете.

# 28
  • Мнения: 292
И моята щерка получава домашни за вкъщи. Имат си отделна тетрадка за целта. Аз се радвам на тази практика, защото така се подготвят за предучилищната група.

# 29
  • гр.София
  • Мнения: 184
Докато ми бяха по-малки децата, винаги съм им купувала такива книжки - да ограждат в общ контур еднаквите фигурки, правили сме фигурки  от глина, моделин или картончета, клечки и разни естествени материали - листа, жълъдчета, хербарии. Дори книжките съм ги избирала като текст да е запомнящ и напевен, оставяла съм да доразказват по своему края на приказките, любимата му беше за чичо Пънч и гатанките. Радвайте се, че учителките са загрижени за децата Ви, мисля че е нормално мин. 2 пъти седмично да имат някакви леки домашни

Общи условия

Активация на акаунт