Летните ваканции в детските градини

  • 15 474
  • 198
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 410
                За текущите ремонти не се обявява поръчка.Само за основни ремонти има такова условие.

# 121
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 375
Ето тук е решението на СОС от 30.04.2009 г ., с Приложение Проекто-програма за основни ремонти на учебни и детски заведения през 2009 г., където всеки родител може да си направи справка.

Да, на фона на други градини, поне текста на питането е коректен. Притеснява ме краткия срок, който беше даден за отговор и липсата на информация за организацията по време на ремонта (почивката) на градината. Засега. Peace
Впечатленията ми от сборните групи в различни градини (досега) са отлични. И тази година няма да ни се размине. Само да разбера коя ще е.
Впрочем, два пъти сборните групи са ставали наши постоянни след това  Laughing

# 122
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 515
                За текущите ремонти не се обявява поръчка.Само за основни ремонти има такова условие.

Няма значение дали са текущи или основни, от значение е размерът на средствата /ЗОП и НВМОП/. В началото на годината СО публикува в ДВ предварителна иф. Впоследствие се оказа, че средствата ще се предоставят на отделните райони и те ще осъществяват процедурите.

# 123
  • Мнения: 388
при нас казаха, че излизат в почивка за планов ремонт през м.08, а на страницата на общината 117 ЦДГ не е обявена изобщо  newsm78

# 124
  • Мнения: 7 410
                За текущите ремонти не се обявява поръчка.Само за основни ремонти има такова условие.

Няма значение дали са текущи или основни, от значение е размерът на средствата /ЗОП и НВМОП/. В началото на годината СО публикува в ДВ предварителна иф. Впоследствие се оказа, че средствата ще се предоставят на отделните райони и те ще осъществяват процедурите.
                Текущите ремонти се извършват със средства от бюджета на ДЗ и не се искат допълнителни средства от общината.Така,че директорите не са длъжни да дават отчет на някого кога ще извършат тези ремонти.Ако ремонта се окаже скъп и проблема е голям,чак тогава се искат средства и се плаща от общината.

# 125
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 515
                За текущите ремонти не се обявява поръчка.Само за основни ремонти има такова условие.

Няма значение дали са текущи или основни, от значение е размерът на средствата /ЗОП и НВМОП/. В началото на годината СО публикува в ДВ предварителна иф. Впоследствие се оказа, че средствата ще се предоставят на отделните райони и те ще осъществяват процедурите.
                Текущите ремонти се извършват със средства от бюджета на ДЗ и не се искат допълнителни средства от общината.Така,че директорите не са длъжни да дават отчет на някого кога ще извършат тези ремонти.Ако ремонта се окаже скъп и проблема е голям,чак тогава се искат средства и се плаща от общината.

При всички положения е от значение стойността на услугата.

# 126
  • Мнения: 3 929
А и се чудя друго нещо - защо целият персонал или по-голямата част от него ще излиза отпуск през лятото наведнъж? Има варианти да се редуват все пак, както е в по-големите фирми, да речем. В края на краищата в нашата фирма не излизаме всички наведнъж в отпуск!
                   Излиза се лятото защото през учебно време НЕ дават отпуск на учителите.При това няма ваканции като при учениците в училище за да излезеш отпуск по време на ваканция.При това на никой не му се работи в смесена група точно защото преди да видите условията и учителите вече сте ги оплюли. Laughing Мога да ви кажа,че много сборни групи са по-добри от редовните ви групи. Laughing
Дава се. Затова и се чудя. Нашите две госпожи например се редуваха през учебно време, а лелката играеше ролята на госпожа. Освен това едната госпожа даже й се наложи да излезе в болничен, освен отпуска, който си беше ползвала, и отсъства 1 месец. През това време я заместваше друга госпожа. Винаги има варианти. Но да оставим това настрана.
Оня ден ходих до ОДЗ-то да подписвам декларация, че детето ми ще посещава детското заведение през август. А 1 седмица преди това директорката беше заявила официално, че август ОДЗ-то няма да работи. Поговорих си с едната госпожа и тя ми обясни как стоят нещата. Директорката няма право да затваря градината през лятото, освен ако изрично не е предвиден ремонт от общината. Някой от родителите сезирал Общината и тя се учудила какво е това затваряне на ОДЗ-тата в Люлин. Тогава директорката пуска ново уведомление, че през юли ще работят две сборни градински групи, а през август - една.
Госпожата ме посъветва да не се поддавам на провокации от страна на директорката, защото звъняла на родителите да ги агитира да не водят децата си през август и много родители се поддавали. Нямала никакво законово право да затваря градината през август. това е по последна информация.

# 127
  • Мнения: 2 011
Точно това е проблемът ! Поддаваме се на провокации от страна на директорите на ОДЗ-та .  Не си знаем правата и съответно каквото ни каже Директорката приемаме. аз се опънах на нашата - казах и че няма право да  ми отказва на желанието ми детето ми да присъства в градината през лятото. - в противен случай ще подам жалба ! Сега ме гледа  на криво , но на мен не ми пука!

# 128
  • Мнения: 4
Здравейте.
Аз съм от  Русе и нямам такъв проблем със затваряне на детското заведение. Сборни групи има, но ми заявиха , че трябва да представя бележка, че работя. Аз не работя и бележката не е проблем. Ще си гледам детето с удоволствие, но какво правим на есен когато градината отново отваря врати за всички, а детето е отвикнало да ходи понеже си е седяло 3 месеца в къщи. Пак започваме с хиляда уговорки сутрин, разправии и т.н.

# 129
  • Мнения: 2 011
Здравейте.
Аз съм от  Русе и нямам такъв проблем със затваряне на детското заведение. Сборни групи има, но ми заявиха , че трябва да представя бележка, че работя. Аз не работя и бележката не е проблем. Ще си гледам детето с удоволствие, но какво правим на есен когато градината отново отваря врати за всички, а детето е отвикнало да ходи понеже си е седяло 3 месеца в къщи. Пак започваме с хиляда уговорки сутрин, разправии и т.н.
Tук  проблема е , че нашите  малчугани не могат да си седят в къщи поради невъзможност някой да  ги гледа!
Трудно е и когато дълго са си стояли  в къщи а не в градина .... но  си има винаги период на адаптация. Аз след отпуск съм ужасна - трудно се ориентирам , нямам достатъчна концентрация - добре  че имам готина колежка , която влиза в положение и има нужното търпение ! А какво остава за едно дете.....
Успех!  bouquet

# 130
  • Мнения: 4
Мисълта ми е, че аз така или иначе нямаше да го водя всеки ден. Само 1 път седмично да не губи тренинг.

# 131
  • Мнения: 4
Благодаря за отговора. Естествено и вашата не е лесна. Това е наистина основният проблем.

# 132
  • Мнения: 4
Аз си мисля, че тази практика в детските заведения е останала от едно време когато децата заминаваха на село при баба и дядо. Да ама сега няма как да стане, тъй като бабите и дядовците ще работят още дъъълги години. А като се пенсионират няма да имат сили да гледат внуци. Пък и ние ще напреднем с годинките.

# 133
  • Мнения: 48
Точно това е проблемът ! Поддаваме се на провокации от страна на директорите на ОДЗ-та .  Не си знаем правата и съответно каквото ни каже Директорката приемаме. аз се опънах на нашата - казах и че няма право да  ми отказва на желанието ми детето ми да присъства в градината през лятото. - в противен случай ще подам жалба ! Сега ме гледа  на криво , но на мен не ми пука!

ок да не се поддаваме на провокации, но как да стане - след като написах жалба до Столична община оставих си всички детайли и поисках от тях да ми предоставят наредбата с която нашата директорка си измива ръцете и според която Г-жа Фандъкова е наредила да се затварят детски заведения за летният период - познайте дали някой си направи труда да ми отговори и да ми даде да видя подобна наредба и дали в ОДЗто има информация относно подобна наредба - директорката замазва очите като не отказва настаняване на деца в дежурно ОДЗ, но пък го прави максимално трудно така, че много родители да не искат да се занимават освен ако нямат наистина избор като мен.

Как да си разбера правата, като не ми се предоставя подобна информация освен да си записвам час при Г-жа Фандъкова да се мъкна по общини и тн. и като преценя загубеното време да предпочита да приема така любезно подсигуреният вариант от много загрижената директорка да ми настани детето в дежурното ОДЗ. При условие че аз съм касиер на групата и познавам всички родители и съм говорила с тях 25 човека пред мен мрънкаха и изказваха недоволство, вчера ми казват че само 4 деца от групата са записани за дежурното ОДЗ.

# 134
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... При условие че аз съм касиер на групата и познавам всички родители и съм говорила с тях 25 човека пред мен мрънкаха и изказваха недоволство, вчера ми казват че само 4 деца от групата са записани за дежурното ОДЗ.


Резултатът е налице! Директорката може да е доволна... свела е до минимум желаещите.  #Cussing out
Както става и при нас - от 4 групи щели само 20-30 деца да се съберат за дежурната детска градина... Ами така е - създайте първо неописуеми пречки и желаещите разбира се, че ще се стопят!

Общи условия

Активация на акаунт