Кърмене на поискване и Саб Симплекс - колко често?

  • 4 959
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 438
Ние също започнахме със Саб,но това е възможно най-слабото лекарство за колики.
Еспумизана е по-слаб. Wink

# 16
  • Мнения: X
Да, грешката е моя... не знам къде видях, че са 5 newsm78
То пише 15, но аз го разбирам за изкуствено хранени бебета със шише, пък и както казах храня на поискване с различна честота и 15 капки преди всяко кърмене ми се струва много Thinking
И за запека не съм убедена, че щом е на кърма..няма шанс.
Мислих и реших да увелича дозата 15 капки и приема да е през 3часа. Да видим...

# 17
  • Мнения: 8 999
Гледай да е на около 3 часа. Аз кърмех на час и така се събираха 6 приема за 24 часа.
Но от Саб синът ми така се запече, че после месеци наред имаше проблеми с акането. А и май не бяха много ефективни. Веднага смених с Лефакс, който му действаше добре и изобщо не е плакал от колики.

# 18
  • Мнения: 4 070

Сега давам по 10, а преди нощния сън по 15 капки. Гледам да има разстояние поне от 4 часа между два приема на капките - пише го в листовката!

Да , пище през 4-6 часа, ама не се отнася за кърмачета и бебета , а за съвсем друга възръстова група. За кърмачета пише 15 капки преди всяко хранене.

# 19
  • Мнения: 1 725
Преди всяко кърмене си давай по 15 капки, е, ако е цокнал обилно и пак поиска след половин час, не му давай тогава, примерно след 2 часа най-рано. Но мисля, че трябва да е регулярно, разпределено през цялото време (на деня, освен ако не суче и нощем твърде често), защото нали действа с натрупване. Ако усетиш, че наистина действат, разреди приемите на по-големи интервали. А относно запека - ако детето е само на кърма, няма как да изходи твърди изпражнения, т.е. запек, така че повод за притеснение няма.  Peace  Това, че отдавна не е акало, не е означава, че е запечено - не може да се очаква от едно бебе, на което сега му узряват системите, да хапне, да преработи и да се изходи, като възрастен. Някои го правят, да, но други имат нужда от много повече време (месеци), докато това се отрегулира. Затова се следи дали коремчето е подуто, твърдо, правят се масажи с притискане на крачетата към коремчето (много помагат!), след още ден-два може да пробваш с термометър. Аз в началото като не бях запозната, се поддадох на страховете на майка ми и няколко пъти използвах термометър, но не винаги имаше ефект. Листото от мушкато бе по-ефикасно, но след като прочетох как стои въпросът въобще с неакането на някои кърмачета, а и че има опасност да се перфорира червото, се отказах. Настя е стигала до 6 дни без да ака, но не беше твърдо ако, със сигурност. Мога да сравня какво е запек вече - още с първите дни на захранването го получи от оризовата каша. Затова не я препоръчвам като чиста такава, а да се смесва с плодово пюре. Всъщност това важи и за другите каши. Ох, много се отплеснах, но като чуя за запек при кърмачета, се ядосвам - много добре прецени преди да послушаш някой да даваш или използваш разни средства за изхождане на детето!

Общи условия

Активация на акаунт