Хубава работа.....ама българска

  • 4 172
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
КАто си паркираш возилото на платено място, значи има паркинги Laughing Или проблемът е, че не са ти пред входната врата?

# 16
  • France
  • Мнения: 726
Айде сега, не ти харесаха отговорите и да слагаме катанеца.
Темата си заслужава да бъде продължена.
Темата не може да бъде продължена, по простата причина, че ще има сблъсък между софиянци и провинциалисти, граждани и управляващи.

# 17
  • Мнения: 12 665
А в чужбина 2ма души ти пазят мястото пред входа, а 3ият спира колите, докато ти си разтовариш покупките.

# 18
  • Мнения: 4 916
Айде сега, не ти харесаха отговорите и да слагаме катанеца.
Темата си заслужава да бъде продължена.
Темата не може да бъде продължена, по простата причина, че ще има сблъсък между софиянци и провинциалисти, граждани и управляващи.

Е, така излиза, че трябва да закрием форума. Във всяка тема има сблъсък.

# 19
  • Мнения: 359
Такаааа....явно имате навика да чете по диагонал и то само това, което ви изнася.

Рокси-дългият ти постинг показва ТОЧНО ТОВА. И, моля, не ме пращай дето и да било. Има един ББ, дето ги развива тези теории, достатъчен е. Stop

Писах вече няколко пъти , ЧЕ СИ ПАРКИРАМ ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА на ПЛАТЕНИ за целта места!!! Мисълта ми беше друга, но вече няма значение.

Моля модератор да сложи катанеца.

Ти да не си ми комшийка? Аз живея на 5-те кьошета, от онзи ден и при нас сложиха колчета. И ще стане синя зона. Което е ОК, на мен ми харесва да няма коли по тротоарите. Така хората от Перник ще се замислят преди да дойдат с колите си до центъра. А пък аз колата гледам да я карам само при остра нужда - ходя пеша. Полезно е, пък и идва пролет!  Laughing

# 20
  • Мнения: 212
Защо трябва да има задължително сблъсък.Неможе да си кривим душата- София е пренаселена, разбира се, предимно с хора от  провинцията (не обичам тази дума,защото много хора я изпозват с цел да убидят някой, но това е друга тема). Доктато хората масово бягат от родните си места към големия град,този проблем ще го има.Разбира се, че бягат защото в София да речем има повече работа, но как да има такава в по-малките градове, като не са останали млади хора в тях? Как да се развива икономиката на места, където преобладаващото население е над 50 годишно? Имам приятел, който отиде да работи в София за 1500 лв., във Варна взимаше за същата работа 700лв. Но той не си прави сметка, че там квартирата му е двойна,сменя по два автобуса за да отиде до работното си място ( докато тук ходеше пеша) и в крайна сметка положението му в момента е същото като това във Варна, можеби единствения плюс е да каже, че живее в София, доколкото изобщо може да е плюс това.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Въобще не съм съгласна, че квартирите във Варна и изобщо животът тук е по-евтин, отколкото в София. Ама въобще! Виж заплатите верно са по-малки.

# 22
  • Мнения: 958
Аз пък съм много доволна, от колчетата, даже звънях да помоля да сложат и на нашата улица, ама засега, нямало как. Та ще вземем разрешение от общината и ще ги сложим сами , с наши средства.
Имаме два автомобила, имаме, паркинг зад кооперацията за целта. Ако нямахме, щяхме да му мислиме, но съм много против паркирането на тротоара, като пешеходец.
Вренето между колите с бебе, ми е било мечта от край време.
Нашата уличка е малка с две платна, еднопосочна, в центъра. На едното платно са паркирали автомобили, в другото се преминава много успешно, камионите на Чистота също минават, не виждам проблем.

# 23
  • France
  • Мнения: 726
Спокойно, бре, уважаеми "столичани". Потърпете още малко. Метрото се строи, и ще водим внуците си на у-ще не с колата, а с подземния транспорт. Има- няма 20 год. Ще минат бързо, ще видите....Тъкмо ще открием със заря всички лъча под Сф, под надслов: "50 години софийски метрополитен".

# 24
  • Мнения: 212
Въобще не съм съгласна, че квартирите във Варна и изобщо животът тук е по-евтин, отколкото в София. Ама въобще! Виж заплатите верно са по-малки.
Във Варна за 500лв примерно, ще си намериш квартира в центъра- двустайна, прилично обзаведена(за тези пари даже може да се води и лукс), нека някой от София да каже колко са квартирите в идеален център там.Незнам, дай пример кое е по-скъпо във Варна.Така само с "не съм съгласна" немога да те разбера.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ок, чакам някой да ми каже.

# 26
  • Мнения: 1 417
Ами проблем е наистина, но пък от друга страна най-после ще мога да вървя нормално по тротоарите. Докато бях майка с количка си беше истинско приключение придвижването. На нашата улица в центъра има точно 3нови кооперации с гаражи ама уви ние не сме живущи в тях Confused Единият автомобил си го държиме на платен паркинг, който се намира на 15-20 мин от нас, но другия трябва да е пред нас поне през зимата за да караме детето на градина. Най-редовно плащаме за синя зона по цял ден /но те и там местата са кът/, тъй като и офиса ни е в центъра. Просто общината трябва да помисли за големи паркинги, където хората да си паркират колите - сигурно ще е по-доходоносно и от МОЛ Mr. Green, както е навсякъде по света. Що се отнася до сблъсъка софиянци и провинциалисти, целият свят върви към глобализация и се справя някак си, само в БГ това е голям проблем newsm78

# 27
  • Мнения: 372
А колко от гаражите предвидени за колите са преустроени като магазини и колите на собствениците къде ли са?! - На улицата естествено.
Във Варна за 500лв примерно, ще си намериш квартира в центъра- двустайна, прилично обзаведена(за тези пари даже може да се води и лукс), нека някой от София да каже колко са квартирите в идеален център там.Незнам, дай пример кое е по-скъпо във Варна.Така само с "не съм съгласна" немога да те разбера.

Може би е объркано лева с евро а? къде са тези двустайни квартири в центъра за 500лв? Всъщност да, наши приятели си наеха цял апартамент двустаен за 560лв, с обща площ 25кв метра.  Joy

А по същинския въпрос на темата - постъпва се както с детските градини, понеже не можем да осигурим места ще орежем кандидатите с изисквания.
Първо колчета пък после ще му мислим как и къде да се паркира и изобщо ще има ли възможност да се предвижваме.
И във Варна е така, отдавна в центъра или около гарата си е луд късмет ако има място. А през лятото  ooooh! ooooh!...

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В момента бодат колчета и на нашата улица.  Grinning

# 29
  • Мнения: 12 665
И аз това се чудя - за Варна. Дъщеря ми търси квартира и се побъркахме. Определено цените са по-високи от София. Или може би са ни пързаляли, защото сме гадни софиянци.

Общи условия

Активация на акаунт