ОКТОМВРИйчета гушливи,ще люшкат мамите щастливи!

  • 10 537
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 141
и аз купух коприва и тъкмо се чудих как точно да я сготвя.....Стилисима, благодаря за рецептата!

# 241
  • Мнения: 99
Дано да ви хареса и на вкус  Peace Аз онзи ден я правих със спанак и стана божествена, щом и щерката яде от нея  Laughing

# 242
  • Мнения: 23 438
Аз пък не ям зеленища;коприва,спанак,щафел и сродни.Голяма съм претенция на храна.Най-странното е,че обожавам зеленчуци и плодове сурови,но повечето готвени не ги ям.С месото сме скарани от пеленаческа възраст.Дай ми салати и въглехидрати/то затова дупето ми е толкова голямо :0/.

# 243
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Привет и от мен! Hug
Не съм писала няколко дена и докато ви изчета...
Добре дошли на всички нови мами  bouquet,успешно бременеене  и много пухкави бебчета:)
Ронка,да ти е жив и здрав племенника и много да ви радва!!!
Много се радвам, за всички, които са видяли бебоците си на ФМ Hug  bouquetСтискам палци,на тези които им предстои.
Дано, вече  има само хубави новини,наистина,много ми става мъчно като прочета лоши вести:(
Момичетааааа,ще взема да ви дойда на гости,за копривата,така ми се доядеееееее,а аз съм на работа:( до 20:00часа...
Малииииии,направо се плаша с тоя апетит и квато съм  пощелива,сигурно 9 месец ще се търкалям hahaha

Между другото, отдавна не съм засичала sinq pti4ka,някой да знае нещо за нея?

# 244
  • Мнения: 2
Привет и от мен!

Радвам се на всички за хубавите новини!

Дали някой не беше споменал по-напред в темите за затъпяването? Или само така ми се иска...
....защото оня ден тръгнах до магазина без пари, усетих се на средата на пътя и се връщах,
а вчера направих торта с бисквити без захар  newsm78 не се яде...
определено съм много затъпяла...

# 245
  • Мнения: 23 438
Малина,всички се оплакахме май от затъпяването. Simple Smile Онзи ден мъж ми така овика детето,че му е забутало телефона.Аз си мълча и по едно време му викам: -Дай да ти звънна да го намерим. Звъня и познайте,телефона в джоба ми.Горкото детете отесе нахокване заради майки си.А защо телефона е бил у мен идея си нямам?!

# 246
  • Мнения: 71
ДЕСИ блога е страхотен, голямо благодаря.
момичета да ви се похваля с бебо всичко е наред, притеснението ми беше огромно и може би затова на видеозона то ми помаха с ръчичка, много сладко. Переше ръчичка, сигурно за да направи впечетление Party

Много хубави новини около мен в събота роди кумата ми близначета - момиченце и момченце и двете големички по 2600 гр, много лакоми и сладурски, белички чистички. Роди ги нормално за два часа от настъпване на контракциите. Просто майка героиня. На всички пожелавам същото...

Сега и аз се реших на изследвания говорих с доки и ми каза, че до двайста седмица трябва да отида, защото за генетичните изследвания се пишели два формуляра. Но така и не ми каза, за изследванията алфа фето протеин, които според моите четанки из нета се поемат от здравната каса, но ще продължавам да разпитвам и за тях..

Който обича супа от коприва нека си прави, много много желязо има. Аз вчера си хапнах в изобилие с кисело млекце, така я обичам.

Хубав ден на всички и дано вече ни е по-малко лошо!!! Hug Hug Hug

# 247
  • София
  • Мнения: 463
Dani-puh, не се притеснявай в твоята седмица и аз се хранех доста обилно ,вечно ми беше лошо и се тъпчех направо. Стана ми коремче не от бебето ,а от храната. Сега вече не ми се яде толкова и ми се сви и корема дори. Временно е това с многото храна, говорила съм и с други майчета и при тях е така. Peace

# 248
  • Мнения: 8
Нинче, алфа фето протеинът се поема от Здравната каса само при майки над 35 години. Само за информация - аз миналата седмица го изследвах и ми струваше 21 лв.

# 249
  • Мнения: 71
First expectation много ти благодаря, тази подробност с годините ми е убягнала. Благодаря и за инфото за цената, това е важно, при това че май ми се иска всички генетични да направя. Твоите резултати готови ли са?

# 250
  • Мнения: 8
Нинче, резултатите ми бях готови още същия ден (изследванията ги правих в Бодимед). Аз правих едновременно изследване на алфа фето протеин и ЧХГ - доколкото разбрах, най-добре се преценя риска, когато двата хормона се гледат в съотношение. Честно казано, беше ми много странно защо докторът ми пусна това изследване в 12-та седмица, а не в 15-16, когато по книгите пише, че се прави. Когато, обаче, му занесох резултатите, той ми обясни че в периода 11-13 седмица бил най-точен алфа фето протеинът... 

Някой може ли да ми каже какви точно кръвни изследвания се правят за т.нар. БХС? Защото моят доктор само ми поръча да изследвам тези 2 хормона и ми каза, че нищо друго не е нужно  Thinking

# 251
  • Мнения: 1 341
Момичета много ви благодаря за поздравите. Толкова сте мили!

И пак да ви кажа, четете за кърменето. Защото моята снаха така и не намери време за това, сега има затруднения с кърменето. Жалко, че съм далеч, за да й покажа нагледно. Но и по телефона става. Wink

Деси, много се смях с теб и случката с телефона. Joy Милото детенце отнесло го е заради теб, но ти е простено. Wink

И аз съм много отнесена, дори забравих какво исках да напиша.
Хайде до по-късничко.

# 252
  • Мнения: 71
First expectation  виж в блога, който са направили момичетата дали там не пишеше за БХС, мен тук на работа не ми се отваря и неможах да разбера. И случайно видях, че и твоят термин е като моя за 02.10. хайде да видим, коя ще е първа....... Hug Joy

За изследванията моята аг д-рка ми каза, че сутрин трябва да дам кръв и в същия ден да ми направи и ехографски преглед (нейният видеозон не е 3Д незнам дали може тя да го направи толкова точно). Мисля да ходя в 16 г.с., да не стане късно newsm78взех да се замислям.

# 253
  • Мнения: 8
Нинче, съдейки по това, че и аз, и таткото вечно закъсняваме за всичко (включително и когато сме се раждали - и двамата сме преносени с 2 седмици), нищо чудно да ти отстъпя на теб първенството, но пък кой знае  Laughing

Мен също ме гледаха на обикновен ехограф, а не на 3Д, но докторът ми показа и обясни всичко - диаметъра на главичката, гръбначния стълб, гънката на вратлето, очички, ушички и т.н. Мисля, че ако апаратът е добър и докторът е професионалист, може да се види това, което е важно, дори и да не е 3Д. Аз лично сега няма да ходя на 3Д, защото се успокоих след последния преглед, но пък съм убедена, че удоволствието да видиш бебчо на такъв ехограф е безценно...  Heart Eyes

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 419
За затъпяването - снощи щяхме да ядем миш-маш. Мъжа тръгна да го прави, и стигна до момента, в който трябва да сложи яйцата - и познайте, в хладилника никакво яйце, а малко преди това се бяхме върнали от магазина. Изобщо не се сетих, че ги сложих всичките на палачинките. Та ядохме снощи пържени чушки със сирене и извара, което се оказа, че не е чак толкова лоша манджа.

Общи условия

Активация на акаунт