колко ви е дълъг нощният сън без кърмене

  • 5 046
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
До 2г. не бях спала повече от 3 час накуп.. Като най-често се будеше на 1-2 часа Simple Smile
После започна да поспива повече.. 4-5.. Ама не всяка нощ Simple Smile
Никак не гледам кога се буди.. Само като ми писне да се въртя из спалнята и .. ставаме от сън  Laughing

# 16
  • Мнения: 362
Моят бебо в началото се будеше по 1 път нощем да похапва,а сега ме вдига 3-4 пъти.През деня прави по-големи паузи от тези през нощта.Нощем и 4 часа не може да изкара.Но вече съм се примирила Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 748
Значи, общо-взето мисията е невъзможна.  Simple Smile Поне ми се изясни, че не бъркам аз нещо с храненето.
Тази сутрин се събудих и въобще не можах да си спомня дали току-що съм го кърмила или тепърва трябва да яде и от коя гърда. За сигурност му предложих и по липсата на особена охота за ядене у него, ми стана ясно, че съм го хранила, после като се замислих установих, че дори съм го обърнала да лежи в другата посока, но нямам никакъв спомен кога, какво и как. За първи път ми се случва. Laughing

# 18
  • Мнения: 94
macro, явно при всяко бебенце е различно Simple Smile Моето е на 3м и 20 дни, в началото го хранех последно в 12ч, през нощта ставах 1-2-3 пъти и вместо да го кърмя му давах чайче. Бебенцето беше нервно, плачеше- честно казано нощта се превръщаше в кошмар. За първия месец не бе наддало както трябва според педиатъра. Сега определено считам това за грешка и съжалявам, че се подведох по този тип съвети. По-късно се информирах от форума и в частност Бу и смених режима с хранене на поискване и никакви допълнителни течности освен кърма. Разбира се, промяната беше положителна и се сдобих с хубав 3-4 часов сън. Дори има нощи, в които като го сложа към 9 да спи, ми се е будел чак към 6-7 ч сутринта. Но това е много рядко. В повечето случаи се буди към 3-4. Но за мен тези часове са предостатъчни да се чувствам отпочинала, тъй като бебенцето ми е спокойно и през нощта и през деня Simple Smile
А за гърдите не се притеснявай - ще ти се регулира кърмата. При мен в началото беше същото - все се будех цялата мокра... Имах много мляко, но тогава се и цедях. В момента, в който спрях и оставих само на бебчо, всичко се регулира за много кратко време. И стана много по-лесно. Макар че и сега ми се случва да ми се препълват гърдите, но не толкова и не текат по този начин. Имай търпение, с времето нещата ще се оправят Peace

# 19
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Значи, общо-взето мисията е невъзможна.  Simple Smile Поне ми се изясни, че не бъркам аз нещо с храненето.
Тази сутрин се събудих и въобще не можах да си спомня дали току-що съм го кърмила или тепърва трябва да яде и от коя гърда. За сигурност му предложих и по липсата на особена охота за ядене у него, ми стана ясно, че съм го хранила, после като се замислих установих, че дори съм го обърнала да лежи в другата посока, но нямам никакъв спомен кога, какво и как. За първи път ми се случва. Laughing

Умората си казва думата. И на мен ми се случва редовно да не знам коя гърда да дам. Заспивам от умора въпреки притеснението, че може да повърне както си лежи. Понякога като се размрънка през нощта ми трябва половин час да изляза от трансоподобния ми сън. Абе важното е, че растат дечицата и са здравички. Всичко друго минава и заминава.

# 20
  • Мнения: 5 713
Като най-често се будеше на 1-2 часа Simple Smile
Никак не гледам кога се буди.. Само като ми писне да се въртя из спалнята и .. ставаме от сън  Laughing
Същата работа сме.  Laughing
Един единствен път направи пауза от 7 часа. По- често 3-4-5 часа.

# 21
  • София
  • Мнения: 748


Умората си казва думата. И на мен ми се случва редовно да не знам коя гърда да дам. Заспивам от умора въпреки притеснението, че може да повърне както си лежи. Понякога като се размрънка през нощта ми трябва половин час да изляза от трансоподобния ми сън. Абе важното е, че растат дечицата и са здравички. Всичко друго минава и заминава.
Истински транс си е! Намерила си точната дума! Joy

# 22
  • Мнения: 26
Здравейте,
имам бебе на месец и си го кърмя от самото начало.Съответно вечер не спи повече от 4-5 часа.Порових се из форумите и до колкото ми стана ясно ,когато  е на кърма бебчето яде на малки интервали и съответно не прави голяма нощна пауза.Идеята ми е - какво би станало ако преди лягане му дам адаптирано мляко, а през деня си го кърмя. Дали би имало ефект за по-дълъг сън? Защото когато му дам да суче повечко кърма то повръща.Оставам с впечатлението че кърмата е по-нехранителна (но не и по-малко полезна) от изкуствените млека;те са с повече протеини или не знам с какво точно, и засищат за по-дълго време.
Какво мислите за "теорията" ми?

# 23
  • Мнения: 202
Здравейте,
имам бебе на месец и си го кърмя от самото начало.Съответно вечер не спи повече от 4-5 часа.Порових се из форумите и до колкото ми стана ясно ,когато  е на кърма бебчето яде на малки интервали и съответно не прави голяма нощна пауза.Идеята ми е - какво би станало ако преди лягане му дам адаптирано мляко, а през деня си го кърмя. Дали би имало ефект за по-дълъг сън? Защото когато му дам да суче повечко кърма то повръща.Оставам с впечатлението че кърмата е по-нехранителна (но не и по-малко полезна) от изкуствените млека;те са с повече протеини или не знам с какво точно, и засищат за по-дълго време.
Какво мислите за "теорията" ми?


Въобще не е гаранция, че АМ ще го засища и така ще спи по-спокойно, макар, че да-АМ не е по-хранително от кърмата, но по-бавно се храносмила  Peace По-вероятно е да предизвикаш колики и тежест в стомаха и съответно-неспокоен сън, отколкото обратното.

# 24
  • Мнения: 2 478
До 6-я месец синът ми имаше дълъг нощен сън без кърмене-6часа.Но после започна зъбоникненето и всичко се промени.Нямахме и 2 ч непрекъснат сън,кърмене по всяко време за успокоение,люлеене,пеене....

# 25
  • София
  • Мнения: 6 685
Diatod, ако искаш да продължиш да кърмиш, теорията ти не е много добра Simple Smile.
Причините са няколко:
Кърмата е най-естествената храна за бебето, а АМ не е, твоята кърма е най-добра за твоето бебе, а АМ е краве мляко, върху което от години работят да го направят максимално близко до състав до кърмата - но не са успели, нито ще успеят. Да, някои от съставките са максимално приближени до кърмата, но голяма част от съставките на кърмата никога няма да участват в АМ. Има вероятност да алергизираш бебето си, като му даваш АМ, както и да причиниш тежки проблеми с храносмилането, и не само. Готова ли си да поемеш този риск? Вярно е, че много бебета са отгледани без проблеми на АМ, но сигурна ли си, че това ще се случи и с твоето бебе?
Природата ненапразно е "измислила" бебето да се буди и през нощта - кърменето нощем стимулира производството на кърма /заради увеличеното производство на пролактин нощем/, ако спреш толкова рано нощното кърмене, има голяма вероятност кърмата ти да намалее. Всички кърмачета се будят нощем - обикновено призори - между 3 и 8 часа, и за това има причина, колкото и да ни се спи на нас - майките Wink. Честото будене нощем има и други причини - на тази възраст при кърмачетата има по-дълъг повърхностен сън, който способства за развитието на мозъка. Да не говорим, че при по-често будене вероятността от Синдрома на внезапната смърт е по-малък.
В общи линии това е, за което се сещам, знам, че да не спиш по цяла нощ е много изморително и досадно /аз още не спя спокойно по цяла нощ - с 2 г. кърмаче/, но при малките бебета дългият сън не е най-доброто, доверете се малко повече на естествените инстикти на бебето - нашите вече са доста притъпени Grinning.
И да добавя нещо - нехранителна кърма - такова животно няма. Кърмата на всяка майка е идеална точно за нейното бебе - променя се според възрастта на бебето, според часовете на деня, според сезона дори. Виж в библиотеката, там има доста информация.

# 26
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 479
Не повече от 4 часа, много рядко 5часа. Просто никога не мога да си легна когато си легне Калоян в 21ч. Обикновено лягам към 23ч а той в най добрия случай към 2ч се събужда да яде, към 5ч също. Има нощи обаче в който яде в 12, 2, 4, 6 и тогава повече от 2 часа сън за мене няма. Това е вече 7 месеца и незнам кога ще спре. Решила съм да кърмя интензивно до 9 мес, а сутрин , вечер и през нощта до годинката, та ще видим как ще стане.

# 27
  • Мнения: 2 376
От втория месец с редки изключения сънят ми е перфектен. Госпоицата яде предимно нощем, но аз си спя Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 174
Здравейте,
имам бебе на месец и си го кърмя от самото начало.Съответно вечер не спи повече от 4-5 часа.Порових се из форумите и до колкото ми стана ясно ,когато  е на кърма бебчето яде на малки интервали и съответно не прави голяма нощна пауза.Идеята ми е - какво би станало ако преди лягане му дам адаптирано мляко, а през деня си го кърмя. Дали би имало ефект за по-дълъг сън? Защото когато му дам да суче повечко кърма то повръща.Оставам с впечатлението че кърмата е по-нехранителна (но не и по-малко полезна) от изкуствените млека;те са с повече протеини или не знам с какво точно, и засищат за по-дълго време.
Какво мислите за "теорията" ми?



Ами то не е точно така. Не всички кърмени бебета сучат малко на чести интервали. Има и такива, които ядат 5-6 пъти на ден и спят цяла нощ. Просто са различни. Има и деца на АМ, които се будят нощем по 2-3 пъти, но там лошото е, че не можеш да му дадеш да яде повече от определена доза и трябва да го приспиваш другояче, докато за кърменето няма ограничения. Ако искаш опитай и една вечер дай АМ и провери дали детето ти ще спи повече. Наистина обаче "тайната на дългия сън" не е АМ. По - трудно се смила и затова бебето огладнява по - нарядко, но не езадължително. Кърмата е по - полезна, но ти ще решиш дали ще кърмиш или ще храниш с АМ, и в двете нищо лошо няма. Ако обаче кърмиш и даваш вечер АМ, най - вероятно кърмата ще ти намалее, дори да цедиш и така или иначе ще се наложи да дохранваш.  Wink

# 29
  • Мнения: 329
Ние ядем за последно в 10, заспиваме и ставаме в 5 само за ядене, като автоматично продължава да спидо към 9.
В началото ставаше да яде в 2, но само една седмица, след това сам спря да се буди.
Колкото до мен, аз въобще не съм ставала да се цедя, просто в 5 имам страшно много кърма и бебо се наяжда супер добре, както е редно-първото  ядене за деня да е най-качествено.

Общи условия

Активация на акаунт