С Майско бебе във тумбака, само топ-късмет ни чака! N 28

  • 13 906
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И аз вече съм тук.
Тези дни ми е криво по ред причини, но все се намира някой да ми вдигне настроението - дори непознати хора. Сутринта един от служителите на съдебна охрана пак се закачаше дали и идвам на разходка в съда или отново по работа.

Аз още нищо не съм почнала да подготвям. От три седмици все си повтарям, че ще донеса в Пловдив чувала с мини дрешките, за да ги изпера и подредя, и все забравям или не остава време да си отида до село. Накрая пак ще стоя до среднощите взирайки се в поредната пералня, която се върти.

С Наско мъжът ми си беше вкъщи и не съм се притеснявала как ще стигна до болницата, но сега ходят често в командировки. Това ме вълнува доста напоследък и кроя какви ли не планове как ще отида до болницата, ако не е в Пловдив тогава. От такси, до обаждане на приятел или да се самозакарам, което ще е равносилно на лудост, но напълно очаквано от мен. Да не ви казвам, че ми мина и една още по-щурава идея да ме закарат, ако е възможно, с една патрулка /братовчед му е полицай в нашето районно - само да знам, че мога да разчитам на него и да се случи на смяна този ден-нощ, отма съм се обадила  Mr. Green/.
Свекървата е при нас през седмицата и поне има на кого да оставя Наско.

От друга страна - първият път единственият човек освен мъжа ми, който знаеше, че отивам да раждам, беше брат ми. Той придружи Борко в болницата. Сега ще научат повече хора, а изобщо не ми се иска. Много ми беше добре никой да не знае къде съм /то си беше и посред нощ - какво да ги будя хората като нито знаех дали наистина ще родя сега, колко време ще мине в пред/родилна зала, дали всичко ще е наред ..../ Предпочетох да знаят максимално малко хора и направо да има обаждане - Честито, вече си баба, дядо, леля, вуйчо .....!

При вас как се очертава отиването до болницата? Мамите с насрочено секцио сигурно са по-спокойни, но тези, които чакаме повика на природата? ....  Mr. Green.....

А на мен не ми обръщайте внимание много - понякога не знам какво пиша.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 13:11 от Бейлис в шоко

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
taniab,аз минах през Гино-певарил,Полижинакс,Гино-дактарин и Клотримазол глобули Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 951
Аз предният път бях оставила сака с багажа в нашите, че имах и от там какво да си взимам. И а днес да си го прибра, а утре и така до ноща на 14.02. когато ми изтекоха водите и се наложи в 3.00ч. през ноща да ходим да си взема сака от тях. Те долетяха естествено с нас в болницата...голяма лудница беше  Mr. Green

А онзи ден в 7.00 сутринта в нашите ( те живеят в къща и там като се отвори портата вътре свири аларма) влязла жена в двора, защото те забравили да заключат и вътре се разпищала алармата. Майка ми като скочи от леглото, помислила, че аз влизам толкова рано, защото си имам и ключ, и казала на баща ми "Бързо! Тя ще ражда"  . Подкосили и се били краката Joy

# 33
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Здравейте сладуранки   love001
Не съм в болница днес като ходих да си взема вчерашните изследвания и ги показах на доки каза че са отлични но иска да направим запис на тоновете след което каза че нещата са под контрол просто ще трябва да се виждаме през ден два за запис на тонове и доплер за да следят бебка тъй като не й  било комфортно при мама  smile3518За сега трябва да лежа и много да ям за да може тя да наддаде колкото се може повече за да не в кувийоз дълго време.Това е от мен милички пазете се аз ще се търкулна пак в леглото  Joy Joy JoyМного се радвам за Деси ,знам че малко остана и господ ще ни пази да сме всички със здрави бебчета.
Много ви целувам  Hug Hug Hug  love001  love001  love001

# 34
  • Мнения: 1 568
Момичета, здравейте и от мен. Аз много рядко се включвам да пиша в темата, но почти всичко успявам да изчета. Така е, защото много пишете, а времето някак не ми достига. Сега обаче реших да се включа, защото имам едно въпросче към вас. Видях че се питате за болниците. Та и аз по темата. Дали някоя от вас е запозната, колко би струвало ако искаме съпругът ми да присъства на раждането. Ориентирала съм се към "Майчин дом", по здравословни причини. Предварително благодаря.  bouquet

# 35
  • Мнения: 128
Само веднъж или два пъти съм била на рутинен преглед там и нямам представа, но вероятно, ако попиташ директно, няма да ти откажат информация. Като цени едва ли е толкова скъпо, колкото би било в една частна клиника.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 238
  Vyara D в майчин дом знам, че я има тази опция, но незнам дали винаги биха ти позволили и дали не зависи от това имат ли на разположение отделна родилна зала в момента за таткото, а и колко струва това. Аз също искам таткото да присъства, но ще раждам в ТК, там присъствието на таткото се заплаща и е 100 лв, но е със включено задължително избор на екип 500 лв и изпор на ВИП стая за раждане май още 100 лв. Тоест минимум 700 лв, а другия вариант е пакет който е 900 лв и включва гореизброените неща, плюс водно раждане ако искаш и престоя във вип стая след това.

# 37
  • Мнения: 204
Здравейте сладурки ,много ни е хубава темата ,благодаря за усилията на Мадлена.  bouquet.Дано има само хубави новини в нея.Моля яко някоя от вас има идея за двойно име запо4ващо с Венета нека пише. PraynigПриятен ден.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 120
Здравейте сладурки ,много ни е хубава темата ,благодаря за усилията на Мадлена.  bouquet.Дано има само хубави новини в нея.Моля яко някоя от вас има идея за двойно име запо4ващо с Венета нека пише. PraynigПриятен ден.
На мен ми хрумва само Венета-Мария... newsm78

# 39
  • Мнения: 87
Здравейте май-ски тумбачета! Grinning
Страхотна нова темичка си имаме, дано да ни е на късмет! Както винаги оформлението е чудесно, благодаря ти Мадлена!  bouquet
Деси, rosita_ - много се радвам ,че сте по-добре!Само така момичета! Hug
Фелина - виждам, че са ти определили секциото за 10-12 май и моят термин е за 12 Laughing Аз мисля да ходя на лекцията на 26-ти, така че ще се радвам да се видим! Hug
Майчета от Варна- има ли някоя от вас, която се е ориентирала да ражда в Майчин дом?

# 40
  • Мнения: 13
Здравейте мами!

Ето, че новата темичка започва с добри новини  Heart Eyes. Деси, Роси радвам се, че нещата са се поуспокоили и продължавам да стискам палци и да се моля всички да издържим до последно. И живот и здраве да си дойдат бебчетата когато трябва.

И аз сигурно ще ходя на лекцията в Мола, макар че е голяма вероятността да раждам секцио. Казабланка аз ще раждам в Майчин дом.

Сега да се приготвям, че ще ходим на село. В Неделя или Понеделник ще съм пак на линия и до тогава само положителни емоции и новини  newsm51

# 41
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Здравейте и от нас, мамчета!  Heart Eyes
Много хубаво оформена тема, дано е на късмет, благодаря, Мадлена   bouquet!
Деси, Росита, много хубаво, че при вас нещата се подобряват!  Party Hug Дано за всички бременностите ни приключат успешно с най-хубавите и здрави бебчета през май (е, за някои и по-рано  Mr. Green)

# 42
  • Мнения: 30
Доколкото знам може да присъства срещу 35лв. Поне на сестра ми (ражда там през септември 2008г) така и казаха. Зет ми тъкмо го пуснаха горе и взеха да заглъхват тоновете на Марти, и пак го изгониха, защото я срязаха, (а на секцио не пускат). Та така или иначе не присъства и не плащаха.
На мен също ми изписаха полижинакс към 4мес, няма страшно "ръгай смело" Joy
Да докладвам - всичко ни е наред. Около 2кг. е вече. Отговаря напълно на седмицата си. Правиха ми и първият запис на тоновете всичко в норма Laughing Е аз си продължавам с болките в кръста и ханша, но док ме успокой, че ще е така да края Joy да съм се подготвила  Crazy
А аз  разбрах, че няма значение първо или второ ще е Венета ooooh! Идва ми на ума Венета-Тиара и Венета-Лиана Mr. Green

Успех Peace

# 43
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен момичета!
Не съм сигурна дали се дискутирали темата за бебешките матраци, понеже много бързо губя нишката  Grinning
Та да ви питам, на какви матраци сте се спрели, аз ги гледах, гледах, ама то толкова много видове има, че вече се обърках.
Имате ли представа кои са подходящи - като материи, мекост/твърдост, дебелина... и т.н. Пък има и различни видове калъфи за матраци, дишащи някакви, пък непромокаеми, пък такива дето можели да се мият.... Съвсем се обърках  Crazy
Някой може ли да хвърли светлина по този така заплетен въпрос?

 Grinning

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 9
здравейте, майски майчета Simple Smile аз също пиша рядко, но ви чета и стискам палци за всички майчета, които преодоляват препятствия - големи и малки. Деси, Роси, дръжте се - и знайте, че Господ изпраща изпитания на силните,  и то толкова, колкото могат да понесат. Вече сме на края всичките, мина най-опасната част, всичко при вас и бебочетата ще е наред Simple Smile  Praynig
при мен нещата бяха драматични до петия месец - отлепени плаценти и прочее страхотии, откриха ми и хипотироидизъм (слава Богу, още в първия) и се борихме бебка да оцелее измежду всички хормони, но-шпа и магнезии (тк първото ни бебнце го загубихме миналата година). и до сега и аз и мъжът ми плачем, като й чуем сърчицето на прегледите. затова съм и по-спокойна като мърда и прави лупинги - значи е живичка Simple Smile за спането - колкото повече работа имам, толкова по-малко спя - може би, защото сме напрегнати, майчета? определено трябва да се минава на някакви билки или капки, безвредни за бременни.  newsm78
а за работата - нашият бизнес е сезонен и колкото повече се запролетява, толкова повече клиенти и работа има. Мъжо се вайка как ще се справя без мен (първично счетоводство, връзка с клиенти, връзка с партньори са моите звена) и се опитва да ме убеди в замяна за грижи за бебето (той ми е опитен, имаме и син на 6 годинки от предишния му брак) аз да си върша работата, все пак  Thinking засега си изклинчвам и време за спорт, пък ще го видим как ще се споразумеем. Laughing Варненски майчета - много ми се иска да се запозная с Вас на срещата в Мола, аз ще бъда на 26, заедно с една юнска мама. и да, ориентирала съм се към Майчин дом - дотук имам 5 положителни отзива от близки познати и един негативен (частично) от не толкова близки. извинете за дългия пост   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт