Как да стимулирам кърмата

  • 13 377
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 75
на мен и на доста други майки не им действа, а на мен лично няколко дни след приема ми действаше точно в посока намаляване..
След като при мен има ефект, а при теб няма, явно ти не си достатъчно запозната с хомеопатията. Не искам да продължавам в този тон, затова ще се въздържа от други коментари.

# 16
  • Мнения: 1 174
Не разбрах от двете ли гърди кърмиш ? Ако е така и въпреки, че е изсукало и двете гърди, бебето ти продължава да плаче опитвала ли си да го върнеш пак на първата и така да ги редуваш докато се успокои и заспи ? Аз така правя. Случи ми се на няколко пъти Мартин да изсуква и двете гърди и да не му стига. След него не мога да изцедя дори капка мляко, по това преценявам че е изсукал гърдата. Местя го  пак на първатта, после пак на втората и той накрая се предава и заспива, но се буди след час и си досуква. След час естествено има вече много мляко и си дояжда. Това продължава ден - два и на третия вече си има достатъчно мляко. По принцип и той като твоето бебе сам си направи режим през 3 часа долу горе, но пропуска двевно ядене в 12 наобед, другите часове си яде т.е вечер яде и в 8 и в 12 и в 3ч. през нощта. Нощното хранене е важно, не го пропускайте или през деня храни по - начесто докато се увеличи кърмата.

# 17
  • Мнения: 1 725
С риск да ме нападне някой, но все пак ще споделя от личния си опит. Настя сучеше твърде кратко и недостатъчно, първите месеци беше трудно, дърпаше се, плачеше, кърмех я права, в кенгуру, с люляне и песни (когато поотрасна видях, че пеенето помага) само и само да посуче все пак малко, 5 и 6 месец наддаде доста малко, но все пак не се предадох (дохранвах с моя кърма от фризера, но рядко, само в краен случай, при най-голям рев и неуспех при сученето, по-точно издърпване на млякото, вечер, а не ежедневно, затова и запасите ми дълго оцеляха). Беше престанала от 2 месеца вече да плаче, просто се отказваше след 2-3 минути, но в края на 7м. един ден тотално отказа да сучи - пак не плачеше, не се дърпаше неистово, просто въртеше глава в посока на бибата си, която неизменно висеше, закачена на бодито и, т.е. демонстративно предпочете нея и я търсеше, докато се опитвах да я накърмя. Изчаквах по 5-6 часа и повече - нищо, все едно не е гладна, тя тогава ядеше твърда храна много малко - 1 път на ден, 1/2 или цяло малко пюре, така че не се е наяждала от това. През тези дни свали 300-400г! (колкото беше качила за месец) Подсети ме консултант по кърменето от ЛЛЛ, че сигурно се измаря от бибата си, щом има нон-стоп достъп до нея и аз и я отнех завинаги. Търсеше я 3-4 дни, в смисъл понякога мрънкаше жално и си дърпаше бодито, но не е плакала наистина. След това нещата се оправиха - сега е пристрастена към гърдите ми, за добро или зло.  Simple Smile  Никога не бих научила детето си на биба, не и по същия начин. Настя бе много ревливо бебе и бибата и беше нон-стоп в устата, понеже с кърмене по никакъв начин не можех да я успокоя. Успявах да я накарам да сучи, само ако гърдите ми бяха достатъчно пълни, т.е. беше минало достатъчно време - най-малко 2.5ч. Всъщност, се стараех да я кърмя през 2 часа, но костваше доста повече усилия. Както и да е, смятам бях ясна. Просто мисля, че когато има проблем със сученето, бибата може само да пречи - я да видим, ако я няма, как ще си задоволи сукателните нужди - ами ще суче, де ще иде!!!
Това е от мен, аз дори не попитах дали ползвате биба, но нищо - изказах се за протокола, поне други може да разпознаят точно тук проблема! Кърми 1-2 дни през минимум 1 час (втория може и през час и половина) и ще видиш как ще се увеличи кърмата ти. Иначе, ако го правиш през 2 часа, няма да има този резултат с дни наред, че може и със седмици. Ако не иска да сучи толкова често - кенгуру (така са ти свободни ръцете да му придържаш главичката да не се върти и разсейва толкова), люляне, песни.
Упех!  Hug

# 18
  • Мнения: 8 242
на мен и на доста други майки не им действа, а на мен лично няколко дни след приема ми действаше точно в посока намаляване..
След като при мен има ефект, а при теб няма, явно ти не си достатъчно запозната с хомеопатията. Не искам да продължавам в този тон, затова ще се въздържа от други коментари.
Въздържай се да даваш съвети относно лекарства, били то и хомеопатични..
И наистина почети малко, че НЯМА универсално хомеопатично лекарство..  Peace .. или посочи един източник, където това се твърди  Wink

# 19
  • Мнения: 1 174
на мен и на доста други майки не им действа, а на мен лично няколко дни след приема ми действаше точно в посока намаляване..
След като при мен има ефект, а при теб няма, явно ти не си достатъчно запозната с хомеопатията. Не искам да продължавам в този тон, затова ще се въздържа от други коментари.
Въздържай се да даваш съвети относно лекарства, били то и хомеопатични..
И наистина почети малко, че НЯМА универсално хомеопатично лекарство..  Peace .. или посочи един източник, където това се твърди  Wink


Естествено, че няма универсално хомеопатично лекарство  ooooh! Та нали това е основата на хомеопатията, че е индивидуално лечението, хомеопатът преценява какво е най - подходящо при теб.  Това е и съществената разлика от традиционната медицина. 
Цвета, не се сърди, но наистина не си права. Едно и също хомеопатично лекарство не действа еднакво при различните хора  Wink  И наистина не е хубаво да се купува лекарство на своя глава от аптеката /това важи и за традиционните лекарства/, същото е като да отидеш да си купиш някакъв антибиотик на своя глава без преглед от лекар. Ефектът е съмнителен.

# 20
  • Мнения: 175
Браво деси ти си упорита майка е такава е кърмачката.

Общи условия

Активация на акаунт