"Twilight"/"Здрач" - Защото само вампир може да те обича вечно - Тема 4

  • 52 045
  • 411
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 897
Аз се чудя дали ще се задържат високи, или ще е one day wonder, в смисъл, че ядрото фенове са се втурнали още 1ия ден, а после вече няма да има толкова купувачи...

# 316
  • Мнения: 58
Според мен ще се задържат, все повече и повече хора се интересуват от Twilight. На есен преди премиерата на филма 100% пак ще има бум в продажбите и на ДВД-то, и на книгите.

# 317
  • Мнения: 200
Деничка не забравяй че и ние го чакаме тука т'ва двд като мана небесна, само да излезе и му се фърляме през глава. Предполагам че и с много други държави ще е така, и според мен ще има рекордни продажби това ДВД  Hug

# 318
  • Мнения: 2 897
Откачалниците в Америка обаче купуват по 3 бройки, защото при тях толкова вида излизат с 1, 2 и с 3 диска.
Няма да ги минем...Mr. Green
Аз поне не бих си купила повече една бройка, която естествено ще е тази с най-много дискове и екстри, за какво са ми другите, искрено се чудя защо си купуват 1 диск версията щом имат тази с 3.

# 319
  • Мнения: 21
Да уточня,че прочетох "Среднощно слънце" последна.
Дойдоха ми много"тежки" размислите му почти през цялото време дали да жертва Бела.
Сцената в първия час по билогия почти ме отказа да чета по-нататък.
Въобще не ми се вярваше,че може да е такова "чудовище"?... това,че едва ли не Алис му подсказа че е влюбен. Наистина не знам как е при вампирите  Grinning ,имало някакво застиване,изключване от нормалните емоции. Повече борба срещу "чудовището" в него,скука и незабелязване на околния свят. ..Не ми се ще толкова да се колебае и съмнява.

На мен пък анималистичната му страна- или както каза някой преди- натурализма в книгите- много ми харесва....Като прочетох за часа по биология, се стреснах за детайлното му премисляне на варианти да я убие първа или последна, но нали знаех, че няма да я убие, та просто четях за информация, не се вживях... Това, че Алис му подсказа, че ще се влюби, ми беше интересно- не бях се сетила, че така ще стане, но пък беше интересно за сюжета, че той се опитва да я опровергае и да избяга от съдбата си, и в крайна сметка се предава и оставя нещата да се развият от самосебе си...на мен лично "Среднощно слънце" ми хареса с това, че показа колко много Едуард се мрази себе си в началото и колко досадно му е всичко, и как изведнъж почвата под краката му изчезва, от комбинацията, че Бела мирише апетитно и не може да й чете мислите, което го принуждава да я гледа в лицето, да обръща внимание на детайли, на които не е обръщал преди и най-вече- да не е сигурен вече в нищо- нито как Бела мисли, дали Бела мисли като останалите жени (привлечена ли е към него или не), и особено да не е сигурен в себе си- в контрола си, в желанията си, в това дали трябва да си тръгне или да остане и т.н.  Това само-съмненение не си личи, ако човек чете само Здрач- защото там той е много самоуверен.... Пробуждането му като мъж е също интересно- нереалистично, но интересно и забавно за четене като мисли и като взаимодействие с Бела на принципа на проба-грешка...
Сега ти предлагам да препрочетеш Затъмнение, и ще видиш, че сама можеш да сложиш мислите на Едуард в дадени ситуации  Laughing

# 320
  • Мнения: 793
Първите две книги току що ги поръчах  Laughing (на български). Интересува ме дали скоро ще издадат и останалите и тази книга обясняваща гледната точка на Едуард - доколкото разбирам е недовършена? Това значи че само в електронен вариант ли може да се намери? Не обичам да чета от монитора а това точно би ми било най-интересно да прочета.

# 321
  • Мнения: 21
Интересува ме дали скоро ще издадат и останалите и тази книга обясняваща гледната точка на Едуард - доколкото разбирам е недовършена? Това значи че само в електронен вариант ли може да се намери?

Недовършената не е издадена и на английски, и съответно, няма да я има и на български (поне засега). Принтирането е единствената възможност, и обикновенно препоръчваме в темата недовършената да се прочете веднага след първата Simple Smile
На 2ри април започваме обсъждането на втората, и ще има много спойлери, така че ти предлагам да побързаш с четенето и да се включиш  Sunglasses

# 322
  • Мнения: 58
Мисля, че Ян Бибиян беше питала за значението на текста на Flightless bird American mouth. Мненията, които срещнах са, че е по-скоро политическа песен. Има и мнения, че е по-скоро песен за разбитите мечти. Самият текст е много лесен за буквален превод, но ако се преведе така текстът става безсмислен, просто свързани думи в съседни изречения.
Цитат
This is surely a lament of lost America, in my opinion. It starts with childhood memories, toys, the County Fair: Leave it to Beaver America. Then the "cops" shut it down, he grows up "cut my long baby hair" and he is searching... "called for you everywhere", with an "American mouth"

The second verse gets into this loss of voice thing that is really cool: the house cat, too fat to do anything about the rats in the yard, his tongue sore from talking. This is a powerful analogy IMO about feeling alienated and voiceless in America, unable to help the broken/flightless/bleeding bird....er....bald eagle?? Is it lost or found? too late or are we to save it??

Цитат
The first verse sets our protagonist as an innocent child (quick, wet, diving too deep) - newly born, baptized, full of energy/enthusiasm, carefree. We get a glimpse of what's to come through the "blind" eyes of the adult world whom the child can already see seem focused on material things ("plastic toys"). The "cops" (his own adulthood) crash the party and he's forced to grow up and give up his pure youthful enjoyment of life (cut his baby hair). Thus, he begins his quest to find his meaning/life in this adult American landscape. For me, it also brings to mind the end of the idealism of the peace/protest movement of the late 60's...the system crushes the uprising...the hippies cut their hair...and wander off...going on to what?

Well, the second verse tells us exactly where our protagonist's journey has landed him...a big fat safe spot with the adults of his youth. He's achieved the "American Dream", or has he? Now all talk and no action. He curses himself and the wrong/injustice he sees around him, yet he idly sits and watches these "poison rats" (the establishment, big business, corrupt government) slither by and destroy his ideal world. He bides his time in his magazines, finding pleasure in viewing some advertisement of folks fishing in some idyllic river. He is not out there himself, but even if he was, he would be merely pillaging/ruining/sacrificing a place of nature ("blood of christ mountain stream").

It's a really depressing song, but it's certainly beautiful



Аз приключих и Новолуние. За първи път ми се случва да се трогна толкова от книга, поплаках си, предполагам, че всички знаете къде smile3518 Интригуваше ме много, имам си няколко любими цитата, ама за тях по-нататък след 2 април Sunglasses Даже за кратко харесах Джейкъб, може би защото припознах мой познат с този образ... Обаче май  Twilight & Midnight sun по ми се харесаха...

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 19:21 от Sensoria

# 323
  • Мнения: 2 897
Ох момичета, чета си аз тук, отново Midnight sun и въздишам, и се усмихвам глуповато...
Ох...
Ами как да не ти се стопли душата като прочетеш това:

Could a dead, frozen heart break?
"Edward", she mumbled softly.
She was dreaming of me.
Could a dead frozen heart beat again? It felt like mine was about to.

 Heart Eyes

# 324
  • Враца
  • Мнения: 5 226
Ох момичета, чета си аз тук, отново Midnight sun и въздишам, и се усмихвам глуповато...
Ох...
Ами как да не ти се стопли душата като прочетеш това:

Could a dead, frozen heart break?
"Edward", she mumbled softly.
She was dreaming of me.
Could a dead frozen heart beat again? It felt like mine was about to.

 Heart Eyes
Ех Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
На мен лично Midnight sun много ми хареса.
Докато четях и ходех една такава щастливо-разнежена.
Ей сега пак ми трепна от този цитат Embarassed Blush Heart Eyes

# 325
  • Мнения: 2 897
wa wa, този "поглед" тип щастливо/разнежен/глуповато/доволен май трябва да го кръстят "Twilight погледа".
Днес съм с него така да се каже...

# 326
  • Враца
  • Мнения: 5 226
права си.
аз вчера бях с него, четейнки началото на 4-тата книга. Там е много ех Blush

# 327
  • Мнения: 2 897
За 1ви път ли я четеш или си я препрочиташ?
И в 2та случая е много ех наистина Blush Heart Eyes

# 328
  • Враца
  • Мнения: 5 226
препрочитам я, но пак си права, колкото и пъти да я чета, пак ще си все така романтично-разнжено-щастливо ех

# 329
  • Мнения: 1 800
Откачалниците в Америка обаче купуват по 3 бройки, защото при тях толкова вида излизат с 1, 2 и с 3 диска.
Няма да ги минем...Mr. Green

 Joy
мда, по4ти си права Hug проблема е, 4е 3 диска ДВД се продава само в една верига магазини, и по4ти не беше рекламирано.

Както и разни преордъри и специални пасове дето наоправиха, прецакаха децата. Мъжа ми каза, 4е  минути преди да пуснат ДВД-то продава4а казал, 4е ще има само за тези със специалните пасове, едно моми4е се вързало и купило от някой на 4ерно за $30, а се оказало, 4е има достатъ4но копия.

В4ера ходих да търся това с 3 диска и да видя какво допълнително има в блурей-я, но навсякъде около нас бяха солд аут Shocked

-----

"Среднощно слънце" ми хареса много. То4но защото е такъв монгстър, успява да се контролира и да действа против първи4ните си инстинкти, да живееш 100+ години в тяло на 17-годишен, да мразиш 4е си жив, да няма нищо, което да те радва, 4е съществуваш и изведнъж да се влюбиш в някой без да о4акваш и толкова разли4ен и как любовта може да те промени Heart Eyes

Надявам се като приклю4и с русалките, за които пише в момента, Стефани да се върне и довърши книгата.
--------

Ай гейв ъп- Снощи запо4нах Здра4 отново...за ен-ти път Embarassed



Общи условия

Активация на акаунт