"Twilight"/"Здрач" - Защото само вампир може да те обича вечно - Тема 4

  • 51 991
  • 411
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 21
"Среднощно слънце" ми хареса много. То4но защото е такъв монгстър, успява да се контролира и да действа против първи4ните си инстинкти, да живееш 100+ години в тяло на 17-годишен, да мразиш 4е си жив, да няма нищо, което да те радва, 4е съществуваш и изведнъж да се влюбиш в някой без да о4акваш и толкова разли4ен и как любовта може да те промени Heart Eyes

Сещам се, че гледах едно интервю (сега си припомних, като гледах "Becoming Edward" клипа от ДВДто- може да е спойлер-за тези, които чакат ДВДто, не четете по-натам), в което Робърт каза, че интерпретира Едуард като човек, който е станал вампир, без да има избор- бил е в бесъзнание и се е примирил, че умира, и се събужда безсмъртен и с друг вид съществуване, което не му е допадало, но от което не е могъл да избяга (цитирам свободно- не си спомням тази втора част как беше формулирана).. замислих се върху това, и че Робърт именно интерпретира тази страна на Едуард....и аз му влизам в положението на Едуард- от католическо момче на 17 години, което се е приготвило, че отива в рая, защото е било чисто като сълза, да се събудиш като чудовище и да се чудиш в ада ли си, или можеш ли да се самоубиеш, но къде ще отиде душата ти тогава.... и след бунтовния му период,  да претръпнеш, да караш на автоматична скорост следващите 70 години, и да живееш само, за да служиш на семейството си, като единственото добро нещо, което можеш да направиш- да ги предпазиш от опасност, като "сканираш" ежедневно мислите на околните, за да установиш някой от хората не подозира ли истинската им същност, и това съмнение да е достатъчен повод Кълънови да се изнесат от дадено място....и изведнъж,  другото нещо в живота му, което му дава повод да бъде грижовен и защитник на някого друг, е Бела и нейното привличане на всяка опасност към себе си като магнит... постепенно развиващо се в чувствата му към нея, и желанието или надеждата, че не е чудовище- нали се сещате сцената с бандата? ... как той си мислеше, че дори и беглата надежда, че иска "това момиче" или иска да бъде достоен за нея, не му позволява да направи с тях, това, което иска- защото Бела не заслужава чудовище...

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 21:28 от staro-novo

# 331
  • Мнения: 58
Едно весело колажче с момчетата Кълън:35: hahaha

# 332
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
Момичета вече съм на 4 част. Надявам се да успея да я изчета до утре защото се усещам как занемарявам задълженията си. Голяма зарибявка Blush

Свалих си клипчето с пияното и Робърт - постоянно се върти заедно със саундтрака. Днес на компа бяха отворени филма, музиката и книгата #Crazy

# 333
  • Мнения: 2 897
Същото колажче го имаше с Обама Mr. Green

Тина, като прочетох последния ти пост се замислих...
Някак не го бях правила досега в насока католик-чиста душа-рай-чудовище.
Някак съм разсъждавала върху отделните, елементи, и комбинации от тях, но никога за 4те заедно в тази последователност.
И ми стана много тъжно.................
Благодаря, че ме насочи към този ред на мисли, някак разбрах Едуард малко повече Hug bouquet!

# 334
  • Мнения: 58
Аз откакто си изтеглих саундтрака, все той ми върви като фон, докато чета. Отделно и телефонът ми звъни вече с Let me sign, Eyes on fire и Supermassive black hole Heart Eyes

# 335
  • Мнения: 1 800
старо-ново, много хубаво и то4но си го написала( или казано от Робърт  Wink)
--------
Преди малко то4но си мислех, как в старите интервюта (от снима4ката площадка например) Робърт се държи съвсем разли4но. Харесвам негово виждане за филма и Едуард.
Вси4ките тези не4истоплътни коментари и т.н са само на4ин да защити себе си и ли4ния си живот. Прекалено е дълбок, интелигентен и талантлив, но колко хора(най-ве4е тинейджърки) биха го оценили в действителност.

# 336
  • Мнения: 21
Тина, като прочетох последния ти пост се замислих...
Някак не го бях правила досега в насока католик-чиста душа-рай-чудовище.
Някак съм разсъждавала върху отделните, елементи, и комбинации от тях, но никога за 4те заедно в тази последователност.
И ми стана много тъжно.................
Благодаря, че ме насочи към този ред на мисли, някак разбрах Едуард малко повече Hug bouquet!

Ами аз се сещам за католическия елемент от няколко стари интервюта с Робърт, дето се базикаше на друга тема - в бяло pre-marital sex и в други интервюта, за това, че наистина е интерпретирал Едуард като някой, който се е мразел сам себе си и е искал да се самоубие, но не е посмял, защото не е знаел душата му къде ще отиде...но май се присетих за тях с клипа Becoming Edward от ДВДто- съжалявам, ако ти развалих изненадата- аз се върнах да коригирам в бяло, но ти вече си го прочела  Embarassed  за мен той не каза нищо ново, де- и така ги и мислех, докато четях Среднощно слънце.. и Затъмнение, и Зазоряване- въобще, the whole neo-conservative agenda, за която обвиняват Стефени, си я обяснявам с католическото възпитание на Едуард... Rolling Eyes

по повод Затъмнение и Зазоряване-няколко пъти напоследък се връщах да прочета как точно  бяха описани емоциите му в еди-кои си сцени, защото първия път не обърнах толкова внимание на погледите му, изразяващи смущение, разочарование или гордост, но и аз, като Бела, втория път, си давах сметка какво ли му е струвало да се преструва или въздържа да покаже истинските си чувства, които не са на място за 20 век, но са old-fashioned -а и може би не е предполагал, че има право на тях, като човек- защото не е човек в истинския смисъл на думата, а е от друг species/"животински вид" Wink 

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 21:45 от staro-novo

# 337
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
Аз така и не намерих достатъчно силен ринг тон на Supermassive black hole Sad. Малката ми дъщеря веднага се усмихва щом започне песента Laughing

# 338
  • Мнения: 21
a, между другото, това обяснение на Стефени за различните species- и за вампирите, и за върколаците, малко ми куца... особено щото това разделение с вампирите е по плоскостта хора-чудовища, а това с върколаците хора- митични създания ( без негативното натоварване), ама айде, ще го оставя за обсъждането на Новолуние...

# 339
  • Мнения: 58
Аз така и не намерих достатъчно силен ринг тон на Supermassive black hole Sad. Малката ми дъщеря веднага се усмихва щом започне песента Laughing

Аз от zedge ги намерих след дълго прослушване на всичко качено, избрах уж най-силните и добре изрязани моменти.



Между другото сетих се за една песничка, която би била много подходяща за Новолуние, но предполагам, че ще ползват нещо с още по-минорно звучене.

Cojure One feat. Sinead O'Connor - Tears From The Moon
Couldn't sleep so I went out walking
Thinking about you and hearing us talking
And all the things I should have said
Echo now, inside my head
I feel something falling from the sky
I'm so sad I made the angels cry
Tears from the moon
Fall down like rain
I reach for you
I reach in vain
Tears from the moon, tears from the moon
It just ain't fair this thing called loving
When one step there and the other feels nothing
I would have done anything for you
I still love you, baby I adore you
All day I keep from falling apart
But at night when the sky gets dark
Tears from the moon
Fall down like rain
I reach for you
I reach in vain
Stop, Stop haunting me
It should be easy
As easy as when you stopped wanting me
Tears from the moon
Fall down like rain
I reach for you
I reach in vain
Tears from the moon
Fall down like rain
but tears from the moon
can't wash away the pain
Tears from the moon, tears from the moon
Tears from the moon, tears from the moon

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 21:59 от Sensoria

# 340
  • Мнения: 21
 Embarassed
харесва ли ви косата? харесва ли ви бицепса (и адамовата ябълка)?
Робърт с пълен Едуардов грим и гардероб ( и герба на Кълънови, което си е чист мърчъндайзовов трик и измислица, понеже такива неща в книгата нямаше)




редакция
феновете от edwardandbella.net  са направили DVD caps (=captures) или с други думи- снимки кадър по кадър на почти целия филм. Можете да си изтеглите всеки любим поглед или усмивка на Едуард от тук , а  горните снимки са май от допълнителните клипове към ДВДто, където Робърт е бил интервюиран зад сцена (sorry, ако е spoiler, но не можах да се сдържа- много е хубав  Wink

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 22:33 от staro-novo

# 341
  • Мнения: 200
Embarassed
харесва ли ви косата? харесва ли ви бицепса (и адамовата ябълка)?
Робърт с пълен Едуардов грим и гардероб ( и герба на Кълънови, което си е чист мърчъндайзовов трик и измислица, понеже такива неща в книгата нямаше)




редакция
феновете от edwardandbella.net  са направили DVD caps (=captures) или с други думи- снимки кадър по кадър на почти целия филм. Можете да си изтеглите всеки любим поглед или усмивка на Едуард от тук , а  горните снимки са май от допълнителните клипове към ДВДто, където Робърт е бил интервюиран зад сцена (sorry, ако е spoiler, но не можах да се сдържа- много е хубав  Wink
Имайте милост бе хора  smile3508 #Shocked Как няма да ми хареса...отивам да гледам и другите  Heart Eyes

Деничка   "Could a dead, frozen heart break?
"Edward", she mumbled softly.
She was dreaming of me.
Could a dead frozen heart beat again? It felt like mine was about to."
аз не съм чела още Среднощното, но този цитат направо ме стопи, страхотен е! Нямам търпение да я почвам и мисля направо да дам на мъжа ми да я разпечата на работа  Hug

Саундтрака върви нон стоп у нас, телефона звъни с Let me sign, филма се гледа през ден (ако не и всеки ден), книгата се чете буквално постоянно, снощи кърмих и приспивах с едната ръка, с другата четях книгата на глас, за да се успи малката, та така вече и детето си "захраних" с мойта мания "Здрач"  hahaha

Лека вечер дами!   bouquet

# 342
  • Мнения: 2 897
Aquariel, тогава ще ти хареса и този цитат, който е продължение на предишния:

My life was an unending, unchanging midnight.
So how was it possible that the sun was rising now, in the middle of my midnight?

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 22:55 от Dеничка

# 343
  • Мнения: 58
Aquariel, тогава ще ти хареса й този цитат, който е продължение на предишния:

My life was an unending, unchanging midnight.
So how was it possible that the sun was rising now, in the middle of my midnight?

Този е наистина невероятен. Heart Eyes

# 344
  • Мнения: 2 897
Ех романтика... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт