Виждаме по нашите ЦВЕТЯ, че пролетта вече е дошла!

  • 51 687
  • 482
  •   1
Отговори
# 450
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 284
Момичета, ето тези зюмбюли си купих днес от изложението "цветна пролет"
...

щях да пояснявам, че са мускари  Blush че нали съм една многознайница  Blush , но ме изпревариха  Hug

затова ще допълня - като диви са, размножават се бързо и без проблем; дворни са, ще прецъфтят сравнително бързо, а след това можете да си ги "боцнете" навъм  Hug

чари - слънце златно  Hug писах аз, но после ми изчезна нета за няколко дена и не успях да ти драсна ЛС  Hug и още някой пита какво съм получила. Отговорът е   Crazy какво ли не, даже още не съм разбрала всичко, има месоядни, бонбонено дърво, и още някакво, дето трябва да ги държа в хладилник за месец-два  Crazy и после да никнат още 2-3 месеца  Crazy

вики-хриса - много хубав хищник  Hug надявам се и моя да стане такъв (кандисвам и на по-малко разклонен  Blush )

я да се похваля малко  Mr. Green

моите хои  Laughing двете в една саксия за да ги преплета, резултата се вижда - не са преплетени  Blush


новият цвят на теменужката, която цъфтя цяла зима (прихваната от листенце), новите разклонения на корделинето, израсли на най-странното място  Crazy и новта ми продобивка, подарена от колежка



новоизрастналите ми розови китки - нерине и инкарвилеа, презимувалите ми мушката и сакъзче и моята гордост сакъзчетата от резник 



имам и питане  Blush даже две : за рождения ми ден ми подариха ей туй чудо и от тогава нито порозовява, нито цъфти, нито умира, а второто го намерих под балкона - та ако някой кае какво да направя първото и какво ще да е второто?  Hug






# 451
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Другото е гуава Гуди,аз така си мечтая за нея , Heart Eyesа между другото само аз май избързах със засяването и не прочетох инструкциите  ooooh! а за Ками незная какво е правила ,дали ги държи и тя в хладилник Thinking
При мен има добри новини ,откъм лошите съседи си имаме вече висока ограда ,и днес цял ден местиме ,разсаждаме ,насадихме си отново най различни видове хризантеми  Heart Eyesискам да имам претрупана с най различни цветя лехичка  Hugа да и нар си насадихме ,дано се хване ,че вече незнам кой поред е  ooooh!
а сега търся нещо в нето ,което видях в един каталог и ми хареса много

# 452
  • Варна
  • Мнения: 893
Goody тоя "меч" е Тиландзия като моята , но не знам какво да ти кажа за нея...
моята си порозовя,прецъфтя и умря...на свекито подарихме един меч - ама червен и дъъълъг, забравих как се казваше  Embarassed , и той така - прецъфтя и умря Tired

# 453
  • Мнения: 1 693
Goody благодаря.   Hug Днес го нахранихме с една муха  Joy Моя мъж каза, че съм много лоша.  Grinning  Само не можах да намеря много инфо за да прочета какви точно грижи изисква. Твоите цветенца са прекрасни.  Hug
Тиландзията ми има още две последни цветчета. Започна да позеленява.  След това не знам какво ще стане. За първи път имам такова цветенце. Дано продължи за си вирее и след това.  Praynig

# 454
  • Мнения: 1 732
здравейте,момичета!чета ви ,но нямам много време да пиша.днес се сдобих с мини гербер,но не знам какви грижи да полагам за него.помагайте със съвети!предварително ви благодаря!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=337058&pid=11437950

# 455
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Момичета намерих го  Simple Smileкакво ще кажете за този бонзай  Hug

А за гербера няма нищо особенно в отглеждането му ,повечко светлина и умерено вода това е  Peace

# 456
  • Мнения: 15 619
Ама и грозде дава....  #Crazy #Crazy #Crazy
Сладурско е. Mr. Green

# 457
  • Мнения: 804
Здравейте и от мен!Моите карамфилчета вече се показаха/от семенца/,но все още не са изникнари петуниите ми.За колко време изникват,някой беше питал преди мен,но се надявам на повече отговори-или да садя нови,минаха 7дни ,а нищо не е поникнало.Честити нови придобивки на всички цветарки!

# 458
  • Мнения: 1 259
Кой ще ми каже как се казва това цвете:



Не е каланхое, някой друг ще даде ли мнение!

# 459
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
или е  каланхое или някакъв вид красула Peace
можеш да прегледаш разни снимки и да го определиш точно  Peace
http://images.google.com/images?q=Kalanchoe
http://images.google.com/images?q=Crassula

# 460
  • Варна
  • Мнения: 893
и на мен на Каланхое ми прилича с тези листа newsm78 ...освен да го изчакаш да цъфне и да видим Mr. Green

# 461
  • Мнения: 440
Здравейте и от мен!Днес бях на село и си взех малка издънка от една дюля и вече я засадих в един плитък съд.Дали ще стане бонзай и как да го гледам от тук нататък.Мисля  че някъде бях чела че става и от издънка на дърво,но не съм сигурна.Всички ми се смяха докато се опитвах да я извадя и казаха че трябва да е от семка и така нищо няма да се получи.Ако някой е правил подобни опити и има резултат - нека сподели.

# 462
  • Мнения: 15 619
Ето, на половината си цветя не им знам имената.
Значи имам красула и аз. 

# 463
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
svetli333 става и с издънка ,сега целта е растението да се хване в саксииката ,а на другата година ,ще я пресадиш и ще съкратиш корените и ще я преместиш в по малка саксийка и така докато стигне до нужните размери ,по същия начин се процедира и оформа и коронката ,и аз  много искам ,миналата година засях чемшир но не се хвана  Tiredсега съм се нагледала на една кайия в градината  Mr. Green
luna нали за това е темата ,тук ще научиш всички имена  Hug

# 464
  • Мнения: 1 732
благодаря ти чаро за отговора!дано не уморя цветето!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт