Виждаме по нашите ЦВЕТЯ, че пролетта вече е дошла!

  • 51 712
  • 482
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 883
Очаквам с нетърпение разсадите на петунийките  Peace

# 76
  • Мнения: 226
Поли, много ти е хубаво каланхоето. Цветовете приличат на розички. И останалите ти цветенца ми харесаха.
viki_hrisa , честити нови придобивки. Тази година няма да садим теменужки /тук им казваме кукорчета/. много ги харесвам, но няма място. Миналата година имах в сандъчета на прозореца, но искат често поливане, а това ме затруднява...цял ритуал е..докато стигна прозореца от външна страна  Laughing  а и в саксия се издължават много и бързо прецъфтят.

ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ!!!

# 77
  • Мнения: 1 693
Milenk@  благодаря. Аз миналата година пак бях сложила теменужки в сандъче. Станаха прелесни. Не се бяха издължили и бяха огромни. Ще сложа по късно ако мога снимки. Вчера си посадих много главички гладиоли, имам и бебенца но смятам тях да ги сложа в саксия. Поли каланхоето наистина е супер, но при мен завъжда много въшки и затова се отказах да го гледам.
Virginity струва ми се че след време ще поизоставиш малко цветята. Simple Smile Аз също не сме я много да си купувам, но просто се изкуших вчера.
Честита Първа пролет  smile3525

# 78
  • Мнения: 8 990
Момичета, мога ли да посея семенцата за цветята в торф? Или трябва в пръст? А после като попораснат, трябва ли да ги пресадя в пръст? Или в торф? /супер объркано стана/
 Извинявам се, но до сега не съм сяла семена.  Embarassed

# 79
  • Мнения: 1 183
Аз семенцата ги сея само в торф PeaceКогато станат за пекиране пак може само в торф,но аз смесвам градинска почва,торф и перлит!

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Аз пак да питам. Мога ли да си ръсна семенцата направо в почвата, в двора и после като поотраснат да ги поразредя и оформя ? newsm78
Ще се получи ли нещо  Thinking

# 81
  • Мнения: 1 183
Аз пак да питам. Мога ли да си ръсна семенцата направо в почвата, в двора и после като поотраснат да ги поразредя и оформя ? newsm78
Ще се получи ли нещо  Thinking
Ами по- сигурно е да си направиш разсад,но и направо в градината може.Аз ще сея направо в почвата калифонийския мак,тагетиса и калдаръмчето.За всички други цветя съм си направила разсад.Може да е по връткаво,но така е по-лесно аранжирането на градината и успеваемоста е много по-голяма.Ти какви цветя мислиш да сееш?

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Аз пак да питам. Мога ли да си ръсна семенцата направо в почвата, в двора и после като поотраснат да ги поразредя и оформя ? newsm78
Ще се получи ли нещо  Thinking
Ами по- сигурно е да си направиш разсад,но и направо в градината може.Аз ще сея направо в почвата калифонийския мак,тагетиса и калдаръмчето.За всички други цветя съм си направила разсад.Може да е по връткаво,но така е по-лесно аранжирането на градината и успеваемоста е много по-голяма.Ти какви цветя мислиш да сееш?
Благодаря ти мила !
Имам семенца от Тагетес, едно друго, казват му "Морска пяна" , "Панагирки" и още едни, но не им знам имената...

# 83
  • Мнения: 8 990
katka72, благодаря!    bouquet

# 84
  • Мнения: 43
Тази година няма да садим теменужки /тук им казваме кукорчета/.

Колко интересно им казвате. Laughing А от къде си, Миленка?

И аз съм се чудила дали мога направо в торф да сея, притеснявам се заради киселинността му и го смесвам с почва, мислите ли, че няма да има проблем и да сея?



# 85
  • из България
  • Мнения: 25
Честита празник! К@ми да те питам нещо-как се казват цветята от авантара ти?Вчера аз си купих такива-в лилаво и в червено  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=226809&pid=11183122

# 86
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 347
 Peace иглики  Peace

# 87
  • Варна
  • Мнения: 893
Virginity струва ми се че след време ще поизоставиш малко цветята. Simple Smile
Joy ами по тоя повод ми умряха половината цветя преди две години,та сега очаквам пак един такъв период след три месеца Mr. Green

# 88
# 89
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Аз малко така.. нахлуващо, без да съм чела отдавна темата, но има нужда и то спешна от помощ:  costumed050 doctor

При мен и моите цветя, няма нищо забелижително.Нещата които ме радваха преди месец, са вече в историята, а именно два зюмбюла и едно лале, чакам да се появят още 4-5 лалета....Ще споделя!


Цяла зима имах вечно цъфнала теменужка, която просто беше кат онепресъхващ извор...
Това, обаче, за което имам нужда са Игликата, която преди изглежсдаше така:
 
А сега е така:  Embarassed Sad
 

А това цветенце, не съм наясно какво да го правя, какво е и така..


И една маранта, която от около два месеца е засъхнала по листата и не ми харесва... и ми е жал да я гледам така:
 

Помагайте приемам съвети!

Днес сях едни миризливи малко карафмилчета ,че да видим какво и как ще излезе...
Имах и жертви из цветята ми тази зима, днес изхвърлих един кактус.. който вървеше чудесно и изведнъж изгни, а не ги поливам, по-скоро ги забравям?? newsm78
Дълго стана, но ще ме извините, като не съм писала от години  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт