Отговори
# 15
  • Мнения: 32
Декларациите също са част от комплекта документи на клиниката. Ти само ги попълваш. Списъците си ги изготвят пак клиниките, т.е. те предлагат пациентките си за програмата. Клиниката, респективно, лекуващия доктор, дава експертно становище и поставя диагнозата.  И на тяхна основа ти изготвят документите.
След като се подадат заявленията, по правилник пише, че одобрението е след най-малко един месец. Искам да кажа, че жената която ми прие документите почти нищо не знаеше и няма как да ми отгвори. Разбираемо е, нова програма - нова процедура, нещата се вършат в крачка. Вероятно ще изкочат много "подводни камъни". Можем само да се надяваме и да си стискаме палци нещо да не се обърка. Дано май месец вече да са факт първите стимулации.  Praynig
Аз съм при д-р Стаменов, кл. Малинов. Вече имам зад гърба си 4-ри неуспешни инсеминации и един неуспешен инвитро опит. Борбата ми за дете е от 7 години.
Що се отнася до набирането на документите - обадиха ми се от клиниката, че са ми готови. Записах си час и ми ги дадоха. Заявление+експертно становище+диагноза+декларация от двамата партньори, че нямаме кръвна връзка+декларация, че не сме под запрещение+хормонални изследвания(имах ги предварително направени)+изследвания и на двамата за СПИН, Васерман, хепатит Ви С(и тях ги направихме предварително)+актуална спермограма+декларация за информираност. ......Мисля, че това беше. Имах неблагоразумието да ги подадам буз да направя копие, но...................нищо. Дано всичко е наред.
Ако се сетя за още нещо ще пиша. Питайте и вие. 
 

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Васе,задължително ли оригинали на изследванията трябва да подадеш към Фонда?

# 17
  • Мнения: 1 441
.............+хормонални изследвания(имах ги предварително направени)+изследвания и на двамата за СПИН, Васерман, хепатит Ви С(и тях ги направихме предварително)................... 

Тези изследвания не ги видях като изискване в правилника (изключвам изследването за ФСХ) - защо ги искат?

И наистина ме вълнува, ако някой знае де, клиниките по тези списъци ли ще подготвят и предават документите на пациентите си или по медицински причини... В смисъл, ако някой с една инсеминация е под номер 5 в списъка, дали документите му ще бъдат подготвени преди тези на някой с 10 инсеминации и 3 ин витро процедури, който е под номер 100. Тъпотията е, че когато се сформираха тези списъци изобщо не знаех, още повече че бях в поредната процедура и се надявах да не ми се налага и сега съм мнооого назад в списъка.....  Tired направо не знам дали ще се вредим за тази година....

# 18
  • София
  • Мнения: 23 165

Ако се сетя за още нещо ще пиша. Питайте и вие. 
 
С каква диагноза всъщност кандидатствахте?

# 19
  • Мнения: 1 441
Сега прочетох в зачатие:

СПИН, Васерман и хепатит, както и свидетелство за брак не ви трябват.  Peace

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33585.msg561256#new

# 20
  • Мнения: 32
Няма значение къде точно си в списъка на клиниката. Важното е да фигурираш. Клиниката не определя кой е с приоритет, т.е. всички получават равен старт при подаването на документите. Според мен е важно кой е поредният ти номер при самото подаване на завление към Фонда. Все пак това са заявления от цялата страна и е въпрос на време и физическа възможност да се обработят всички молби. До колкото схващам веднъж месечно ще се предават за одобрение събраните молби. После, в началото на следващия месец  започва ново събиране. 

Иначе що се отнася до изследванията, може да са индивидуални изискванията, не знам. Написах ви това, което аз съм приложила и е достатъчно от гледна точка на клиниката за да мога да кандидатствам.

Никакъв песимизъм, момичета ! Действайте, ако трябва и по-агресивно. Признавам, че на моменти и аз изпадам в паника, но не спирам да се боря. Заедно сме и си помагаме !

# 21
  • Мнения: 1 441
Клиниката не определя кой е с приоритет, т.е. всички получават равен старт при подаването на документите. Според мен е важно кой е поредният ти номер при самото подаване на завление към Фонда.

Така си е, но това зависи от това, кога от клиниката ще ти подготвят документите, нали?  Wink
Както и да е разбирам, че въпросът ми е странен и едва ли някой може да ми отговори, но наистина живо ме вълнува и си разсъждавам по него. Още повече, че е възможно пациенти от друга клиника да се преместят в клиниката, която посещавам от 2 години и техните документи да се подготвят с приоритет, само защото са по-напред в списъка...
На мен поне не ми се струва редно, но може пък аз д абъркам нещо....

# 22
  • Мнения: 32
BAN, права си наистина за това кога ще ти подготвят докумените от клиниката. Възможно най-скоро трябва да ги посетиш или поне да се обадиш по телефона да ги питаш.  Дискретно го подпитай къде горе долу се вписваш в техните сметки. Не знам да ли те питах коя ти е клиниката? Извинявай, ако вече си ми отговорила.
На Цецинка забравих да кажа, че само подпечатани оригинали се прилагат.

# 23
  • Мнения: 1 441
Весето, благодаря ти.
Аз вчера бях там за изследване на ФСХ и ми казаха, че ще ми подготвят документите,така че вече ще е мног онахалн ода ходя пак да питам. Но ако до края на другата седмица не са ми се обадили, ще отида лично да попитам пак.
Иначе съм при Владимиров.
Цеци, а твоите документи как се движат, имаш ли някаква яснота ....

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ban,като се обадих да кажа на док за отрицателния тест,той ми каза да пусна ФСХ и като ми свърши цикъла да отида.И сега седя и се чудя до къде наистина са стигнали с подготовката на документите ми ooooh!Да отивам ли утре,да си изчакам ли цикъла да свърши,направо изпаднах в паника Confused

# 25
  • Мнения: 284
Все си мисля че няма значение дали аз съм подала 5 6 дни по рано документи от някой друг
Ако мойте и на съпруга ми резултатите са по добри от на някой , би следвало те ( които и да са ) да бъдат одобрени преди мен  newsm78
или нещо не съм в час?

# 26
  • Мнения: 1 441
Цеци и аз нещо съм се попритеснила за сроковете..
Ако не ти е проблем отиди утре до там - какво пък толкова. Най-много да си загубиш 2 часа, но пък ако вземат, че ти подготвят по-бързо документите ще си е заслужавало... Но при всички случаи ще трябва да си пуснеш ФСХ между 3 и 5 ден - мен това ме забави толкова много  Outta Joint
Елена, аз нещо не схванах твоята логика за добрите резултати.  Thinking Според мен молбите ще се разглеждат и одобряват на база подаване, а не на база резулатати.
И, вярвай ми, моите притеснения не са защото ще подам документи 5-6 дни след някого - говоря за доста по-дълги срокове, ако се спазват тези списъци от клиниката... При това само на база клиниката, в която ходя, а тя далеч не е единствената, която ще изпраща пациенти във фонда. От краткия ми, но злополучен опит със здравната каса знам, че колкото по-късно подадеш документи, толкова по-малък е шанса изобщо да получиш финансиране. Така че има значение кога си си подал документите. Peace

# 27
  • Мнения: 284
явно не се изразявам както трябва

ако моят съпруг има 60 % отклонения в морфологията
а някой друг 85 % ---би трябвало той да е с предимство
или поне така се надявам  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 23 165
i.elena, само че втория ако е подал документи 2 месеца след първия, то докато втория подаде документи първия трябва вече да е получил отовор. А и никъде в правилника не пише че някой ще е с предимство заради диагнози, затова всеки бърза да подаде, има ограничение откъм парите.

# 29
  • Мнения: 1 441
Ами не мисля, че е така - ако вие сте подали докумнти сега, през април, а този с 85 % през май - как той ще има предимство преди вас - дет се вика неговата молба още няма да е подадена, когато ще разглеждат вашите...
Такова предимство биха могли да имат само заявленията, разглеждани в рамките на една сесия......

Бамба ме е изпреварила  Wink

Общи условия

Активация на акаунт