Водите ли дневник на децата си?

  • 3 503
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
В началото водех,но после ми стана скучно.Май още преди да стане на годинка и спрях да пиша.
Не споменаваш колко голямо е твоето детенце.

# 16
  • Мнения: 337
Моето е на 3. Чепатата, ти направо ме разсмя! Какви вманиячени майки? Може би по-сантиментални, но чак вманиячени. Просто съм от майките, които не искат да забравят. Мъжът ми отсъства с месеци и ни е толкова забавно да си спомняме заедно някои случки и да му разказвам такива, които е изпуснал. Нали не мислиш, че сядаме вечер на дивана и четем бебешкия дневник...На мен пък винаги ми става толкова мило като си спомня думите на баща ми след моето раждане " Момиченце, толкова съм щастлив, винаги съм искал момиче!". Или пък бях забравила паниката от първата ни разходка с бебето/на 1 седмица/ и как го спарихме в летните жеги с шапка. И досега ми е чудно защо казват, че бебетата не се потят. Главата и беше мокра. Както и да е. Това с дневниците е въпрос на светоусещане и личен избор, разбира се.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 94
Не, не водя дневник на детето си.
В първите месеци само записвах ръст, тегло и ваксините.
Сега започвам да съжалявам, защото се усещам, че забравям вече, особено разни бисери.

# 18
  • Мнения: 299
Да водех, особено на големия до към 2 г. ,на малкия съвсем малко и после спрях от липса на време. Скоро му четох от дневника на Калоян , който е на 8 г. вече  и му беше много забавно. А и аз много неща бях забравила.

# 19
  • Мнения: 8 999
Не, не водя дневник.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 654
Нашия дневник обхваща периодът от раждането  до 1-годинка. Пазя моливковците и от  предучилищната и много, много рисунки Hug

# 21
  • Мнения: 4 335
Да,водя дневник.
Отбелязвам си всичко пьрво-кога се е обьрнал за прьв пьт,кога с какво е захранене,пьрво гукане,пьрва дума,кьрва стьпка.Теглото и рьста по месеци,ваксини,боледувания,всичко за което се сетя и ми се вижда интересно.Надявам се един ден,като порасне и го разглежда и на него да му е интересно.
Сьжелявам,че не си водих дневник и през бременността,но се сетих чак на края.

# 22
  • Мнения: 7 201
Започнах да пиша след като се роди и с времето пишех все по-рядко, дори го бях забравила и тази тема ме подсети.
Peace И аз така,но вече не се и сещам.

# 23
  • Мнения: 4 784
Още от началото на бременността си водя дневник, тогава по - подробен, защото имах повече време, но като казвам подробен, не означава, че съм описвала детайлно всяко помръдване на бебето, гадене..., а различни емоции, прегледи и други такива.
Продължих да водя дневник и след раждането на Калоян, напоследък по - рядко водя записки, но все пак се стремя да поддържам горе - долу добра хронология. Някой ден с удоволствие ще му го дам, но сега на мен самата ми е приятно да се връщам в началото, защото много от нещата се забравят, а припомняйки си ги, ми придават доста настроение и умиление.

# 24
  • Мнения: 2 110
Аз водех дневника на синът ми до 7 години ,после той продължи.  Сега с дъщеря ми е пак така, за сега аз и го водя.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 381
Попълвам МОЯТ ПЪРВИ АЛБУМ, който е за снимки и в него има къде да се пише за захранване - таблица, спане, първи стъпки, пълзене и т.н. Друго няма да попълвам.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
не, не водя такъв и не бих....

# 27
  • Мнения: 2 587
Попълвам МОЯТ ПЪРВИ АЛБУМ, който е за снимки и в него има къде да се пише за захранване - таблица, спане, първи стъпки, пълзене и т.н. Друго няма да попълвам.

И аз го попълвах до към годинка.Вече не го и отварям.

# 28
  • Мнения: 703


Не!Радвам се, че не го правя!Винаги съм се ужасявала да не стана вманиачена майка!Има много по-ценни и важни неща от воденето на детски дневник според мен.Когато пораснат, ако искат да си водят.Предпочитам да им оставя снимков материал, а не записки.
Peace
Подкрепям абсолютно!
Сега се налага да правя портфолио на сина ми за детската градина.. Rolling Eyes  ooooh!
Аз съм работеща и твърде ангажирана мама,така,че сигурно нашия тати може да се заеме с това.. Joy

# 29
  • Мнения: 1 240
Не, не водя. Пазя единствено картончето от месечните консултации за ръст и тегло и разбира се - снимки.

Общи условия

Активация на акаунт