По - добре ли сме сега?

  • 11 547
  • 423
  •   1
Отговори
# 15
  • Sf
  • Мнения: 978
Само репликата ти " по- младите да уважават по- възрастните " е шокираща.  Shocked

Не мога да си представя нормален млад човек на 25 г. да изрича тази реплика. Не е ли по-естествено да си живее живота и да му се радва, такъв какъвто е, времена не се избират. Вместо да седи и да опява като 80-годишна пенсионерка, че и да чопли колко било хубаво преди. Може и да е било, може и да не е - спомените лъжат.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Джу, това си мисля и аз...
Никога, ама никога не си бях помислила дори да се махна, а възможности дал Бог, не една или две, но ... тъпа овцъ, останах тук, с надежда, че може би видиш ли, ще се оправим.
Да, ама не!!!
И да искат децата ми да останат тук -  ще направя невъзможното, но някак ще се преборя да се махнат!

# 17
  • Мнения: 662
Само за снимка
в Швейцария например няма диктатура,
но цари тотален ред - запитай се защо !
В момента България я опреличавам с
една единствена дума - МИЗЕРИЯ !
Навсякъде и във всичко - повсеместно  Naughty
Не бих желала детето ми да расте в
такава ужасна страна  Naughty
Аз не успях, но дано то има шанса да
се махне оттук !!!

Да, за съжаление това е страшното-все повече и аз се замислям, че не бих искала детето ми да живее в България.Допреди пет, шест години все още реагирах негативно, когато чуех, че някой се е махнал с цялото си семейство, но в момента не виждам бъдеще за детето ми, ако остане тук...

# 18
  • Мнения: 128
Цялото семейство се бяхме изнесли от тук.Жалко,че беше само за 9 месеца.Мъжът ми беше решил,че в БГ се чувства добре.Вече си мисля,че съжалява.Аз също.

# 19
  • Мнения: 274
Бенчмарка ви е грешен. На повечето от вас. Ама карай, лаф да става.

# 20
  • Мнения: 1 470
Начинът по който живеем сега,е вследствие от този който сме го живяли тогава...Тогава нещата са се спускали отгоре на готово,и живота в неговите си тогавашни рамки е бил сигурен,сега не можем да се отърсим от тази си нагласа нещата отново да ни се спускат отгоре,ние да не се налага много да разсъждаваме,да взимаме важни решения,но и да отговаряме след това за тях...Може би за това и не знаем какво да правим със свободата си...

А иначи всичко друго е до нагласа...Макар и да не вярвам някоя от нашите съфорумки да чака с години да излезе номерът и за Лада...Отивайки на море да почива във станция с една баня на етаж,и прилежащият и бойлер от 100л,който не стига само да си измият зъбите всички от етажа...Да стои на опашка за хляб,след това за кисело мляко,а прясното е свършило още сутринта към 8 часът...Или най-малкото да работиш 30 години на поточна линия в завод...И пр....Но както писах по-горе всичко е до настройка...

На мен ми харесва от тогава най-много държавната политика свързана с отглеждането,здравеопазването,обучението,но и възпитанието на подрастващите...Но пък то не пречи и сега да се направи нещо подобно...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
Звучи ужасно, но това направиха от
държавата ни  ooooh!
Огледайте се - тънем в мръсотия,
заглавията са едни и същи, новините също -
убийста, катастрофи, изнасилвания ..........
20 години ни управляват едни и същи бунаци -
как пък не се наядоха и Уядоха тези шопари
с мозъци на врабчета  ooooh!
Децата са без никакъв контрол - на 10 пушат,
на 12 правят секс, на 15 изглеждат като на 35.
Половината момичета са анорексички и булимички,
защото искат да приличат на онези самоходни
точилки, които ни ги навират под носа навсякъде.
Образованието е под всякаква критика, учениците
се държат с учителите като с изтривалки.
Мога да изброявам до утре и с ръка на сърцето
заявявам, че това не е страната, в която искам
да расте детето ми.
Ще ме боли, но знам, че ще е за добро !!!

# 22
  • Мнения: 662
Цитат
А иначи всичко друго е до нагласа...Макар и да не вярвам някоя от нашите съфорумки да чака с години да излезе номерът и за Лада...Отивайки на море да почива във станция с една баня на етаж,и прилежащият и бойлер от 100л,който не стига само да си измият зъбите всички от етажа...Да стои на опашка за хляб,след това за кисело мляко,а прясното е свършило още сутринта към 8 часът...Или най-малкото да работиш 30 години на поточна линия в завод...И пр....Но както писах по-горе всичко е до настройка...

Е добре де, аз нямам спомени да съм била на почивна станция, където няма вода или да съм висяла безнадеждно по магазините...
Точно обратното...

# 23
  • Мнения: 6
Само репликата ти " по- младите да уважават по- възрастните " е шокираща.  Shocked

Не мога да си представя нормален млад човек на 25 г. да изрича тази реплика. Не е ли по-естествено да си живее живота и да му се радва, такъв какъвто е, времена не се избират. Вместо да седи и да опява като 80-годишна пенсионерка, че и да чопли колко било хубаво преди. Може и да е било, може и да не е - спомените лъжат.

Живея си живота, но за разлика от повечето хора, не си губя времето!След като завърших първи клас, започнах да чета книги, и от тогава не съм спирала. Вече имам 15 и няколко годишен опит с книги. Да, книжен плъх съм. Това не означава, че като малка не съм си играла. Но за мен не бяха само игрите, а и образованието. Исках да се уча, за да сполуча, за да имам по-добър живот. Чета книги, вестници и списания, гледам "Дискавъри", в Интернет основно търся информация (е и се разнообразявам). Но мисля че е тъпо да си губя времето в дискотеки, алкохол и любовни авантюри. Човек се учи докато е жив.  Имам разностранни интереси - както вече казах, обичам да чета книги, също така да слушам музика - даслушам омразния на някои пофолк, интересувам се от история, най-вече от праисторическата епоха, Втората световна война, научните открития през 20 в. астрономията. Даже в момента темата за астрономията силно ме вълнува - заради годишнната - 40 години от стъпването на човек на Луната и все чакам да даат нещо ново по "Дискавъри" и "Нешънъл Джиографик" по този повод. Интересувам се и от живота изобщо. Просто искам да живея пълноценно а не да си губя времето в глупости!

# 24
  • Sf
  • Мнения: 978
Исках да се уча, за да сполуча, за да имам по-добър живот.

И? Успя ли?

# 25
  • Мнения: 1 470
Цитат
А иначи всичко друго е до нагласа...Макар и да не вярвам някоя от нашите съфорумки да чака с години да излезе номерът и за Лада...Отивайки на море да почива във станция с една баня на етаж,и прилежащият и бойлер от 100л,който не стига само да си измият зъбите всички от етажа...Да стои на опашка за хляб,след това за кисело мляко,а прясното е свършило още сутринта към 8 часът...Или най-малкото да работиш 30 години на поточна линия в завод...И пр....Но както писах по-горе всичко е до настройка...

Е добре де, аз нямам спомени да съм била на почивна станция, където няма вода или да съм висяла безнадеждно по магазините...
Точно обратното...

Е!Може би си била късметлиика...

# 26
  • Мнения: 4 292
Съгласна съм до голяма степен с Червената Шапчица. И ще добавя, че не демокрацията е виновна за сегашната свободия, а самите хора и ние като нация. Нищо не е както трябва и никога не е било, нито тогава, нито сега.
Не желая да живея в миналото, гледам напред и толкова. Каквото било, било.

# 27
  • Мнения: 274
Исках да се уча, за да сполуча, за да имам по-добър живот.

И? Успя ли?

На 25 е. Рано е да се каже според мен.

# 28
  • Мнения: 6
Исках да се уча, за да сполуча, за да имам по-добър живот.

И? Успя ли?
Не, защото не работя, понеже съм инвалид първа група. Пък и след гимназията незнаех какво ми се работи, сега също, то е, защото имам разностранни интереси и не знам кое, как  Embarassed Embarassed Embarassed Но ми е по - добър живота като се уча и развивам.
А иначе по време на кампанията " Не сте сами", която подкрепях морално.........беше голямо удовлетворение за мен да видя резултата от подкрепата си, даже в един форум бях направила тема по тази тема, тя беше страшно успешно, всички много я харесаха, после получих и наградата на форума за "най-добра тема".

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
Червена Шапчице, наистина си в грешка !
Във всички почивни станции, в които съм
била си имаше баня и тоалетна в стаята !

Общи условия

Активация на акаунт