Бебецъфтежът почна вече и всяка от АПРИЛките ще гушка скоро своето човече!

  • 19 514
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10
Добро утро и от нас с бебка!

Снощи си легнахме в 02:00 ч, защото реконструкцията на гардероба ни отне сума време. А и вечеря, телевизия.....Тази сутрин не можах да отлепя от леглото. А мъжа ми се изтреля на Витоша с кучето, след сума уговорки на кой да звъня, ако не успея да се свържа с него, а раждането започне  Crazy.Много се е притеснил Blush
Днес май ще е много студено, но дано се отвори възможност за лека разходка.

# 61
  • Мнения: 65
Честита малка, сладка принцеска на Viki-miki! Да расте здрава и много обичана!  bouquet

ани4ka, на мен ми се случи нещо подобно снощи към 1ч през нощта. Започнаха силни спазми  на всяка минута ниско долу, може би където е церквиса. Спазмите бяха доста на често. Пих на своя глава Гинипрал+Магнерич, защото се уплаших, че може би скоро ще започне родилния процес. Добре, че след 10-та минута от приема на хапчетата ме отпусна, защото вече си мислих да стягам багажа и беж към болницата. Онзи ден стегнах багажчето на малката, но моят упорито го отлагам за последния момент от суеверие да не предизвикам съдбата. Най-вероятно умората последните два дни от прането, гладенето и чистенето си оказва голямо влияние, но пусто като не мога да стоя без работа.
Gaja, макар че ти тежи и всичко те боли, не бързай с раждането!  Naughty Хубаво е колкото се може по-дълго бебчето да стои в коремчето, за да расте и укрепне.
iliana2, желая ти всичко да мине леко и неусетно! УСПЕХ!  fingerscrossed
Най -после напазарувахме всичко останало и капарирахме количката Cangaroo Даяна в оранжево-сив цвят. Много свежарски цвят. Купихме и столче за кола на фирма МОНИ в оранжево и зелено с едно меченце. А в скрина от м-н Бебчо, който е доста голям напълних всички чекмеджета с бебешки принадлежности.  Heart Eyes Още малко /слава богу лека/ работа ми остана и се радвам, че до последно ще имам с какво да се занимавам. Иначе в последните нощи заспивам след 12:00,1:00 часа и се сабуждам рано. Снощи направо бих всякакви рекорди. Не можах да заспя от жега, запушен нос и неистово желание за WC до 1:15ч и се събудих сутринта в 6:00ч с усещането за наспаност.
Да ви се оплача момичета. Днес, 22 март е обявен за Световен ден на водата, а пък в нашия район точно днес към 9:30ч спряха водата.  #2gunfire

# 62
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Кафенце, при мен тоновете варират между 140 и 170, зависи колко е активно бебето по време на записа. Като ги мери д-р Сигридов последните пъти все казва, че са между 140 и 150 и така трябвало да бъде.  newsm78 Единственият път, когато ми казаха, че не е добър записа на едната мома, беше между 130-140 без вариации нагоре и надолу. Д-р Сигридов го определи като запис на спящо бебе.  Rolling Eyes
Няма ли вариант да те вземат по-рано в болницата, нищо че го няма лекарят ти, да си под наблюдение?  Rolling Eyes Не ти ли казаха да ходиш всеки ден на запис щом не е бил добър?
Ренка, и аз чувам разни такива звуци от корема, но не им обръщам внимание честно казано. Шават девойките, плискат се води, опъват матката.
Илиана, стискам палци!  Praynig
Кели, аз съм си постоянно така от 6 месец насам.  Mr. Green Всяко ставане, сядане, навеждане = втвърдяване на корема. Няма страшно, матката се подготвя ра раждането, а и вече й е време.  Wink
Мисис Т, обикновено намалелите околоплодни води са знак за наближаващо раждане. Трябва обаче да се следят, ако намалеят много на бебка няма да й е комфортно и съм чувала, че дори предизвикват раждане при такава ситуация за да не страда плода.

# 63
  • Мнения: 847
Kafenceto, в такива случаи за успокоение на всички е хубаво тоновете да се повторят. До колкото знам не са такъв проблем високите,а по скоро падовете под 100- отиди днес пак на запис-така и ти ще си по-спокойна и няма да го мислиш.

Ние преди малко бяхме на тонове и преглед-тоновете са ОК, имам ракритие около 1,5см. Док каза, че мога да изкарам и още 1 седмица, 10 дни докато родя, но че може и всеки момент да е... Появи ми се едно ръждиво течение, дали е от прегледа?

# 64
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Йо йо, от прегледа е.  Peace Имай предвид обаче, че много често в последните седмици именно този преглед предизвиква начало на родова дейност.  Mr. Green Като ти гледам лентичката... остават 8 дни.  Crazy

# 65
  • Мнения: 541
здравейте мами Hug
голям бъзик е с мен Party тази нощ пак изпълнения.както си лежах по едно време и усещам нещо да се стича,реших че са водите и айде към болницата.там ме приеха,нямам грам разкритие(мислех че от контракциите предната нощ ще имам) и се оказа че не са водите,но успях да се прибера едва преди малко защото трябваше да чакаме лаборантката да изследва какво ми е текло(най-вероятно е било течение).за сметка на това имам контракции и ме предупредиха ако станат редовни пак да ходя.иначе малката е добре,не върви напред,както ми бяха казали,отговаря си на седмиците.един съвет- проверете си изследванията да няма нещо пропуснато,защото се оказва че при мен има и без малко да ме смъкнат в изолатора.иначе влязох супер усмихната и спокойна,така и ми отговориха,за което трябва да благодаря на тази тема:    
"Смешно" ли е раждането?
горещо ви препоръчвам да я прочетете,определено помага за успокояване!!! олче   bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes
отивам да спя че ми се е събрал към 1 час сън Crazy
лек ден и много  Hug

# 66
  • Мнения: 847
Жабче, благодаря за бързия отговор! Аз все си повтарям, че има време, пък то май хич не е останало, направо ме хвана страх  Blush А иначе прегледа беше много внимателен, въобще не мога да се оплача...сега ще следя, трябва ли да спре това течение?

# 67
  • Мнения: 444
 Flowers Sunflower Честито бебче на Viki-miki! Flowers Sunflower

Velvet s, моето раждане беше предизвикано с ваг. таблетка, тъй като цяла нощ лежах с изтелки води и с 1см разкритие. 3ч. след като ми я поставиха, родих...но болката беше страшничка,т.е. еднакво болезнена от началото до края с паузи между контракциите от 30-40сек. #Crazy Незнам обаче дали на всеки организъм действат така тези таблетки. Thinking
Аз също се бях притеснила за водите, че седя цяла нощ, те си текат, пък никой не прави нищо по въпроса, но като ги питах няма ли опасност за бебчо, ми отвърнаха:" Спокойно, има и задни води." Rolling Eyes Thinking Дани се роди с нормален цвят на кожата, не беше посинял, не беше червен...
Бен незнам дали багажа ми е много, но е в средно голям сак. Laughing Дано не ме върнат. Whistling
sisely, aни4ка, kafenceto,ИлианаHug Hug  Hug

Моят бебок пък сега така се е укроил, че май хич не му се излиза. Бях се притеснила с тия болки ниско долу преди 1-2мес., а сега няма и помен от тях.  Thinking На мен ми е правен само един единствен опит за запис на тоновете, но така и не ги хванаха, защото бебо много шаваше. Това беше преди повече от месец. На 1 април се надявам това да свършат, както и най-сетне да си го видя на ехограф.
Io_iofingerscrossed fingerscrossed

# 68
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Йо йо, предполагам че трябва да спре, но колко време може да продължи нямам представа, нека каже някоя вече минала по този път.  Rolling Eyes
Velvet s, при мен предизвикаха раждане с хапче (май Цитотек се казваше) при аборта. Въпреки, че нямах грам разкритие и скъсяване, а матката не беше подготвена за раждане толкова рано, всичко свърши за 4-5 часа. Болеше ме само последните час-час и половина, ама зверски болеше, почти нямаше интвервал между контракциите. Лошото на предизвиканото раждане е, че обикновено боли повече, но нали уж и контракциите така са по-ефективни и по-бързо ставало.

Ако изтекат водите бебето трябва да се извади до 24 часа, защото има опасност от инфекция. Затова ако няма родова дейност я предизвикват. И обикновено назначават антибиотик след раждането превантивно.

# 69
  • Мнения: 86
Kafenceto, а в каква позиция ти мереха тоновете - по гръб ли беше или легнала наляво. До голяма степен такова вариране може да се дължи на притиснати кр. съдове. Нашите тонове последният път варираха от 120-160, като през повечето време се въртяха около 140-145 и доки каза че са добри. Стискам палци всичко да е ок и да си изчакате доктора  Praynig  Peace

МисисТ., значи има и други, като мен, които ходят в последният момент на подготвителни курсове  Laughing Ние с мъжо започваме  в сряда, а тогава влизам в 9-тия  Whistling Като гледам тук повечето го започват 25 седмица, а аз ще ида вече "напъпила"  Crazy Whistling Ама и ние докато се ориентираме и те свършили свободните места за по-ранните... Сигурно няма да го изкараме докрай, защото свършва на 29 април, а термина ми е на 25  Crazy Стискам палци за акушерката - дано се изредят другите родилки и да може да те поеме  fingerscrossed, а ти стискай кълките, та да се изредят първо те  Wink   Laughing Аз запазена акушерка за раждането нямам, тази дето ще идва в къщи е от близката Гебурдсхаус, но пък е мила и в час с кърменето, а на мен това ми трябва. За водите, попринцип в края на бременността те така или иначе си намаляват и това е показател за наближаващо раждане, както узряването на плацентата и смъкването на бебо. Смятам, че ако бяха патологично намалели, щяха да те уведомят незабавно и да се предприемат нужните мерки  Hug А за количките и аз се отказах от Чикото - заради малките им колеленца инедостатъчно закътаният летен кош, който ще се ползва през зимните месеци . Добре че не сте купили синята количка, преди да ви потвърдят пола  Laughing А успя ли да си смениш дрешки? Козметиката - Бюбхен, естесвенно - Бейби фърст.

sisely  , честита ви количка - да си я ползвате със здраве.
 


# 70
  • Мнения: 58
един съвет- проверете си изследванията да няма нещо пропуснато,защото се оказва че при мен има и без малко да ме смъкнат в изолатора.
Ани4ка за какво точно да проверим newsm78
Кафенце и аз не мога да ти дам съвет за тоновете. На мен като са ми ги мерили, само са ми казвали, че са добри, без обяснения newsm78 Но дано е само фалшива тревога и всичко е наред при вас fingerscrossed
 
 baloniВики-Мики честито бебче baloni

Мария, добре си се завърнала в дома. Много радости baby
Илиана2 стискаме палци fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover за утре и чакаме добрите новини.

# 71
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Момичета аз нали днес бях притеснена и ходих пак на преглед. Док каза че съм с 3,5 см и е време да ме изражда. Притеснява се че може да не издържа и тази нощ и затова ще ме приеме сега. Ще ми пукнат водите и........ Ужасно много ме е страх. Дръжте палци когато мога ще ви осведомя

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 72
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Дарлинг, провери за Васерман и австралийски антиген. На мен също ми липсваха. Изследването за Спин е по желание.
sunny_777, май ще си познаеш и датата, утре е 23. Успех, мила!  Hug

# 73
  • Мнения: 1 889
Честито на всички нови майчета  bouquet Да са ви живи и здрави бебоците!

Аз си ви следя тайничко Mr. Green

Рони Hug

Влезнах в темичката за да се похваля с количката на Мара Подробната
Модел Quinny 4 Storm



На всички леко бременеене Hug

# 74
  • Мнения: 1
Sunny_777  с теб сме мила... всичко ще бъде наред,само не предизвиквай с лоши мисли  fingerscrossed   fingerscrossed   fingerscrossed   Flowers Four Leaf Clover   Praynig

Общи условия

Активация на акаунт