закъснение.. първи признаци??

  • 14 630
  • 260
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
Е , какъв е резулатът !
Иначе момичетата са ти отговорили и за фолиевата и за виното ! Simple Smile

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
По-спокойно бе жена.
И аз ФК, я почнах доста късно.
А дано резултата е какъвто искаш, успех Hug

# 17
  • Мнения: 998
Благодаря ви  bouquet
аз не пия газирано ,от една страна се бях уплашила ,че майка ми няма да може да напусне работа за да гледа детето ,в яслите е трудно ,сега като гледам може да си остана още малко вкъщи и да и връча да гледа две накуп Laughing
Да си призная ме тревожи само едно-на срочен договор съм и трябваше да се върна края на ноември на работа ,а ако съм бременна може и да не ми го подновят...би било ужасно ,ако се получи така ,а съм с две деца ConfusedДано шефът ми излезе човечен...
Не е късно за фолиевата киселина, успокой се и се похвали утре Hug
Видя ли докъде те докараха 2-3 чаши вино  Wink
Много ме развесели това Laughing

# 18
  • Мнения: 672
Бианка  Hug
с първата бременност не бях чувала изобщо за фолиева киселина. Втората пих, но доста небрежно, пропусках понякога. Радвам се на две здрави деца. Случвало се е и да пия чаша две алкохол както и кафе, които спрях от раз при вида на двете чертички. Не мисля, че точно това ще доведе до проблеми при теб. Желая ти всичко най-хубаво и утре да се похвалиш   bouquet

# 19
  • Мнения: 64
За фолиевата киселина не е късно, аз започнах да я пия чак в 6г.с., защото тогава отидох на лекар. Кафето го спрях от раз до края на 4тия месец. Лекарката после ми се скара, че пък съм била с ниско кръвно и е трябвало да не го спирам така драстично и да пия по едничко на ден. След адски главобол и никакви хапчета, реших че ми е време да се обърна към кафето. За мое щастие това беше решението. По едно на ден не е вредно, а даже и препоръчително, но не прекалявай с дозата и силата на кафето. Избери си по леко кафе или си го прави по рядко Simple Smile

Дано видиш желания резултат.

# 20
  • Мнения: 374
Не е късно за фолиевата киселина. Аз започнах да я пия също след като разбрах, че съм бременна. Виното също едва ли би навредило. Колкото до кафето - пиех всеки ден до края на бременността си по едно кафенце.

# 21
  • Мнения: 9 973
не се притеснявай за нищо.(непланирани бременности бол по света.Успех

# 22
  • Мнения: 9 441
През бременноста си пиех по едно кафе дневно,вино не съм пила,но не вярвам да ти навреди ,а за фолиевата киселина изобщо не е късно.Аз започнах да я пия в 4-5 седмица.
Късмет и утре да се похвалиш!!!

# 23
  • Мнения: 566
Дано стане както искаш,а за фолиевата киселина вече има много постове. Peace и да се похвалиш

# 24
  • Мнения: 25
Хора, на мене също нещо не ми идва. Последният месец изживях голям стрес #Crazy, не се храня правилно, както правех преди и не зная дали е от бременност или стрес  newsm78? Чудя се дали да си направя тест? Страх ме е, защото не сме го планирали, а и ми предстои сватба след три месеца! Не ми се ще да ме одумват, че заради бременността ще сключвам брак  Embarassed! (Десет дни са доста!  Rolling Eyes)

# 25
  • Мнения: 1 725
Аз започнах с фолиевата киселина от 2 месец. Следящата ми е казвала, че е полезно дори да се пие по чаша червено вино на ден. Пих си нормално кафе. Май това е Rolling Eyes
Фолиевата я започвай веднага и я пий до края на бременността - първо за бебето е от огромна полза, после ще е полезна за теб - примерно, за усвояване на желязото, което е в недостиг при бременните. Дори и да се окаже, че не си бременна, си я пий, така или иначе правите бебе.
Въобще не съм съгласна, че какъвто и алкохол би могъл да е полезен за бременна жена.  ooooh!  Просто казват, че който е СВИКНАЛ да си пийва редовно, да не се отказва (за да не се наруши душевното му равновесие), но да намали значително дозите. Ти, слава богу, явно пиеш рядко, така че няма да ти е проблем да го избягваш, като цяло. Но в никакъв случай не се подвеждай от подобни съвети, било то и от устата на лекар. Една позната от Русия, която се налива като руснак с алкохол, като бременна също твърдеше, че виното е полезно и пиеше (бяло). Веднъж, обаче, като пи червено, на другия ден на плажа и стана лошо и сама призна, че не е от жегата, а от червеното вино. Каза, че вече ще пие само бяло. Нейният организъм е свикнал така или иначе, но ти го давам за пример, за това, че дори един човек, който е свикнал, пак не му понасят тези неща в такова състояние. Кафето, не смея да те съветвам нищо. Аз, слава богу, не пия, или само на работа, т.е. не съм пристрастена. Така че, не ми беше проблем. Но зная как някои са силно зависими. Обезпокоителен е, обаче, рискът за задържането през първите месеци, а за следващите също има изследвания за това как влияе върху развитието на малкия човек в утробата. Просто си представи, че всяко нещо, което влиза в твоята уста, все едно го слагаш в устата на собственото си бебе! Зная, трудно е, това са цели 9 месеца, но какво са в сравнение с цял един живот!  Simple Smile
Това е от мен, ако не е станало този път, другият ще стане. Успех! Peace

# 26
  • Мнения: 1 168
Спокойно, аз въобще не бях пила фолиева киселина. Преди 5-6г не беше толкова модерно Mr. Green За втора бременност смятам да пия. За виното, не се притеснявай. На мен дори ми препоръчваха по 1 ч. червено вино на ден (но аз не можех да пия). За кафето - по-добре не пий безкофеиново, защото е химия. Пий си по едно нормално кафе на ден, не е вредно. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120
Не се тревожи, има доста не планирани бременности все пак, хората сас си пили, пушили и т.н. преди да знаят.... фолиева почваш да приемаш нормални дози като  разбереш....можеш и от днес да почнеш....
Хубаво е ако не си пила някакви лекарства в този период... кафето -  хубаво е да го намалиш до мин. но дори понякога да пийваш 1 чашка слабо кафенце или капучино - лошо няма.....

Изобщо -  няма за какво да се тревожиш...другото ако си бременна ще ти обясни лекаря...а теста можеш и днес да направиш....

Безкофеиновото си е доказано по-вредно, така че по-добре ако пиеш, слабичко кофеиново, отколкото без....

# 28
  • Мнения: 6 002
не е късно за фолиевата а за кафето остави организмът ти да покаже

# 29
  • Мнения: 275
Какво става с теста?

Фолевата я почвай /ако не си/ дори да е отрицателен щом бебеправите. Колкото по-рано по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт