Опити за бебе и алкохол

  • 2 653
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
Здравейте,

Аз съм нова в групата (и в бебе-правенето), затова исках да се допитам - напълно ли сте спряли алкохола, когато правите опити за забременяване?
Знам, че е по-добре, но в същото време разбирам че може и доста време да отнеме, така че ще ми е полезно да чуя опита ви
Не говоря естествено за концентрати / напиване, а за коктейли, чаша вино след работа и тн

# 1
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Нашето със сигурност е направено след доволно количество вино Grinning
Както и голяма част от населението на планетата всъщност Bowtie

Алкохолът спрях като видях положителния тест.

# 2
  • Мнения: 324
Не съм спирала, но аз и много рядко пия де. 1-2 чаши вино в седмицата няма да навредят, даже съм чувала, че е полезно виното. В коктейлите също алкохолът е малко като количество, така че не го мисли.

Най-искрено ти желая скоро да видиш втората чертичка Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 38 118
За жената не е толкова от значение, колкото за мъжа.

# 4
  • Мнения: 410
Не съм спирала, но аз и много рядко пия де. 1-2 чаши вино в седмицата няма да навредят, даже съм чувала, че е полезно виното. В коктейлите също алкохолът е малко като количество, така че не го мисли.

Най-искрено ти желая скоро да видиш втората чертичка Blush
Благодаря ти! Blush

# 5
  • Мнения: 2 352
А нашето второ даже е било вече готово, когато бях на банкет с танци, вино и цигари. Ако правите опити и не се получи веднага, бая време ще попостите.

# 6
  • Мнения: 562
Мисля, че не е проблем. Преди да разберем за бременността бях пила бира, пренасях плочки, пренесох сама кухненска маса. Сега съм в начална бременност и ми се налага чат пат да си нося кофа с вода. Та цялото това го изписах да не се притесняваш. Не променяй живота си чак толкова много. По една чаша няма да навреди. След положителния тест спрях биричката, а и не ми се иска. Пия само в компания и даже се чудихме дали приятелите няма да се усетят заради това. Сега само кафето ми липсва.И него спрях след положителния тест.
Мисля, че няма от какво да се притесняваш.

Имам и един лош пример: една приятелка не просто не спря да пие преди да забременее, но пиеше концентрат дори по време на бременността. Спря, чак като роди. Нищо му няма на детето и на нея за щастие, но тя е пример как не се прави

# 7
  • Мнения: 410
Мисля, че не е проблем. Преди да разберем за бременността бях пила бира, пренасях плочки, пренесох сама кухненска маса. Сега съм в начална бременност и ми се налага чат пат да си нося кофа с вода. Та цялото това го изписах да не се притесняваш. Не променяй живота си чак толкова много. По една чаша няма да навреди. След положителния тест спрях биричката, а и не ми се иска. Пия само в компания и даже се чудихме дали приятелите няма да се усетят заради това. Сега само кафето ми липсва.И него спрях след положителния тест.
Мисля, че няма от какво да се притесняваш.

Имам и един лош пример: една приятелка не просто не спря да пие преди да забременее, но пиеше концентрат дори по време на бременността. Спря, чак като роди. Нищо му няма на детето и на нея за щастие, но тя е пример как не се прави

Благодаря, съгласна съм! Ти съвсем си спряла кафето? Аз мислех че по 1 чаша е окей? Много го обичам!

# 8
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Аз си пих кафе през цялата бременност, лекарите казаха, че щом се чувствам ок и не прекалявам, няма причина да се спира изцяло. Та не съм имала проблеми, намалих го до едно на ден и така.

# 9
  • Мнения: 562
Мисля, че не е проблем. Преди да разберем за бременността бях пила бира, пренасях плочки, пренесох сама кухненска маса. Сега съм в начална бременност и ми се налага чат пат да си нося кофа с вода. Та цялото това го изписах да не се притесняваш. Не променяй живота си чак толкова много. По една чаша няма да навреди. След положителния тест спрях биричката, а и не ми се иска. Пия само в компания и даже се чудихме дали приятелите няма да се усетят заради това. Сега само кафето ми липсва.И него спрях след положителния тест.
Мисля, че няма от какво да се притесняваш.

Имам и един лош пример: една приятелка не просто не спря да пие преди да забременее, но пиеше концентрат дори по време на бременността. Спря, чак като роди. Нищо му няма на детето и на нея за щастие, но тя е пример как не се прави

Благодаря, съгласна съм! Ти съвсем си спряла кафето? Аз мислех че по 1 чаша е окей? Много го обичам!
Няма проблем за една чаша, но чат пат вдигам кръвно и затова го спрях. Това си е мое решение

# 10
  • Мнения: 24
Моят гинеколог ми е каза, че не е добра идея, но в крайна сметка 1 чаша вино седмично едва ли пък толкова ще навреди ?

# 11
  • София
  • Мнения: 12 006
Моят гинеколог ми е каза, че не е добра идея, но в крайна сметка 1 чаша вино седмично едва ли пък толкова ще навреди ?
1 чаша свяка седмица? Наистина ли задаваш този въпрос??? И то след като лекаря ти е дал отоговора? Значи ако не можеш да си овладееш алкохолизма и искаш да си съсипваш собствения организъм - ок, ама с кое право съсипваш друг човешки организъм, само и само да си задоволиш собствения кеф, който явно е по - силен от желанието да създадеш елементарни условия на живот само за 9 месеца на бебето? Принципно не е задължително да раждаш, щом имаш други приоритети.

# 12
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Нали все още говорим за ОПИТИ за бебеправене, не за бременност?
Понеже са доста различни неща, а 1 чаша вино на седмица е далеч от алкохолизъм.

# 13
  • Мнения: 2 352
То и една чаша на ден е далеч от алкохолизъм....

# 14
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз останах с впечатлението, че LiliyaHr е бременна вече. И да, 1 чаша седмично за обикновения човек, не е алкохолизъм, но за бременна вече имаме една зависимост, която въпреки, че е опасна за бебебто, си остава зависимост и мамата е с нагласата "еее какво пък толкова може да стане", което е безотговорно и говори че има зависимост от алкохола, щом не може да го остави в периода на бременността и евентуалното кърмене. Затова го сравних с алкохолизъм, т.е. Лилия си има голяма зависимост от него, а не че прекалява или се напива редовно.

Общи условия

Активация на акаунт