закъснение.. първи признаци??

  • 14 695
  • 260
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 27
все пак за това съм отишла...

# 211
  • Мнения: 9 776
И аз ходих на лекар.Закъснението ми се дължи на 5-сантиметрова киста.Изписа ми Оргаметрил.Ще го пия 4 дена и ще чакам да ми дойде.

Чудесно е, че сте открили причината, навреме, и подлежи на лечение Peace. Попитай колко време след лекарството е разумно да започнете опити наново, да няма остатъчни натрупвания в организма примерно. И да е безопасно за бебе. Успех! Hug

# 212
  • София
  • Мнения: 44 271
именно - за това ме учудва , че нищо не са ти казали....

# 213
Здравейте, аз съм съвесм нова в този форум... Мисля, че тук трябва да задам въпросите, които ме занимават тези дни.
Та - аз съм на 23 години - цикълът ми е съвсем редовен и си идва на точната дата. С приятеля ми правихме секс в нощта, когато ми беше приключил цикълът и той остана до край в мен. Следващите два дни имах съвсем леко зацапване и си помислих, че това е от цикъла ми. След това при последващите ни милувки сме се пазили на принципа "прекъснат полов акт"  Embarassed. Трябваше да ми дойде на 01.04., но ми закъснява с един ден вече. Интересното е, че имам някои особени признаци - на 30.03. вечерта страшно силно ме заболяха яйчниците- така, както боли след първото прокървяване на М. след около час такива болежки ми се появи разстройство, което ми мина още на следващия ден, болката в яйчниците сега усещам повече като тежест, другото, което забелязах е, че съм страшно замаяна, спи ми се постоянно и понякога вечер имам силно и учестено сърцебиене.... мисля, че е още рано за тест  newsm78. Ще се радвам да получа вашите мнения, тъй като сте доста по-информирани и опитни от мен. Благодаря предварително!  bouquet

# 214
  • София
  • Мнения: 44 271
може грип да те лови....повече на това прилича с това разтройство....
иди си вземи един тест, няма защо да гадаем всички Wink шуър чек и повечето тестове показват сравнително вярно от първият ден на очакваната менструация - рано не е.

# 215
  • Мнения: 3 092
Какво можем да ти кажем тук ... те яйчниците си болят и преди цикъл , нищо странно не виждам .
А това че ти се спи може и да е пролетна умора .
Не се навивай , просто изчакай ако има закъснение и после си вземи тест.
Дано да е това , което искаш .

# 216
  • Мнения: 1 558
Много е рано за каквито и да е признаци на бременност.Направи си тест Peace

# 217
Ох, явно и аз съм започнала да работя на "принципа на самовнушението" Cry . утре сутрин ще си направя тест...Мерси за отговорите ви   bouquet

# 218
  • Мнения: 1 725
От това, което описваш, вероятността да си бременна е съществена.
Това, че вторият път не е свършил с теб не е гаранция, тъй като от първия полов акт в канала са останали сперматозоиди, които при повторния акт абсолютно безпроблемно са стигнали където трябва.
Признаците на бременност са същите , както при ПМС.

Така че: първо си направи уринен тест. След това, ако трябва и кръвен и отиди на гинеколог. Закъснението ти е достатъчно, за да се види на ехограф.
И друг път не сваляйте презерватива.
Много професионално казано. Няма как да знаеш кога точно ти е била овулацията! Да не говорим, че някои мъже отделят някое и друго сперматозоидче и преди да свършването, просто в самия секрет си има понякога. Когато и лекар ми го потвърди, вече го повярвах със сигурност.  bouquet  Жалко, че понякога жените, дори и в днешно време го научават чак "след дъжд качулка". То и аз преди години бях така.  Embarassed
Да кажа и на другите, които се съмняват. Аз имах специфичен симптом - имах слаба болка ниско в корема (матката, но тогава не знаех, че е това, защото никога не ме беше боляла матката, не и по този начин, когато са яйчници като при менструация е много по-различна болката, а това беше и с усещане за тежест). Но по-специфичното беше това, че при оргазъм получавах много силна болка пак там. Никога не ми се беше случвало преди това! Имах и кафеникаво зацапване, много слабо, точно в периода на закрепване на оплоденото яйце (зиготата - май така се наричаше), както разбрах по-късно. Дано съм била полезна със споделения опит!

# 219
  • Мнения: 1 053
Много е рано за каквито и да е признаци на бременност.Направи си тест Peace
Защо да е рано,аз имах признаци още преди да ми е закьсняло.4увствах се уморена и ми се спеше постоянно,което за мен беше странното.

# 220
Здравейте, направих си тест тази сутрин - отрицателен  Cry ! Още не ми е дошъл цикъла, но и симптомите не престават - тази тежест долу в корема, вчера имах и киселини през целия ден...а и вече четвърти ден поддържам температура 36,9 - 37,5, а не съм болна! Ще си почакам до Понеделник и отивам на лекар да видя какво става.

# 221
Забравих да добавя и едно постоянно къркорене на корема - без оглед на това дали съм се хранила или не - то не спира...много странно

# 222
  • Мнения: 109
Здравей за първи път влизам в този форум. При всеки симптомите са различни. При мене една седмица преди да ми дойде цикъла започнаха страхотни болки в корема, точно както ме боли, когато ми идва. Изобщо не се замислих ,че съм бременна защото и двете ми тръби са запушени, а и цикъла ми не  е редовен. Това продължи 3 седмици, без никакви др симптоми.Дори не ми е прилошавало. Когато дънките започнаха да ми стягат реших да направя тест и се изумих, че беше положителен. Отидох на лекар, бях в началото на 3-ти месец. Умората започна няколко дни след като започнах да пия лекарствата - мисля че от утрогестана. Мисля, че при тебе и за тест и за лекар е още рано. Успех.

# 223
  • Мнения: 1 725
Не пишеш дали има нещо ново, прави ли нов тест? Това с къркоренето - при мен беше силно изразено! Първите 3 месеца особено, колитните проблеми бяха сериозни и тъй като ядях много и основно плодове (дали защото беше и лято) се чудех дали не прекалявам и затова, но просто друго не ми се ядеше и се доверявах на желанията на тялото си. Аз по принцип имам подобни проблеми, но не чак толкова сериозни, както в началото на бременността, дори не съм ходила на лекар за диагноза на колита.

# 224
  • Мнения: 27
Здравейте отново!Бях писала миналия месец за пролемния ми цикъл и за отговора на гинеколожката.....както и да е.Този месец закъснението е по-малко-само 2дни,този път обаче цвета му е странен,един такъв алено червен,а не като при нормален цикъл тъмно червено и освен това от както ми дойде сутринта надали е изтекла и 100гр....странно,и болките в стомаха са странни и това,че усещам само единия яйчник.....или може би вече си внушавам какво ли не Confused

Общи условия

Активация на акаунт