Прием в детска градина гр. ВАРНА - 2009-тема 3

  • 58 064
  • 1 227
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
Аз пък смятам, че първите чакащи, за Делфинче да речем, не трябва да ги приемат, просто защото да чакаш 20 дена и повече преди приема пред градината идва да покаже, че не си ангажиран и можеш да си гледаш детето сам. Има хора, които наистина не могат да оставят детето на баба или дядовци, работят и е престъпление да не им приемат децата.

И аз се чудя и мая от къде тези хора имат толкова време да кибичат 20 дни?  newsm78 Има майки дето няма на кого да оставят децата си и не разполагат с 5 баби и 6 дядовци за висене на опашка по две седмици? При нас  положението е подобно. Ако трябва някой да виси цяла нощ, то това ще бъда аз, мъжа ми не е в България в момента и няма да бъде още около месец. Нямаме баби, единствено майка ми е тук сега, от друг град, за да не съм сама - едната ще гледа децата, другата ще стърчи по нощите на палатков лагер, оле ужас. Mr. Greenвечена смях ме избива.

Но наистина дайте да решим как поне да сме сигурни, че няма да имам измами пак и какво ще ни гарантира, че ако сме десети в списъка примерно - ще ни приемат? Аз наистина съм бедна на идеи, но пък заедно можем да измислим нещо - към кого и с какви искания да се обърнем и как?

# 16
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Не е точно така marulka_s  . Прочете ли края на предната тема ,така ще се отклоним от проблема и ще застанем една срещу друга,а трябва да сме НИЕ(родителите) срещу ТЯХ ( управляващите,директорите,инспекторите,представителите на Дирекция "Образование" ... и всички отговорни за това безумие)

Пак повтарям - възможно ли е и по какъв начин да стане така,че във всяка градина да има по 3-5 наблюдатели,представители на родителите,които да са вътре като наблюдатели-но официално,с разрешение на дирекция "Образование"...

Хората от Делфинче не са виновни...Те просто са го направили от безизходица...Повярвай ми!До преди два дни и аз отчасти като теб  разсъждавах ...Но просто в онзи проливен дъжд ,мокри до кости ,отивайки да си излея целия гняв срещу тези списъци осъзнах,че имаме сила ,ако действаме заедно,а не едни срещу други!
За съжаление ,осъзнавам,че сме закъснели ... Но имаме ли право да искаме прозрачност-да атакуваме директорките,а не те да ни правят на маймуни и да вкарват свои хора,или хора на общинари,които дори един час няма да са чакали

и моля ви стига за списъци,сега ще тръгнат навсякъде ..

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 18:44 от marianik

# 17
  • Варна
  • Мнения: 903
Аз пък смятам, че първите чакащи, за Делфинче да речем, не трябва да ги приемат, просто защото да чакаш 20 дена и повече преди приема пред градината идва да покаже, че не си ангажиран и можеш да си гледаш детето сам. Има хора, които наистина не могат да оставят детето на баба или дядовци, работят и е престъпление да не им приемат децата.

Може да се погледне и от друг ъгъл, че това са родители, които се надяват децата им да бъдат приети в ДГ и да започнат отново да работят.Правят всичко възможно.  Не на всички децата им са били приети в ясла и е трябвало да останат в къщи. Аз нямам неработещи баби-дядовци, имам си и малко бебе и ще се оправяме с отпуски на мъжо.

# 18
  • Мнения: 337
Никой не може да ви гарантира, че ако сте по-напред в списъка, ще ви приемат. Поне нашата директорка така каза. Обяснението е, че първо са с предимствата, после по логичния ред- работещи двама родители от района, после на безработни родители от района и накрая от други райони. Като включим и фантомите, за които всички сме наясно и няма как да се хванат, при тези малки бройки, няма никаква гаранция. Още повече, че болшинството родители са с изрядни документи, което предполага, че трябва да си от първите в списъка, за да има някакъв шанс. Но гаранции-забрави. Добре, че към нашата градина поне няма ясла...

# 19
  • Мнения: 656
moni-simoni абосютно си права newsm10

# 20
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
moni-simoni,да права си , списъците и чакащите въобще не са проблема...Ей там е тънкия момент- в прозрачността на тези предимства... Но май ТЕ най-много са заинтересовани да ни отклонят вниманието от точно това,защото съм сигурна,че там има много ТИНЯ...

Между впрочем имаш малко неточности в изброените предимства,но това пак доказва,че като че ли някой все пак трябваше по-подробно да ни ги разясни... Дори и това не сметнаха за необходимо и пак ще е НАЧИН директорките да решават съдбата на децата ни!!!

Забелязвате ли мълчанието на медиите?


оле ,колко много редактирах,бъркам правописа от гняв... #Cussing out #Cussing out #Cussing out Още в понделник ще звънна в Дирекция "Образование"

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 18:40 от marianik

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 378
 marianik, идеята за родители-наблюдатели е чудесна, но съм сигурна, че никой директор не би допуснал тези представители. Ще се отчете като вмешателство в работата  в кабинета им.

# 22
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
marianik, идеята за родители-наблюдатели е чудесна, но съм сигурна, че никой директор не би допуснал тези представители. Ще се отчете като вмешателство в работата  в кабинета им.

ей това не знам,дали имаме това право...Нещо като на изборите-нали присъстват наблюдатели  : bowuu

# 23
  • Мнения: 50
И аз се чудя защо медиите си кротуват!  newsm78

# 24
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Добре ,дайте да разсъждаваме в посока ,възможно ли е да се договори с дирекция "Образование" в деня на приема и малко след това да има комисия от по трима родители-наблюдатели ,които да следят за нарушение ... Да имат право да ровят предимствата ,да следят номерата...Разбра се,че места няма да има тази година, много ОДЗ-та имат нулев прием,борбата е голяма...Хората правят списъци,защото са в безизходица и това им е шанса...А други просто прелитат и са вътре... А най-големите мазници са точно директорките... Как ще ми заяви една ,че групата и била пълна вече от деца,които имат братчета и сестричета в градината-и как да повярвам...

самоцитирам се от предната тема и моля,споделете още мнения и съвети



# 25
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
И аз се чудя защо медиите си кротуват!  newsm78

Защото ЧАКАТ още  ДРАМА . Чакат ни да се изпокараме за тъпите списъци ,да спорим отвън ,пред вратите на детската градина кой и колко е чакал ,а вътре на топличко ,защитени ДИРЕКТОРКИ ще решават съдбата на децата ни! Да си вкарват хора с фалшиви предимства и никой да не им пречи ,защото тя тълпата навън се кара за списъци...Ей затова всяка втора директорка ви кима с глава съпричастно и казва-разбирам ви о,аз съм против списъците,моля,моля... Crossing Arms Whistling ooooh!  А как според вас ще влизат хората в деня на приема?

Уверявам ви ,че това ще стане -ясно ми е като бял ден!

По-добре да спрем да се дъвчим за списъци(те слава богу са само в 2 детски градини) ,а да погледнем по-от високо...Какво значение има дали на 08.03  или на 28.03 ще се направи такъв .Някой може да чака и 22 дни и пак да не успее,а някой да не чака и 22 секудни и да е приет...

Спирам,че изнервих малката ,вече два часа не съм се отделила от компютъра...

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 20:18 от marianik

# 26
  • Varna
  • Мнения: 333
Момичета, помолих Юлия като има време да ни напише какво може да се направи за по-голяма прозрачност при приема. Преди две години тя и други майки организираха протестите за недостатъчният брой места в ДГ. Ако някой се сеща кои бяха другите момичета, да ги помолим и тях за помощ.

# 27
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
_milena_  Peace Това е пътя,благодаря ти...Пределно ми е ясно,че е късно за по-глобални решения  ,но поне за ето това като че имаме шанс...В деня на приема,а и  след това  да има 3-5 наблюдатели в градина ,които да имат право на извадков принцип да правят проверки като представители на родителите...

# 28
  • Мнения: 102
Много от субективните фактори ще отпаднат при един електронен прием, при който ще се кандидатства по интернет и ще се събират примерно определен брой точки на кандидатурите и така пак автоматично ще се прави класирането, без да се включва човешки фактор. Не е ли така в София? newsm78

Ако има единна информационна система между Община, Данъчно и който там още е необходимо, родителите ще си събират документите и при кандидатстването само ще попълват входящи номера, ЕГН и др. и системата ще прави класирането

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 19:39 от vlady1

# 29
  • Мнения: 13
Да се включа и аз, изчела съм всички теми досега , но за електронната система съм против, защото тя струва колкото да се построят 2 градини тук и да има достатъчно места за всички. И парите,които се събраха от смяната на ЛК, бележките от данъчното, допълнителните разходи за отпуски, неплатени,транспорт сигурно биха били достатечни ако не за цяла градина ,поне за допълнителен корпус на такава, а сега се получава- нито достатъчно места, нито прозрачност в приема, само изнервени допълнително хора, а по край тях и деца.-- и висене по опашки.....

Общи условия

Активация на акаунт