Рисуване за начинаещи 2

  • 97 291
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 091
Mirena, по принцип като погледнеш платното, не трябва да прозира. Трябва да изглежда като намазано с бяла паста отгоре. Вгледай се отблизо м/у нишките и трябва да изглеждат слепени една за друга, а не както на нормален плат да се виждат дупчици м/у тях.
Да се изкажа и аз като специалист.  Laughing Blush

Мирена, идеите ми идват в зависимост от това какви материали имам. Първо решавам цветово какви материали ще съчетая, после вече идват геометричните форми, но обикновено имам нещо, което ще бъде център на композицията и гледам то да изпъква най-много, а другите неща за фон. Понякога се получават бързо и лесно нещата, но ми се е случвало да седя над една картичка 3 часа и само да сменям идеи и да не мога да измисля как да ги направя. Вече се научих като се случи така просто да минавам на следващата и след това да се върна на тази, ама в началото доста нерви похабих така.
Да не говорим, че като почна да правя една картичка понякога правя елементи за една, а остават за друга, защото не ми допада как става.  Laughing

# 166
  • Мнения: 836
...
Силви,аз си мислех,че платната се продават готови за рисуване...

Продават и готови, и негрундирани. Трябва да видиш твоето от кои е Simple Smile

# 167
  • гр.София
  • Мнения: 184
Не се сдържах и - готов е сватбения албум , който благодарение на краставичка е чудесен завършек към подаръка ни. Опитах с декупаж, но ми се скъса малко парченце от салфетката,  а не знаех какво се прави в такъв случай и за по-лесно я махнах, грундирах си го и си го нарисувах. На гърба нарисувах две сърца и весели човечета - младоженци.

# 168
  • Мнения: 608
 dilu, сватбения албум е произведение на изкуството!   bouquet

# 169
  • гр.София
  • Мнения: 184
Благодаря ти elica676, сега се чудя дали им я нарисувам и като картина

# 170
  • Мнения: 1 849
Изключително оригинално, dilu!
Tandoori, това което правиш е невероятно, мечтая си един ден да мога да постигна поне половината от това!

# 171
  • Мнения: 7 091
Dilu, определено бих направила и картината, ако бях на твое място! Simple Smile Станало е разкошно!

Мигито, благодаря за милите думи!  Embarassed

Момичета, аз си получих списъка с материали за курса по рисуване с маслени бои и ми се взе акъла...той курса не беше скъп, обаче материалите направо ме разбиха. Тази жена иска 12 ( правилно прочетохте) платна, при това не много малки за 8 седмици, като ходим по 1 път на седмица.  #Crazy Направо не знам как си представя да успеем да направим толкова много! Ще я видим и ще разказвам, аз от сега се чудя как ще се замъкна изобщо, щото тя и статив иска всеки да си носи а на мен статива ми тежи колкото мене.  ooooh!

# 172
  • Мнения: 21
Здравейте,момичета!
Tandoori,определено ще рисувате   redecoration
Много работа те чака,но аз с нетърпение ще чакам да покажеш готовите платна.
Щом толкова много платна ви е казала да си приготвите сигурно и домашно ще имате.
Спорна работа и успех в начинанието  Peace
dilu,албума се е получил,чуден,като картина.
И ако съм аз ще поискам да си я закача някъде,та за това мисля,че ще им хареса да си имат и картина.
Аз си погледнах платното от близо и си мисля,че е готово за работа,само да ми остане малко време и ....
че сега ме гонят едни домашни с дъщеря ми  ooooh!
Весели почивни дни!  bouquet

# 173
  • Мнения: 1 849
dilu, днес посетих твоята изложба. Няма нищо общо със снимките. Невероятни са картините!! Продължавай в същия дух!

# 174
  • гр.София
  • Мнения: 184
Знам си аз, че тук сред вас ще намеря настроение и вдъхновение  Hug
migito радвам се, че ти е харесала  Whistling
Tandoori - няма да се плашиш - като ти хареса ще са ти малко, а и всички  ще те подкрепяме  Heart Eyes
Мирена Д. ще дочакаме, да знаеш - и ние така сме сегя с много входни нива до началото на октомври и сега се каня нещо вечерта да порисувам, но дали ще ми дойде музата - не знам, едни платна съм ги добутала до половината и така си стоят

# 175
  • гр.София
  • Мнения: 184
Обещах аз да се стегна   Simple Smile - почти съм готова с две картини от цикъла "Творчески превъплащения" - подготвила съм си третата - на дама с микрофон на сцена - но, втората и  третата мисля, че ще се комбинират по-добре и съм в чуденка какво да нарисувам като четвърта, която да стои добре до първата - дамата със статива. Предложения - аз се сещам единствено за дизайнер на облекла - да направя манекен на стойка - нещо по-ретро ми се иска да е - но, дали ще е добре   newsm78

# 176
  • Мнения: 388
dilu, много добре ти се е получило албумчето - все едно картина  Peace
Тези двечките картини са много хубави, предложение за четвъртата - дама с фотоапарат например.

# 177
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Дама с контрабас между краката!! Laughing или флейта Flutter
"Музикален цикъл"

# 178
  • гр.София
  • Мнения: 184
Ех, знаех си че сте супер  идейни вие  Hug И аз си мислех за нещо като камера, обаче. Но дамата със статива се получи видимо по-малка от дамата с виолончелото и затова мислех да е нещо, което отстрани да има нещичко, като статива на първата.  

Последна редакция: ср, 30 сеп 2009, 22:01 от dilu

# 179
Ще може ли да ми дадете сайтове с уроци за рисуване на кубове,сфери и т.н. светлосянки ,които да ми бъдат полезни и в нас да понаучавам нещо ... освен на курсовете!Подготовка за виас-ките изпити по рисуване ... знаете Grinning

Общи условия

Активация на акаунт