млякото с шише

  • 2 215
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Все още си пие млякото вечер от шише, а и почти всяка сутрин закусва напоследък мляко, отново с биберона.

# 16
  • Varna
  • Мнения: 333
Баткото до 3г. и 8 м.  - ако не му дадях шише , вземаше на сестра си и го изпиваше. И сега е така, като види мляко и го изпива.
Малката преди месец сама си изхвърли шишето, за да и купя розова тротинетка. Защото който пие с биберон, няма тротинетка.  Mr. Green

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 За какво шише става въпрос?Синът ми пиеше мляко в леглото до 3,5г.Слагаше пижамата, сядаше в леглото и пишеше от шише с пластмасов накрайник(нещо като сламка).

# 18
  • BG
  • Мнения: 1 900
Голямата пиеше до около 1.5 м.,а малкото сега все още си пие млякото.То това и основно яде.

# 19
  • Мнения: 390
Аз нямаше да го спирам да си пие мляко от шишето,но бяхме на УНГ и той каза,че имал обратен рефлукс и трябва да забравя да му го давам и затова го спряхме.

Как се обяснява това? А как разбрахте за рефлукса? Моят единият син повръща понякога в кола и също ми казаха, че има рефлукс. Но защо да не му давам мляко с биберон преди сън?
Иначе и двамата пият вечер мляко, единият с какао, другият с мед, на 2,7 са и аз отскоро започнах вечер да им давам...А им давам с биберон още, за да не разливат. Нарочно. Пият, пият от чаша и току я обърнат. Затова и вода пият още от шише /не с биберон/.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Отказа се от млякото в шише на три години и 1-2 месеца  Laughing Изпиваше повече от литър на ден  ooooh! Прясно.

# 21
  • Мнения: 54
На 2г. сме и унищожава промишлени количества мляко...кисело и адаптирано, но легне ли си задължително шишето с млякото. В яслата обаче си заспива без никакво шише  ooooh! Иначе яде киселото с лъжица, но около нея е...мазало. Не смятам да се мъча да и махам шишето преди сън. Като и дойде времето сама ще го изхвърли

# 22
  • София
  • Мнения: 82
А защо трябва да се отказва,хубаво е да пие мляко,а без шишето може и да не иска да пие.
Не мисля,че шишето е проблем.
Моята дъщеря(3г4м) все още иска да пие прясно мляко,и сутрин и вечер задължително, в шише с накрайник "човка",а не биберон.Не иска да го пие в чаша,защото иска да е легнала и аз нямам намерение насила да я отказвам от шишето,според мен не и вреди по никакъв начин.Явно си е някакъв вид носталгия по "бебешорството" (като при нас -по младежките ни години)  Simple Smile
Ако и взема шишето,без тя да е готова да се раздели с него,ще спре да пие мляко,на инат.
Понякога ,напоследък,не го иска сутрин,явно малко по-малко ще започне сама да се отказва от млякото в шише.

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 18:01 от petleto

# 23
  • Мнения: 2 936
накъде към 2 години ,просто отказа самото мляко и така и биберона!

# 24
  • Мнения: 46 520
Съвет не мога да ти дам, но имаш 2 възможности, м/у които да избираш:
- махаш шишето, когато ти решиш
- чакаш детето да каже, че не го иска вече

Аз съм пила от шише до 1 клас. Не само от него, но вечер вкъщи - да.
Моето дете до 4 г. пиеше всяка вечер и сутрин в леглото.
След това почти го забрави, сеща се от време на време в колата или в леглото, за да се залее.

# 25
  • Мнения: 2 757
На 3 г 8 мес е и още си пие какаото вечер от шише. Пробва от чаша няколко пъти, но си предпочита шишето. Не виждам проблем така да си го пие докато иска.. Малките още пият мляко сутрин и вечер пак от шише, другите течности от чаша пият

# 26
  • София
  • Мнения: 3 610
Моят дребосък от годинка го пие в чаша с накрайник и така до днес Laughing Първо адаптирано,после кисело с бисквити,сега го иска чисто.На друго място не се сеща,но в къщи си е ритуал като си облече пижамата,си взима одеалце и сяда или при нас в кухнята или при брат си и това е.Предлагала съм му да му го сложа в купичка с лъжица,но не иска.Понякога,когато много го изкуши дадено ядене се отказва от млякото за да вечеря друго,но е много рядко.Въпреки това всяка вечер продължавам да го питам какво ще вечеря.

# 27
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Големият до 3 годишен пиеше мляко от шишето с накрайник, а след това от пластмасово шише със сламка. Вече пие от чаша.

Малкият пие още с биберон - всяка вечер задължително след вечеря пие кисело мляко. Не мисля да му го спирам. От скоро се опитвам да го науча на шише с накрайник.

# 28
  • Мнения: 8 999
След 6тия месец не са пили мляко от шише. На тази възраст бяха вече захранени и вечеряха нормална храна /за шестмесечни/ - каши, пюрета.

# 29
  • Мнения: 118
След като навърши година отказахме и шишето с биберон и вечерното мляко. Купих му чаша с накрайник и беше страшно доволен. Мисля, че е много вредно и се изкривяват зъбите ако след 1,5 все още децата пият стечности с биберон. Това го знам от стоматолога ми.

Общи условия

Активация на акаунт