Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 5-та тема

  • 49 922
  • 363
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 283
Шайн,можеш да я направиш в тенджера с такъв размер, който писах. За маста - супер ще стане с нея питката. Остави я да удвои обема си, след като я оформиш в тавата и тогава я печи, горе- долу около един час, сега е още студено. Peace

# 316
  • Мнения: 2 382
Благодаря за всички съвети.
Сега ще покажа снимки, но имам нужда от още малко помощ.Тестото втаса добре, но след това оформянето беше почти невъзможно.Определено мазнината му беше в повече, защото се късаше.Както и да е ,оформих криво-ляво, но след като се изпече нищо не остана.
Обаче, толкова мека и въздушна питка никога не съм правила.Вкусът е неописуем.Това мисля, че се дължи на маста, защото и козунаците с мас станаха много сполучливи.Как се постига баланса между тази мекота на тестото и манипулативността му, така че питката да запази рисунъка си?
Ето и резултатът от месене на 4 ръце.От мен- бъркането, оформянето и печенето, от мъжа ми- месене и блъскане 100 пъти Laughing.
питката:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=363619&pid=11999288http://www.snimka.bg/album.php?album_id=363619&pid=11999324
конците:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=363619&pid=11999362

# 317
  • Мнения: 308
   Дидка, благодаря за отговорите.     bouquet

   Шайн, питката изглежда много добре и най-вече много вкусна дори от монитора. Браво.

# 318
  • Мнения: 1 523
Шайн ,след като ти втаса тестото и преди да го оформиш, премеси ли го пак?Хубава си ти е питката.
Tincheto,моля! Hug

# 319
  • Мнения: 2 382
Премесих го, беше жилаво като козуначено, но в същото време се късаше.
Виждам, че някои от вас оформят питките, след като тестото само почине 20 мин, но така се губи едно втасване newsm78.
Много съм се амбицирала да направя красива питка, защото се зарибих от вас Hug

# 320
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
Шайн, питката ти е красива!  Peace
И със сигурност вече е изядена!  Crazy

# 321
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Здравейте на всички майсторки.Преди една седмица  открих тази превъзходна тема.Изчетох абсолютно всичко и препрочетох няколко пъти,ееееееееее и на края не издържах.

Биляна,поздравления от мен   bouquet за Болярската питка.


Ето и моето изпълнение.




# 322
  • Мнения: 11 607
Касиер, разкошна е! Супер си се справила!

# 323
  • Мнения: 1 394
Май не е за тук това,което правих днес,но горещо го препоръчвам-много е вкусно!Всъщност не е питка,а пикантен хляб с домати.



Касиер, питката ти е невероятна-страхотно изглежда...особено отвътре-приказка!

# 324
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Благодаря Маме  bowuu

Следващият ми опит ще е шарената ти питка  Party

# 325
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Май не е за тук това,което правих днес,но горещо го препоръчвам-много е вкусно!Всъщност не е питка,а пикантен хляб с домати.


Касиер, питката ти е невероятна-страхотно изглежда...особено отвътре-приказка!




dodyniki  защо да не е за тук?Изглежда добре,и казваш,че е вкусно  Thinking

Благодаря и на теб за оценката.Наистина стана добра.Италианците си глътнаха граматиката Laughing.Те с техните фокачи,таквоз чудо не са виждали „Българска фокача“ им обяснявам аз  bowuu

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 23:26 от kasier

# 326
  • Мнения: 1 394
И много по-добро даже!  Peace

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 133
Касиер,dodyniki ,браво.Да попитам този пикантен хляб в какво го пече,много надут.
Аз пак ще меся-голяма краста,отърване няма Grinning
Да попитам за пиленцата за украса,не мога да ги намеря.Но веднъж пробвах нещо не се получи.Главичката отделно ли я слагате.Хайде пак много въпроси.Прощавайте и благодаря предварително на тези ,които ще ми отговорят  bouquet

# 328
  • Мнения: 1 394
И аз се шашнах,мила!Той направо не се удвои ,ами четворен стана.Пекох го в една дълбока тавичка /незнам защо дядото толкова късно се сети,че имат такива тави,а не точно когато ми трябваха за козунаците / Та,като го сложих в тавичката тестото беше на 1/3 на дъното .Аз си направих сметка за това,да стигна почти до горе.А той ,като тръгнаааа.....леле мале....Но интересно ми е,че не се разля,а вижте как вървеше

Просто много ме изненада.Пина,Лабрекс или Мамето,ако могат да се включат те повече разбират...да кажат що стана така.А вътре стана пухкав...като ...незнам-не мога да го опиша-много въздушен и пухкав.Аз си мисля,че толкова се наду или защото маята ми беше с дата на производство 30 април т.г. или нещо от доматите....не знам.Нека някой компетентен се произнесе.Иначе наистина го препоръчвам-невероятен е вкуса...

# 329
  • Мнения: 11 607
Не знам колко разбирам от печене, но от опита си мога да кажа,че просто си уцелила правилното втасване и температура. Сигурно си го сложила на леко загряла фурна и е имало време и във фурната още да довтаса.......За мен е правилно съчетание на втасване и печене - просто точно навреме Доди си го сложила във фурната, като тя прогресивно е увеличавала Т, но не е била и студена. Но аз не съм критерий, ей......ако бях нещо - нямаше да имам провали.......

Общи условия

Активация на акаунт