помощ! постоянна болка

  • 4 947
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 198
barfly ами цикълът ми е редовен, но последните два пъти много оскъден - много странен един такъв и не знам на какво се дължи, дали от възпалението или от хормоните нещо. Съжалявам да чуя за теб.  Какво е синдром на Ашерман? Надявам се да се оправиш по скоро. Как стана при тебе с аборта? На мен ми беше първа бременност, много кофти и сега нито знам дали ще се оправя, а пък бъдещо забременяване направо вече съм го почти отписала . . . и аз съм с разбити нерви и пия ривотрил откак станаха тия работи. Може да пробваш с някакви успокоителни, поне временно, за да не ти се усложнят нещата, че нервите като се усложнят и става много кофти - личен опит.

# 16
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ашерман е в следствие на аборта (престъргана лигавица и сраствания). Аз пия Рудотел, минах през транксен и Атаракс, но сега го намалявам Рудотела, че само се тровя с тях, а полза няма. Изписаха ми АД, но не съм си го купувала.  При мен аборта беше трета бременност и не бях готова за трето дете толкова рано. Планирала съм го за след 6, 7 години, ако изобщо ми се възстанови цикъла. Не вярвах, че ще ми се наложи да правя аборт, особено след едногодишни безуспешни опити при първата ми бременност.
Не се отказвай, организма има невероятна сила, а една бъдеща бременност би наместила хормоните ти и всичко ще е наред, от сърце ти го желая. Hug

# 17
  • Мнения: 200
Прекрасно те разбирам, след раждане със секцио, и след като се възстанови цикъла имах ужасни болки по време на цикъл. Контракциите при раждането са нищо в сравнение с болките след това. Изследвах хормони, всичко беше ок. Пих дуфастон - предписан от гинеколог и болките понамаляха. Но едва след като се обърнах към хомеопат нещата си доидоха на мястото.
Мисля че качените килограми+ лекарства приемани по време на бремеността+ по особената намеса - далеч от естественото раждане са причината за тези болки при мен.
Единственото което мога да те посъветвам е да се обърнеш към добър специалист и ако не помогне да търсиш алтернативно лечение. Искрено ти съчувствам, защото знам какво е да боли.
п.с. при мен гинеколога тогава ми обясни че матката е прекалено кръвоснабдена и не успява да изтласка кръвта по време на цикъла затова имам силни контракции и болки. намерих обяснението му за логично тогава.

Общи условия

Активация на акаунт