Актуален ценоразпис за раждане в Майчин дом - София

  • 99 018
  • 629
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 75
Записвам се да следя темата  Peace

# 16
  • Мнения: 141
Съвсем друг е случаят с 12 етаж. За разлика от родилното, условията, редът и бих казала дори комфортът там поне за мен бяха впечатляващи - с всичката ми предубеденост за държавните болници.  Peace
и аз да добавя: завивките и чаршафите са новички, шкафчетата също, стаите са чистички, баните са нови, по 2човека сте в стая и бебчетата са непрекъснато при вас, прозорците са с ал.дограма и общо взето  е приятно... само леглата са като кушетки и не е много удобно за кърмене, но все пак... Rolling Eyes

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Разбрах, че 12-тия етаж станал ВИП. Тоест вероятно всички стаи със заплащане. Аз родих на 28 април и тогава още не беше....

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 130
Момичета, аз родих на 21,11,2008 в МД-София! За избор на екип си платих 550лв на касата (планово секцио и аз държах да си избера лекар), повече пари никой за нищо не ми е искал! Лежах на 7-ми етаж, който е по-кофти от битова гледна точка (старо и захабено), но за след секцио е по-добрият вариант (на 7-ми ет. бебетата не са при теб, а ти ги дават на 3 часа да ги кърмиш), на 12 ет. бебчетата са постоянно при теб и ако си секцио първите 2-3 дни може да те докарат до лудост! Аз не бих могла да се грижа пълноценно за сина си първите дни след секциото, така че съм благодарна на доц. Доганов, който ми препоръча да отида на 7-мият етаж! Леко и спокойно раждане на всички бъдещи мами!

# 19
  • София
  • Мнения: 137
Прочетох много противоречиви мнения за МД. Толкова отчайваща ли е мизерията? Не е ли това опасно за инфекции ?А има ли възможност наистина да си избереш да си на 12 етаж?

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 130
mikse нямам представа какво разбирате под мизерия - старо и захабено вече писах, но чисто по стаите (говоря за 7-ми етаж)! Вътреболнична инфекция - проблема би бил при бебетата, но там хигиената си е ОК! Не съм чула да изпишат болно бебе!  Все-пак говорим за стара държавна болница, където и ВИП стаите не са кой-знае какво! Ако ще раждаш нормално си три дни в болница - няма и да ги усетиш, ако е секцио си пет и след третия ти става тегаво вече, ама се издържа! Ако искаш лукс - частните клиники са твои, но ако търсиш специалисти, то тогава се обърни към някоя държавна клиника с традиции в акушерството и гинекологията! Аз се помъкнах от Бургас посред зима, за да съм по-спокойна за детето си (щото при нас хич ги няма педиатрите...). Но в крайна сметка за нито една болница няма да чуеш само хубави неща! Никой няма да може да ти помогне в избора! Къде да раждаш е решение, което трябва да вземеш сама, за да се чустваш максимално сигурна и спокойна! Спокойна  бременност и леко раждане ти желая! Hug

# 21
  • Мнения: 2 524
mikse нямам представа какво разбирате под мизерия - старо и захабено вече писах, но чисто по стаите (говоря за 7-ми етаж)! Вътреболнична инфекция - проблема би бил при бебетата, но там хигиената си е ОК! Не съм чула да изпишат болно бебе!  
С чистотата по стаите на 7мия етаж не съм съгласна. Единствено пода се мие 3 пъти дневно с дезинфектант. Веднъж дневно се сменя кошчето. Мивката в  обикновената стая някой да мие, поне да наръси с препарат? Не? Праха по гардероба някой да забърса? Не? Гълъбите все още ли лятото влизат в помещението с храната и се разхождат свободно пред фоайето откъм терасата?
Видях в едната стая на Вип-а, как в ъгала се намира кълбо от руси косми, при все че настоящата посетителка беше с тъмна коса. Проверката на хладилника и гасенето на телевизора и климатика от акушерката  или санитарката във въпросния ВИП без съгласието на ползващата ВИП-а родилка, оставям без коментар.
Хигиена на седмия етаж нулева - но тя зависи не само от персонала, а и от самите родилки. И за това мога да дам примери.

Моето дете беше с инфекция - обясниха ми, че била майчино-фетална. Само че родих секцио, а за четирите дена преди това в Патологията на МД ми бяха направени изследвания на кръв и урина, според които нямах инфекция, бях клинично здрава. При секцио не може да има майчино-фетална инфекция, защото детето не минава през родовия канал и няма как да се инфектира.
И до днес се дивя на епикризите на мен и детето ми при изписване от МД: на моята не пише,  че не съм имала каквато и да било инфекция, на неговата е отразено, че му е даван антибиотик заради майчино-фетална инфекция.
Тъй че, проблема  в случая беше точно при педиатричните акушерки още от самата родилна зала. За работата на колежките им от седмия етаж само ще кажа, че  кутията бонбони и натуралния сок, който им дадах, бяха много.
За колежките им от Патологията на 5-ия етаж / по мое време 8-мия/ мога да кажа само добро. Те също работеха в битови условия от сорта на захабено и старо. Но първо , се стараят в задълженията си към  родилките и бременните, второ поддържат действително хигиена - дори и да се налага да направят за това забележка на конкретен човек и трето - имат човешко отношение.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 130
Ето това обяснявам - мнения различни! Някои са доволни - други не! Това е положението! Hug

# 23
  • Мнения: 34
Родих в МД през септември миналата година. Лежах на 12-ти етаж. Направения ремонт не мога да коментирам, защото не съм виждала общата картина преди това.
За ХИГИЕНАТА - това зависи доста от майките и посетителите. Пред отделението пише, че не се влиза - всеки влиза и мъкне каквото си иска! Има сложени калцуни - никой не обува! Санитарките минават 2 пъти дневно, но с една кофа и парцал не могат да оберат космите, трохите и т.н., които майките произвеждат. МОМИЧЕТАта НОСЯТ ХРАНАТА СИ В СТАИТЕ, ДЪРЖАТ Я ТАМ, РЕШАТ СЕ В СТАЯТА- КАКВО ОЧАКВАТЕ?!
ДОКТОРИ, АКУШЕРКИ И Т.Н. - мое мнение - харесаха ми. Може и майтап и добра дума да обелиш с тях. Е, карат се понякога, но то вероятно майки, посетители и др. също имат вина.
САНИТАРКИ И ХОРА ОТ ПОДДРЪЖКАТА - не са мнооого на ти с материала. Но ако има запушен канал, счупена крушка или нещо такова - отиваш, казваш какъв ти е проблема и се решава smile3555

Избрах си доктор за раждането - на касата се заплаща и не съм чула някой да е искал допълнително. В РОДИЛНОто въобще не мислех кой е наоколо, в съседство, през параван раждаше още една жена. Одеалата и чаршафките малко кофти, но все няколко  часа се издържа doctor

# 24
  • Мнения: 1 875
Писах, брисах и се отказах да описвам това, което изживях там, защото темата е все пак за ценоразписа..

Само ще кажа, че за парите, които дадох получих една нехванала ме спинална упойка, преминала в пълна, когато се разкрещях от болка, отвратително отношение, унижение от безпардонен персонал, и много мъка и тревога свързани с неясното състояние на преждевременно роденият ми син!
Платих 550 лв за избор на екип, отделно пари на ръка на оператора /като сумата той сам определи/.

Рекетът е вкоренен из всички прослойки на персонала, като най-нисшите са най-нагли, естествено, и са способни на какви ли не гадории, ако не ги "почерпиш"...
Аз съм последния човек, който може да бъде обвинен в стиснатост и неблагодарност - но тези хора не заслужават и усмивка в знак на признателност...
Има единици, които се държаха човешки и то в предродилна зала, където бях 1 седмица.
 След раждането бях на 12 етаж и там не можех и да различа акушерките в стаята им през цигарената им завеса.

Капака на позора им беше на изписването - не исках да ми правят снимки техните фотографи, при което акушерката, която преоблече бебето ми, се врътна и го занесе обратно в стаята за изписване и отказа да ми го даде.
Изумях.





# 25
  • Бургас
  • Мнения: 130
Орелия направо все-едно говориш за друга болница #Crazy! Ужас! Понеже на мен нищо от изброеното от теб не ми се е случвало съм доволна! Човек препатил като теб естествено ще е бесен! Съжалявам за това което се е получило! Акушерката дето ти е свъртяла номера със снимките мъж ти не и ли хвърли една гора бой? Моят щеще да #2gunfire #2gunfire #2gunfire без предупреждение в такава ситуация!
Аз освен за избор на екип нищо не съм плащала, фотографа го отсвирих без проблем и никой не направи опит да ме изнудва! Явно във всяка болница е от изключителна важност на кого ще попаднеш!

# 26
  • Мнения: 1 875
DeeDee76, бях на ръба на изтощението, не съм била бясна, нямах сили..
Мъжът ми така и не разбра какво става, докато се опитваше да се провре през двете компании смугли граждани.
Имаше страшно много изписвания този ден, някаква лудница беше долу.
А аз следвах акушерката и се молех като някоя просякиня да ми даде собственото ми дете!


После друга мургава компания с дайре ни последва до колата "с почести"..
И изобщо цялата история ми се струва сега като някакъв лош и пошъл филм... В който участвах насън..
Но малкият ми вързоп щастие си струва всяка моя сълза и всеки миг на болка..


# 27
  • Мнения: 2 524
Спомням си, че ме питаха дали ще се снимам с техни фотограф. Изсъсках подобаващо. Акушерката тръгна да облича детето ми - майка бе донесла всички дрехи от комплекта за изписването, които бях приготвила с блуза с дълъг ръкав и шапка, увито като буба в памучно одеалце при почти 40 градусова жега на 22 юли в 13.30 часа на обяд. На което аз изъсках отново. ?Последва въпроса :"Но какво ще кажат бабите и роднините". На което и заявих да ми дава детето и че излитам със сто от тоя болница, а отвън са само майка ми и бащата на детето, тъй че няма сейр, снимки и фанфари. Целувката и прегръдката на мъжа ми в този момент никога няма да забравя, както и сълзите от радост на майка ми. Това ми стига.
Понеже бях прекарала 12 дни в Майчин дом и ми беше ясна циганската сган, та бях инструктирала мъжо, че излизаме през задния вход и през кафето, а на паркинга ни чакаше колата.
В колата разъблякох детето  само по боди и му метнах одеалцето отгоре.

# 28
  • Мнения: 103
И в крайна сметка никой не казва стаите на 12-и етаж ВИП ли си или не... заплащат ли се допълнително или не... и ако това не са ВИП стаите къде се намират те и с какво са по-хубави от тези на 12-и етаж?
И още един въпрос как да разбера дали ще ме настанят на 12-и етаж преди да си поискам ВИП стая? Т.е. ако ми кажат предварително, че няма да съм на 12-я, а на някой друг етаж с по-лоши условия си искам ВИП-а, но ако настаняването става след като е била възможността да си поискаш хубава стая какво става седиш и прецакан в мизерийката ли  Laughing
Предварително благодаря за отговорите.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 130
На 12 ет. стаите не са ВИП и не се заплащат допълнително! Ако има ВИП стаи на 12 ет. те са 1-2 и са по избор! Нали писах, че на 7ет. са секцио на 12 ет. - нормално раждане и сметнах, че се подразбира, че не е възможно всички родили нормално да плащат за ВИП! Hug

Общи условия

Активация на акаунт