Не искам плочки в банята си.

  • 15 328
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 541
Идеята ми е точно кавото е направила Богинята, естествено за цветове не съм мислила, но по принцип уюта не може да се сравни въобще. А какво имаш в предвид под винил??? Не съм запозната с този материал.. сега отивам и на Стойкото да видя какво ново се предлага Sunglasses

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Винил е с материалът, от който се изработват билбордовете. Изглежда като промазан плат/мушама. Лепи се с тапетно лепило. Аз си го поръчах в рекламна агенция. Направиха ми го по размер и воала!

Ксения, картинката я махнах. СЛожих в черна рамка и по-голяма. Мотивът на 'тапета' е черно-бял флорален. Полилеят е от тюл и не е центриран никъде - той си е сам по себе си, но най-далеч от душа.
П.С. Не обичам затворен капак на тоалетна, не ми е удобно. Не спазвам фъншуи.

# 32
  • Мнения: 1 726
В сегашната ни квартира има плочки само около ваната, като дръпна завесата дори не се виждат. Стените и тавана са с пръскана мазилка и боядисани с някаква боя, която не е на водна основа , но и не миришеше когато боядисваха. На пода е с балатум.

# 33
  • Мнения: 1 541
http://www.rasch.de/main/546f7c7bbeda3a7a7b9206f3f27af418.php3
Ето това гледах на Стройкото - рибките в червено и черно, основния цвят би могул да бъде червен и акцента да е това с рибоците... нещо не ме грабна обаче...

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тапети имахме в банята преди да направим ремонта. За 2 години мухлясаха.

# 35
  • Мнения: 4 380
Тапети имахме в банята преди да направим ремонта. За 2 години мухлясаха.

Бас ловя че и фугите на плочките ви ще мухлясат. Тапетите нямат вина, а липсата на вентилация в банята.

# 36
  • Мнения: 5 877
Нашата беше с латекс, ами не бях доволна - въпреки че точно аз исках да не бъде с плочки. Всяка година нещо дооправяхме. Накрая ни писна и сложихме плочки. Рисувах ги сама и честно казано съвсем не се чувствам в аптека, като вляза там.
Моделът ми е оттук:
http://www.bardelli.it/en/galleria.htm

# 37
  • Мнения: 1 541
Анда, вчера попаднах на твоите еленчета и казах на мъжа ми, че тази идея е способна да ме откаже от тапетите Laughing Страшно много ми харесаха...
А защо не беше доволна от латекса?

# 38
  • Мнения: 1 726
Анда, с какви бои се рисува върху плочки?

# 39
  • Мнения: 5 877
Благодаря  Heart Eyes
С бои за керамика се рисува, после се пекат във фурната 90 минути на 170 градуса.
Не бях доволна от латекса, защото мухлясваше, а при търкане с препарат пък избледняваше. Повиках майстори за нещо друго и поисках да пребоядисат; какъв латекс ми сложиха този път, не знам, но ставаше на шупли и падаше. Направих рекламация, един идиот тръгна да ми боядисва с желания от мен латекс ОТГОРЕ върху шуплите, междувременно ми откърти парче от мазилката, аз побеснях и го изгоних; следващите майстори, които извикахме, вече слагаха плочки.

Първоначалната ми идея беше точно за тапети, но всички вкупом ме овикаха как щяло да се подкожуши. Може би имаха известно основание, защото отгоре периодично ни наводняват. Аз вече бях купила тапетите, де, та в крайна сметка ги налепих в кухнята.

# 40
  • Мнения: 1 593
ето идея за сравнително малка баня (ясно е, че в големите бани всеки може да прави каквото си поиска)

цък

# 41
  • Мнения: 1 541
според мен пък камъка не стои хич добре на това малко помещение - адски много го смалява...

# 42
  • Мнения: 101
Как се поддържат дървените мивки - с какъв лак са  боядисани?

# 43
  • Мнения: 1 593
според мен пък камъка не стои хич добре на това малко помещение - адски много го смалява...

помещението е малко, защото е малко, а не защото изглежда 'смалено'. Напротив изглежда по-добре в светли тонове заради светлия камък. С едни тъмносини плочки например ще ти се стори че си се задушила вътре  Grinning

# 44
  • Мнения: 721
на мен ми харесва ,но как стои въпроса с поддръжката на такава баня.все пак е помещение с влага и може да се появи плесен и мухал

Общи условия

Активация на акаунт