Познавате ли този грип?

  • 5 925
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
Значи при нас това с кашлицата и сополите продължи много много дълго, но вече отшумява. За първи път ни пипва толкова упорит вирус. Съвествам мамите  с по-големи дечица, да изчакват с антибиотиците и под лекарско наблюдение да се опитате да преборите вирусчетата без тях. Аз бях на ръба да дам антибиотика, даже го купих, но реших да изчакам. Ние започнахме да вървим към подобрение от момента, в който кашлицата стана мокра, къртеща се. Температурата до 37, 5 я държа почти десет дни. И още един съвет - тъй като ни се наложи да правим и рентген, разбрах, че в София има рентген и ренген - поинтересувайте се къде е с най-ниско облъчване. На мен ми препоръчаха Токуда, но сигурно има и други места със съвременни машини. 

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да ви докладвам до къде ни доведе този вирус.В началото писах,че малкия беше 6 дни с температура,аз с 8 дни.Та последствията малкия с отит,аз се сдобих със синузит.

# 17
  • Мнения: 1 949
Ние днес май сме по-добре. На малката не мога по никакъв начин да й дам Аугументина  ooooh! Плюе и пищи ужасно! Но факт, да чукна на дърво, че днес е по-добре, вече няма Т и определено я гони жесток глад - наваксва си за последните 2 дена. Аз също съм като освирепяла за храна, мъж ми още хапва, колкото да не е съвсем гладен, но и ой върви към оправяне..

Пожелавам на всички бързо оздравяване  Peace

А, и да питам! ТОВА ли е въпросният грип Брисбейн, за който се скъсаха да говорят по ТВ-то през януари?

# 18
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Какво е това чудо.Първо свекърва ми а сега и съпругът ми.
Кашлица, хрема и температура 39 градуса.
Вече трети ден и нямат оправяне.
Дано само малката да не го прихване.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Какво е това чудо.Първо свекърва ми а сега и съпругът ми.
Кашлица, хрема и температура 39 градуса.
Вече трети ден и нямат оправяне.
Дано само малката да не го прихване.
Много я пази,много е прилепчив.Нашето семейство за три дни се натръшкахме всичките един след друг.

# 20
  • Мнения: 1 949
Какво е това чудо.Първо свекърва ми а сега и съпругът ми.
Кашлица, хрема и температура 39 градуса.
Вече трети ден и нямат оправяне.
Дано само малката да не го прихване.
Много я пази,много е прилепчив.Нашето семейство за три дни се натръшкахме всичките един след друг.

Точно така  Peace По-лесно прилепчив вирус май не беше ни влизал в къщата  Tired

# 21
  • Русе
  • Мнения: 11 918
И ние сме с такива симтоми.
От събота с Т , кашлица, сополи.
В събота ни изписаха Суметролим
До понеделник уж всичко се беше разминало, но вторник се върна с нова сила.
Т до 39, кашлица и сополи
Вчера му изписаха Дурацеф и Флудитек за кашлицата. Не е пил антибиотици досега, но май няма накъде.

# 22
  • Мнения: 367
ох и ние сме така. първо аз се разболях - миналата седмица, още не мога да се оправя. от два дни малкия започна да кашля - влажна кашлица без други симптоми, днес вече е с температура и хрема. Много се учудих от влажната кашлица, не е характерно така да започне запобялането....но май наистина вирусът е доста гаден. Дано да се оправим по-бързо. Давам му есберитокс, вит. С, виброцил за хремата. утре сме на лекар, за да му преслушат гърдите, че тази кашлица доста ме притеснява.

# 23
  • Мнения: 4 335
Сега виждам темата,аз толкова четох и разпитвах за това чудо.
Ние с малкия бякме по сьщия начин само,че без Т(или е била лека и не сьм я усетила).Иньче хремата и кашлицата бяха в изобилие.Такова упорито нещо TiredДвамата се разболяхме,мина ни и след няколко дни ни повтори.Малкия вече е добре(вчера бяхме и на контролен)аз още имам лека хрема.
Като цяло сьстоянието му не беше тежко,размина се без АБ,но ме притесни продьлжителността и повтарянето Tired
Бьрзо оздравяване на всички Hug

# 24
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Какво е това чудо.Първо свекърва ми а сега и съпругът ми.
Кашлица, хрема и температура 39 градуса.
Вече трети ден и нямат оправяне.
Дано само малката да не го прихване.
Много я пази,много е прилепчив.Нашето семейство за три дни се натръшкахме всичките един след друг.
Момичета, дъщеря ми в момента пие антибиотик, защото и откриха синузит.
Дали ще е предпази , за да не се зарази от този гаден вирус?
Приемам съвети, как да е предпазя?

# 25
  • Мнения: 5 228
И моето дете го изкара, 2 седмици хрема, кашлица и температура. За първи път за 4 години лекарката й предписа антибиотик.

# 26
  • Мнения: 19
Здравейте на всички
преди седмица бях пуснала тема 6 ти ден с температура незнам дали някой от вас я е челно става въпрос за същия упорит вирус
Много се бях ошашкала направо откачих досега не ми е потдържала Т 6 дни.
Първо пи Сумамед но се раздриска от него и после минахме на зинат и така 2 шишета. Правихме снимка всичко е наред а Т и кашлица си има
Аз кашлях около 20 дни но на малката и изписаха Дехидрокортизон за 4 дни първо бях против да го давам но да ви кажа вече не съжълявам защото на четвъртия ден от приема спря да кашля а иначе щеше да се влачи като мене 1 месец
Иначе преди антибиотиците пробвах какво ли не само дето си дадох парите та Умколор та какво ли не ...
Но като е тръгнало да се разболява детето ми се струва че нищо не помага поне последния път
Хайде че стана доста дълго бързо оздравяване на всички Hug

# 27
  • Мнения: 9
Здравейте,нас май също ни хвана този грип.Само,че нашата лекарка ни съветва да пробваме с бабешки методи преди да пробваме антибиотик.За хремата витамин С капчици в носа за хремата,мазане на гърло със спирт и прополис,а за температурата  сироп Калпол.За сега се справяме дано с това да се разминем,че незнам на малкото как ще дам антибиотик. newsm78  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 949
Всички пишете за аб Sad И на моята дъщеря й изписаха, обаче не го иска. Някак си успяваме с баща й да й налеем нещо в гърлото, но тя го плюе. Нямам идея какво й влиза в гърлото  Tired Не знам какво да правя. Дали ще се оправи без АБ? Утре ще ходим на преглед. Сякаш е по-добре в момента. Няма Т, кашилцата и хремата обаче продължават. Сополите са бистри. Ох, в чудо съм се видяла  #Crazy Ние с мъжа ми също сме болни. Влачим се като парцали из къщи. Отвратително е  Tired

Някой, който вече е минал през това, нека каже колко време продължава този кошмар, МОЛЯ ВИ!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Явно кошмарът ще продължава до тряйното затопляне на времето  Rolling Eyes
Моята госпожица тъкмо тръгна на ясла и се започна. От 3-ти март 2 дни с ТТ 38.2-5. После един ден уж добре и през нощта се почна с прекрасната кашлица. На следващия ден и сополи... и така 2 седмици. Естествено изписаха АБ. Аз се възпротивих и уж се оправихме с хомеопатия. За всеки случай пуснах гърлен секрет и беше чист. Ама уж здрави, но си остана една калижа сутрин след ставане и малко сополки. Сополите спряха, кашлицата не. Тръгнахме на ясла и след една седмица... ей ни на  Close  С температура, сополите пак текнаха, кашлицата стана по дълбока и пак осносвно сутрин. Сега уж има съмнения за уши, но аз не виждам да има такъв проблем, не все пак слагам капки Отипакс и се надявам да избегнем АБ-то отново. Днес е 3 ти ден с ТТ. Лекарката каза, ако продължи и след третия ден да си почваме Аб. Уж вървим в правилната посока... първата нощ до 39.7, през деня около 38. Селед това пак има ТТ, но по-ниска и по-рядко... тази нощ ще ние третата. МНого се надявам утре да се събудим без ТТ. Вложих толкова енергия в това да пропускаме АБ-то... не мо се иска да ги започваме, че до сега съм я опазвала...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт