Отговори
# 255
  • Мнения: 510
ох благодаря ти много за бързия отговор такива притеснения брах с тази торта
сега да питам друго -искам да направя за събота -салата шарлота-снежните топчета от сирене-крекери   мога ли да ги направя днес или утре ще се запазят ли съвсем пресни или ще се навлажнят и омекнат-от друга страна ако си оставя всичко за събота няма да смогна
Шарлотата задължително престоява, за да стегне.
Топчетата от сирене (ако правилно съм разбрала, че за тях става въпрос) даже са по-вкусни престояли, защото поемат от подправките вътре  Peace

# 256
  • Мнения: 150
Да сте срещали в някой магазин вафлени кори?  newsm78
Наточила съм се да правя вафли за цялото китайско войнство, но ударих на камък..

# 257
  • Мнения: 519
    Вафлени кори видях в "Карфур",но мисля,че и в "Билла" мернах.Даде ми идея за вафли.Какъв крем да сложа?

# 258
  • Варна
  • Мнения: 29
Ето една рецепта "карамел за вафли":

300гр захар разтопена на светъл карамел
200гр разтопен маргарин
5 белтъка+200гр захар разбити на като за целувки
250гр смлени орехи

Всичко това се сварява докато се посгъсти и след това се намазват вафлените кори.  Simple Smile

# 259
  • Мнения: 150
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339985.0  ето тема за вафличките Simple Smile
За съжаление още нямаме Карфур,а като знам колко му се радвах в Гърция..пълен кеф Simple Smile
В нашата Била също няма  Laughing  Пълен срам

# 260
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
интересува ме как ще станат най-вкусни пилешки шишчета, които са овкусени и мариновани? Тъй като нямам скара, се чудех дали във фурната е добра идея или по-добре да намеря скара отнякъде? newsm78 newsm78 Притеснявам се във фурната да не се смалят повече от очакваното? Simple Smile

# 261
  • Мнения: 9 776
Здравейте,
интересува ме как ще станат най-вкусни пилешки шишчета, които са овкусени и мариновани? Тъй като нямам скара, се чудех дали във фурната е добра идея или по-добре да намеря скара отнякъде? newsm78 newsm78 Притеснявам се във фурната да не се смалят повече от очакваното? Simple Smile

Защо не пробваш в тиган и на котлона?

# 262
  • София
  • Мнения: 12 559
Здравейте,
интересува ме как ще станат най-вкусни пилешки шишчета, които са овкусени и мариновани? Тъй като нямам скара, се чудех дали във фурната е добра идея или по-добре да намеря скара отнякъде? newsm78 newsm78 Притеснявам се във фурната да не се смалят повече от очакваното? Simple Smile

Защо не пробваш в тиган и на котлона?

А от старите скарички за сандвичи нямаш ли? И на тях става.

# 263
  • Панагюрище
  • Мнения: 104
Или в плик за печене и във фурната

# 264
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте,
интересува ме как ще станат най-вкусни пилешки шишчета, които са овкусени и мариновани? Тъй като нямам скара, се чудех дали във фурната е добра идея или по-добре да намеря скара отнякъде? newsm78 newsm78 Притеснявам се във фурната да не се смалят повече от очакваното? Simple Smile

Аз съм правила във фолио завити,във фурната,наредени в тава.По някое време се отварят и се пекат само на горен реотан,за да се позапекат.Вкусни бяха.

# 265
  • Мнения: 804
Защо не пробваш на тостер,аз съм пекла кюфтета и кебапчета,не на гофретник ,на тези които са цели страните му-става вкусна скарата.Ако е във фурна покрий шишчета със фолио и го махни накрая да се запекат и да получат загар.

# 266
  • Мнения: 6 713
Благодаря ви за предложенията момичета!  bouquet Hug
Нана, нямаме такава скара. Sad

Защо не пробваш на тостер,аз съм пекла кюфтета и кебапчета,не на гофретник ,на тези които са цели страните му-става вкусна скарата.
Аз имам гофретник, дето има приставки и за тостер един вид. Та значи и това могло. Mr. Green Hug

# 267
  • Мнения: 804
Пробвай ЛУРДЕС,сложи едно шишче и ако ти хареса, дерзай.Аз така пробвах с кюфтетата и станаха супер,на ивички от тостера,не се изсушиха ,а останаха сочни.Със зелена салатка сега.........нямам думи.Успех!

# 268
  • Мнения: 6 713
После ще кажа как станали шишчетата! Crazy

Но, имам друг въпрос междувременно. Ще правя соленки и тестото, което ще се меся и със сода. Въпросът ми е дали мога да прибера част от готовото тесто в хладилника днеска и да речем утре да изпека още соленки. Притеснявам се, че тестото ще бухне в хладилника с тази сода вътре в него? Имам ли основание? newsm78

# 269
  • Мнения: 9 776
Мисля, че няма да бухне, щом е със сода.

Общи условия

Активация на акаунт