Как се справяте с лавината от дрехи и предмети у вас?

  • 14 545
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Всяка пролет и есен гардеробите се почистват и всички дрехи и обувки, които няма да се ползват се подаряват или оставям до кофите. Списания и вестници събирам всяка седмица и отиват в контейнера за хартия. Обикновено при генералните почиствания (2-3 пъти годишно) вкъщи излизат вещи, които просто без жал изхвърлям, защото иначе къщата се превръща в склад, а това ме ужасява.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 432
Много ви благодаря за отговорите  Peace

Интересно ми стана като ги четох - всички имаме съвсем различен начин на живот, но сходни проблеми и решения. Ако трябва да съм честна, останах с впечетлението, че и в къщи доста добре се справяме с прочистването като цяло, а аз все пак не съм доволна от резултата.  Joy

Искам да направя специално уточнение за вестници, списания, книги и лекции - в момента още продължавам да съм ангажирана в университета и пиша дисертация на тема,свързана с предишните ми следвания, затова и нищо от тях не мога да изхвърля - напротив добавям още неща, някои от които са в списания и вестници.  А си събирам "Още за къщата" и някои други подобни))))

Документи, сметки, гаранционните карти - всичко е в папки тип класьор, разделено в отделна папка за всеки член на семейството и за всяко жилище.
Сега ще трябва да прочистя самите папки, че от 2004 не съм...

В последните 5 години се местихме 3 пъти.

По Коледа правих последното прочистване на дрехи - за приятели, за детския дом, за боклука.

Вчера свършихме частично с ремонта на долния етаж и започнах да местя багажа ни там. И се хванах за главата?! Че какво съм подреждала, какво съм прочиствала. Пак е страшен хаос. Ха ха. Затова и толкова пораженческия ми тон от сутринта ...

Прави сте и за Тибет, явно и там ще намеря какво да си приреба в кошница в пещерата... или пък ще си прибера съчки, за да си оплета кошница аааааааа

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Без изхвърляне, няма да стане  Laughing Когато влезе нещо ново в дома ми, обикновено нещо старо бива подарено, а в краен случай и изхвърлено.

# 18
  • Мнения: 2 803
Обичам да разчиствам като изхвърлям или давам на някой, който ще го ползва.

# 19
  • Мнения: 790
На няколко месеца правя прочистване на шкафове, гардероби, кошове с играчки. Това говори единствено, че имам склонност към трупане на вещи. Ако няма трупане, няма да се налага и разчистване.

# 20
  • София
  • Мнения: 971
Имам 2 отговора по темата - www.prodavalnik.com и www.podariavam.com

Непотребните вещи за едни са нужни за други
Не изхвърляйте вещи, които са годни за употреба - по-добре ги подарете на някой в нужда  Peace

# 21
  • Мнения: 2 936
пролет и есен правя прочистване ...а между сезоните също  Mr. Green
на детето дрехите повечето раздавам,по-запазените наши блузи също !
списания отдавна след прочитане отиват в кофата...
но все пак преди 6 месеца правихме основен ремонт и се изчистихме от всичко ненужно  Peace

# 22
  • Мнения: 440
Аз събирам дрехите и ги нося в дом за сираци,скоро занесох и доста книжки и играчки от малкия,включително и ролерите му.Така поне мога да зарадвам някого.

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Това е и моят вариант  Peace

# 24
  • Мнения: 1 632
Започни да си сменяш жилищата често. Това е панацеята. След три пренасяния, се оказахме с толкова малко багаж, че в момента къщата ми е почти празна. Ще почакам година-две да се понапълни и ще замисля нова покупко-продажба.
Потвърждавам от опит! Peace

# 25
  • Мнения: 1 305
Постоянно изхвърлям стари неща или дрехи, но у нас се има нещо което е излишно. А някои неща направо ми е жал да ги изхвърля.
А за списания и тем подобни хич и не се замисля, преди ги събирах и аз незнам защо  newsm78

# 26
  • Мнения: 14 491
изхвърлям постоянно. дрехи, списания, всичко.
гаранционните карти веднъж в годината ги преглеждам и също изхвърлям, а на около 2 месеца разчиствам чекмеджето, в което държа тях плюс документи и платени сметки.
лекциите ми от университета обаче са в апартамента на майка ми, тях не бих ги изхвърлила, не се знае кога на кого ще потрябват, както се и случи веднъж. нищо че са от 10 години Peace

# 27
  • Мнения: 17 546
Обичам да изхвърлям неносените дълго време дрехи. Но с обувките ми е голям проблем. Пет човека сме и аз имам три пъти повече обувки от другите четирима взети заедно. Замислила съм рафтове в помещението с пералнята и нареждане с кутиите, като са надписани, защото едно ровене да открия кои къде са, отново ще доведе до безпорядък. Кутиите с ботуши обаче, не знам къде ще държа. но постоянно търся нещо из къщи. Приятелка ми се смее, че все едно живея в 100 стаен дворец, та не мога да намеря разни неща. Но аз съм си разпиляна и не помня кое къде оставям.

# 28
  • Мнения: 4 380
Вече не подарявам. Прекалено проблемно. Да намериш на кой, а му го занесеш на крак, да си пробира и избира и пак половината да ти остави. Мерси. Само като се замисля и ми се отщява и чистене и всичко. Сега и веднага на момента директно вън от дома докато не съм размислила. А значи кофата. На който му трябва да си го търси там. Аз излишни нерви за разправии с подаряваници нямам. Изхвърлям вече без да ми трепне нищо че било ново. Чудо голямо като си е с етикета- другия път ще помисля 3 пъти преди да купя.

Вещите, с които се затрупваме ми отнемат жизнената енергия и ме изстискват буквално.

# 29
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
изхвърлям постоянно. дрехи, списания, всичко.

 Peace

И аз така.


Дрешки, обувки, играчки на малката (запазени, разбира се) давам на един детски дом.

Общи условия

Активация на акаунт