Въпрос за зъбките!

  • 1 150
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
За прьв пьт чувам това за рахита,но сьм убедена,че не е вярно Rolling Eyes

# 16
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
На дъщеря ми така и избиха първите зъбчета- първи долен ляв, после втори горен десен-
беше много сладка.
А на една приятелка на детенцето избиха първо кучешките- това се случва много рядко,
целия квартал се изреди да види "явлението".  Mr. Green

# 17
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Редът, по който растат зъбките е условен, не задължителен. Не се притеснявай  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 292
Не е признак за рахит, доколкото знам, това е отречено отдавна. Спокойно, всичко е наред.

# 19
  • Мнения: 54
спокойно на нвас ни растяха един по един

# 20
  • Мнения: 2 447
Няма нищо обезпокоително. Няма определена подребда, според която зъбките трябва да растат.
Мдаа, точно така.

# 21
  • Мнения: 1 045
Ами ние сме така.Имаме два зъба долу и вторите резци горе.Педито каза че е ок.Смешно е, но не е проблем.

# 22
  • Мнения: 3
Здравейте!
Моето момченце е на 5 месеца и сега му избива 1-то  зъбче,но се притеснявам от това  всички покрай мен ми казват, че му излизали твърде рано. Казахами ,че колкото по късно излизали толкова по  здрави били. Може ли някой да ми каже нурмално ли е и рано ли е   през 5 месец да излизат зъбчета?

# 23
  • София
  • Мнения: 388
Реда на никнене не е задължителен, поне така каза нашето педи,щото и аз се бях притеснила.На моята дъщеря в края на петия месец излезе първото долно,след една седмица-второто и след два месеца затишие-третото,само че пак отдолу и аз почнах да се чудя що така  newsm78. После изникна горен, само че от вторите резци Mr. Green и докато се пулех  Shocked, сега, семица по-късно наведнъж пробиха още три- четвъртия долен и два горни-единия централен резец и другия втори. Остана ни само единия горен преден резец и ще заформим рано-рано пълен комплект зъбета  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 39 764
desikal, нормално е, не се притеснявай.
Много пъти съм писала какво ми каза навремето 1вата педиатърка на Дияна (работеше в Правителствена) - "Имах дете родено със зъб".
На Дияна 1вият зъб изби края на 5ти - началото на 6ти месец. Имаше проблеми със зъбите, защото слагах мед на бибероната й. няма да се отклонявам в тази посока. Други съществени проблеми със зъбите не е имала (освен пломба на кътник).

Алекс пък все още няма зъби Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 953
По темата на авторката , както педи то те успокоила страшно няма Wink, ще
 се "озъби" детенце не се притеснявай. Това за рахита, е развенчан мит вече.

Здравейте!
Моето момченце е на 5 месеца и сега му избива 1-то  зъбче,но се притеснявам от това  всички покрай мен ми казват, че му излизали твърде рано. Казах ами ,че колкото по късно излизали толкова по  здрави били. Може ли някой да ми каже нормално ли е и рано ли е   през 5 месец да излизат зъбчета?
Абсолютно си е нормално си е и строго индивидуално  Peace

# 26
  • Мнения: 493
Здравейте!
Моето момченце е на 5 месеца и сега му избива 1-то  зъбче,но се притеснявам от това  всички покрай мен ми казват, че му излизали твърде рано. Казахами ,че колкото по късно излизали толкова по  здрави били. Може ли някой да ми каже нурмално ли е и рано ли е   през 5 месец да излизат зъбчета?

Мило мамче,по тази тема има страшно много изписано.
Няма за какво да се притесняваш,всеки организъм е различен.На едни им излизат по рано,а на други по късно.Това е строго индивидуално.
Чувала съм,че има бебета родени със зъбчета.

Така,че няма за какво да се притесняваш,съвсем си е нормално да избият и на 5 месеца.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт