Ревматоиден артрит, Псориазис, SAPHO и др. - лечение с Naltrexone

  • 137 192
  • 663
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 37
Малко на руски: "При обследовании 203 больных с различными хронически рецидивирующими дерматозами (псориаз, опоясывающий герпес, рецидивирующий генитальныи герпес, красная волчанка, атопический дерматит и экзема) при обострении заболевания было обнаружено значительное снижение в сыворотке крови содержания связанной с белками формы биотина. У больных при этих заболеваниях в периоде ремиссии содержание связанной формы витамина В8 в крови варьировало в пределах нормы. В то же время у этих больных выявлено уменьшение свободной формы биотина."

Tъкмо снощи преди да заспя се чудех на какво се дължат ремисиите. Не, че аз съм била някога в
ремисия, ама все пак нали като си с прецакана имунна система как се оправя за известно време и после пак се почва?!

# 556
  • Мнения: 800
veihaivei - плаша жена ми, че ще живея с орлите... Mr. Green Mr. Green

silverbell - нямам нищо против твоите търсения около биотина - дано излезе нещо.

Може и да има крем с биотин. Биотин отделно съм виждал в GNC.

# 557
  • София
  • Мнения: 8 348
Силвърбел, организмът влиза в норма, съвсем грубо казано
може да стане и от самосебе си: спокойствие, правилно хранене и правилните за отделният човек хранителни добавки, закаляване и физическа активност
може, но трудно и малко вероятно

съответно, от ремисия се излиза много лесно, по-силен стрес, настинка или докачен в офиса вирус и айде всичко наново

# 558
  • Мнения: 15
Приятели,за съжаление удоволствието от липсата на Псориазиса бе кратко Sad .Днес забелязах ситния обрив отново на старите местата .Пак започва борбата.Пинко да продължа ли с Дайвобета? Не съм прекъсвал да пия ЛДН,риб. масло и от скоро-масло от пореч.Взех си да пробвам и крема от мъртво море.Ако някой го е ползвал да каже за резултати.Благодаря!!!

# 559
  • Мнения: 800
beauty30 - аз, за съжаление, не съм специалист по псориазиса. Моите усилия са насочени към намаляване на хроничното системно възпаление. То трябва да бъда силно подтиснато, в противен случай става това, което казва possessed (за артрита) - един грип или стрес и излизаш от ремисия. А именно то е причина за редица заболявания с различно проявление.

В твоя случай - разумно е да се съчетават средствата за подтискане на хроничното системно възпаление и балансиране на имунитета.(рибено масло, пореч, вит. Д, LDN) със традиционно прилаганите кремове за повърхностно третиране.

Бих добавил, че средствата в скобите, бивайки основно хр. добавки, изискват поне един месец прилагане за да проявят полезните си качества.

Припомням, че мярка за нивото на хроничото системно възпаление (потърсете го в Гугъл) е нивото на С-реактивния протеин - CRP. Вдигането му води до ускоряване на утайката, увеличаване на имуноглобулините,  броя на левкоцитите и т.н. и, разбира се, до обостряне на хроничните заболявания.

# 560
  • Мнения: 2
Az sam s psoriazis i ot tam psoriati4en artrit poqvi se predi 6 mesetsa, v momenta se maja samo s nqkakav bilkob krem i moga da kaja 4e na 80% psoriazisa iz4ezna no kak da se spravq s vazpalenite kolena ot artrita?????????????

# 561
  • Мнения: 9
Би ли споделил за какъв крем става въпрос?За да не спамим може и на лични.

# 562
  • Мнения: 800
Списък за заболявания, предизвикани от хронично системно възпаление:

Diseases Related To Chronic Inflammation 
Disease                            Mechanism 

Allergy                              Inflammatory cytokines induce autoimmune reactions 
Alzheimer's                      Chronic inflammation destroys brain cells 
Anemia                             Inflammatory cytokines attack erythropoietin production 
Aortic valve stenosis        Chronic inflammation damages heart valves 
Arthritis                            Inflammatory cytokines destroy joint cartilage and synovial fluid 
Cancer                             Chronic inflammation causes many cancers 
Congestive heart failure  Chronic inflammation contributes to heart muscle wasting 
Fibromyalgia                     Inflammatory cytokines are elevated 
Fibrosis                             Inflammatory cytokines attack traumatized tissue 
Heart attack                     Chronic inflammation contributes to coronary atherosclerosis 
Kidney failure                   Inflammatory cytokines restrict circulation and damage nephrons 
Lupus                               Inflammatory cytokines induce an autoimmune attack 
Pancreatitis                      Inflammatory cytokines induce pancreatic cell injury 
Psoriasis                           Inflammatory cytokines induce dermatitis 
Stroke                              Chronic inflammation promoted thromboembolic events 
Surgical complications       Inflammatory cytokines prevent healing

Списъкът - от тук:

http://www.lef.org/protocols/prtcls-txt/t-prtcl-146.html

# 563
  • Мнения: 37
"....Из хрониките на хроничното възпаление на кожата.ми.."
Днес е седмия ден от както съм на LDN. След онова обостряне за което ви споделих, нещата при мен се подобряват. Имам малко мехурчета гадни на едната си ръка, но пък другата е ок, а това не е било никога преди,(без КС имам предвид) на ходилото не виждам промени. Нека никой не си прави прибързани изводи!"НАМАЛЕТЕ ЕНТУСИАЗМА "!, както казва Пинко Розовата пантера. Днес си купих биотин и сдъвках две таблетки, на кутийката пише по една на ден, но тъй като пуша, а  и съм с остър дефицит(на биотин и не само), реших да увелича дозата. Така че тествам паралелно LDN и биотин. Ще си купя гландол крем и ензими тези дни, а ако остане някой лев и омега3. Все още се мажа с вонящия псанол. Това е ... решила съм да се отървам, че много време загубих и ми дотегна бравите в къщи вечно да са мазни и да мириша на нафталин.

# 564
  • Мнения: 37
beauty30, както знаеш това е  упорита болест и това че се завръща отново и оново не бива да отчайва, продължавай да си пиеш LDN-a и другите неща, защото може да отнеме много време, С дайвобета ти се опитваш да скриеш външните прояви(освен това в него има КС, доколкото знам), а всъщност трябва да се лекуваме отвътре. Аз например съм си дала срок от 6 месеца за LDN-a, просто приемам че това е интервала от време, в който ще стане ясно действа ли или не действа . Така че приеми фактите такива каквито са и си потърси друг фон дьо тен без КОРТИКОСТЕРОИДИ! Пробвай грес, или боров катран, или..нещо друго, което не съдържа КС, все нещо трябва да ти помогне да успокоиш тези гадни обриви

# 565
  • Мнения: 800
silverbell - дано е трайно!

Това, което не обсъдихме - считам, че една доза биотин от 300 мг дневно, се приема за нормална. При нужда - може да се увеличи значително.  

Излишното се изпикава.

При проблеми с кожата и косата е добре да се съчетае с вит. В5.

Подробности тук:

http://www.anyvitamins.com/vitamin-h-biotin-info.htm

Извинете за офтопика.


siq75 - за обострен артрит прегледай темата за протеолитичните ензими - те са многообещаващи в тази насока, а имат  на по-малко широкоспектърно действие. Специално за артрита съм писал там на стр. 6, въпреки,че от тогава се натрупа доста нова информачия за подтискането на металопротеазите и каскадата на брадикинина...

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 15:49 от PinkPanther

# 566
  • София
  • Мнения: 8 348
аз лекувам артрит, и мога да дам наблюдения и сведения само от гледна точка на това заболяване
доста по-сонсервативна съм от пинко и доста от присъстващите в темата, но имам своите основания

както и да е, определено смятам, че схемата на лечение трябва да е строго индивидуална
автоимунните заболявания са под един знаменател, но могат да имат безкрайно много причинители или комбинация от такива
затова и лечението с едни и същи добавки, дози от тях или препарати, може да няма еднакъв ефект при няколко човека с еднакви симптоми и еднакво заболяване
освен традиционното лечение, което е симптоматично и подтиска възпалителният процес, но в никакъв случай не балансира организма, се налага допълнително и тук е въпрос до колко всеки от нас ще налучка правилните вещества и съотношения

при нас това е комбинация от правилно хранене - често, предимно постно и с не тлъсти меса; без олио, само зехтин; избягвам шоколад, какао и захар /доколкото е възможно с тинейджър/, също така и неща от рода на чипсове и тн.
храненето разпределено на основно сутрин, обяд и по-лека храна вечер, по възможност без месо тогава; със закуски между тези хранения /пак доколкото е възможно/
пием от доста време Салазопирин и не го спирам, но компенсирам с чай от бял равнец и жълт кантарион, заради стомашните болки евентуално,
рибено масло в доза над препоръчителната според етикетчето, но и под препоръчваната от Пинко, вече четвърти месец
биоцитрин, защото изпробвано на нашето семейство се отразява добре, но на периоди от по две седмици, с почивки
и много спорт и движение, въпреки упоритото твърдение на лекарите, че точно този спорт за артрит е противопоказен /хокей, тоест натоварване на всички стави, плюс студ и влага/, но пък явно в нашият случай с отразява добре
море през лятото, водата и въздухът също се отразяват добре, слънцето, и то

изследванията са отлични и мисля, че за момента съм налучкала правилната комбинация, смятам да не променям нищо из нея, освен да спрем Салазопирина до месец

против съм включването на безкрайно много добавки и медикаменти, защото това натоварва организма и го пресища, дори да са потенциално полезни неща, а и не му дава възможност да балансира и да влезе в ремисия
предпочитах да изпробвам и отхвърлям различни добавки до постигане на резултат
никой от нас не е фармацевт и си играем свободно с доста витамини и добавки, което може да навреди, вместо да помогне
усвояването на едно, пречи на усвояването на друго и има доста голяма врътня
преди честичко прескачах до темата за лекарствата и дозировките, за да се консултирам

# 567
  • Мнения: 800
Аз уважавам консервативния подход на possessed, очевидно резултат на много блъскания и разочарования. Аз не съм специалист и по ревматоидния артрит (и не това е тясната цел на темите, които съм започнал), но мнзинството от хората се обръщат тук, в темата с конкретни въпроси за конкретни заболявания. И въпреки, че се опитвам да пропагандирам интегративния подход в лечението - подтискане на системното възпаление, което е в основата на повечето автоимунни заболявания, налага ми се да предлагам и спецфични, симптоматични мерки за всяко заболяване.

Да го кажа друго яче - заменете имуносупресантите и кортикостероидите с безвредни добавки, подтискащи хроничното системно възпаление и болката и оттам нататък прилагайте всички останали симптоматични средства, които ще ви предложат в поликлиниката.

А ако някой проявява интерес да прочете повече информация по това, което ви препоръчвам, само да свирне.

# 568
  • София
  • Мнения: 8 348
оо, сто процента се съгласявам с теб, несравнимо по-добре е да се лекува с добавки, отколкото с имуносупресори и кортикостероиди
единственото, което подсещам, е всеки да търси своята правилна комбинация

като стана на въпрос за добавки, забравих да вметна, че периодично включвам и свободни аминокиселини и глутамин

# 569
  • Мнения: 15
Здравейте,от днес започвам да ползвам крема от мъртво море,но ми се струва че е много сух(не е мазен).siq 75 можеш ли да ми кажеш за крема който ползващ?Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт