Хм,странно........

  • 2 641
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 407
Аз не бих определила така опсаните симптоми за достатъчно притеснителни.
Няма нужда от психолог и терапевт, по мое мнение.
Вземи си няколко дни отпуска и смени обстановката. Не е достатъчно да си останеш в къщи, трябва да се откъснеш за малко, но един уикенд няма да е достатъчен, поне 5 дни.
Първото и най-важно условие, обаче е здравият сън.
Ако не спиш добре, почивката и откъсването няма да са достатъчно ефективни.
Ако се налага, вземи някакви безобидни приспивателни, или успокояващи- мента, глог и валериан, или подобни на билкова основа.
Значи, да обобщим- 5 дни почивка с пътуване и здрав сън.
Без телефони, телевизия и компютри.
Успех!

# 16
  • Мнения: 89
Искаш да кажеш, че повече те вълнуват проблемите на приятелките ти, отколкото тези на мъжа ти (които са и твои щом сте семейство)?  Rolling Eyes
Да не става дума за проблеми на приятели, не на приятелки? И проблеми в работата - като някой готин колега например, що да не ти е в главата, вместо мрънкащото мило, което се жалва от тъпия си шеф,който и не му плаща според способностите.  Mr. Green
Разбираемо е, и аз бих си запушвала ушите при такова положение.  Laughing

Благодаря на всички,които се включиха!  bouquet Pasinet ,не е това,не съм и помисляла даже.Точно това ме тревожи,че не намирам никаква причина...какво ли не мислих.pick a boo,преди седмица си взех neurobex,не знам дали ще помогне,но поне няма да навреди.Ти от личен опит ли знаеш?Дано нещата не опрат до психолог и се дължат на преумора,натоварване и стрес както каза Червената Шапчица. Peace Определено не водя здравословен начин на живот,a и може да ми се е понатрупало малко,благодаря за успокоението и за съветите azzy!

# 17
  • Мнения: 2 448
Явно и чувството ти за хумор е изчезнало напълно. Подкрепям тезата, че си за психолог тогава. Това е сериозен проблем. 

# 18
  • Мнения: 2 759
                        Просто имаш нужда от почивка. Пък и е нормално. Аз например също мисля доста чуждите проблеми.

# 19
  • Мнения: 230
Неуробекс е комплекс от витамини от група B. Дефицитът им води до нервност и напрежение. А и сега е пролет. Та, затова ти ги препоръчах.

# 20
  • Мнения: 4 292
Аз пък грам не мисля за чуждите проблеми. Някой нещо ми каже и веднага го забравям, залисана в своето ежедневие. За психолог ли съм?  Thinking

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Що бе ние /психолог съм,макар и недействащ в момента поради майчинство/ не сме лоши хора!Като кажете за психолог ли съм,все едно питате за кой кръг на Ада да отпътувам. Laughing
При психолог се ходи,за да споделиш тревога или нещо,което те притеснява,но понякога и ти не можеш да прецениш откъде и как е дошло или пък какво точно те кара да се чувстваш зле.От туй по-простичко не мога да го обясня.Хайде да се включат и други от колегията. Simple Smile
Може би е депресия,може би си потисната от еднообразие в ежедневието,а искам да кажа,че прекалено разнообразие отново довежда до стрес.
И всъщност знаете ли,че всяко ново нещо-било то положително или отрицателно е стрес за организма,който реагира мигновено или малко по-късно във времето,с отложен старт,което е по-лошия вариант,защото тогава са се понатрупали доста стресови "неща"/така да ги наречем/ и човек все му избива нанякъде.И ето,че идва момент,в който това натрупване ще избухне.И тогава започваш да се чудиш какво ти е,защо си все напрегнат.Просто не трупайте в себе си негативи,а и положителни емоции,а говорете,споделяйте.Организма на човек е като кофа под чешма,от която си капе капка-по капка,докато не прелее.Това са и положителните,и отрицателните емоции,които преливат в един момент.

# 22
  • Мнения: 2 759
...При психолог се ходи,за да споделиш тревога или нещо,което те притеснява...
                       Аз пък споделям с най-близките си хора. Разбира се, ако ме притеснява нещо гинекологично ще отида на гинеколог, разбира се. Какво трябва да ме боли, за да отида на психолог - нали и те се водят лекари?

# 23
  • Мнения: 2 084
Душата трябва да те боли, мисля, за да отидеш при психолог.
Точица, опитай с почивката и с "излючване" на всички дразнители. Открадни си време само за теб, попътувай, ако ще да е с първия влак за един ден нанякъде.

# 24
  • Мнения: 2 759
Душата трябва да те боли, мисля, за да отидеш при психолог...
                      Аааа, не  Stop. Като те боли душата отиваш на църква  Crossing Arms. За психиатрите знам, но за психолозите наистина не знам  newsm78.

# 25
  • Мнения: 4 585
,преди седмица си взех neurobex,не знам дали ще помогне,но поне няма да навреди.Ти от личен опит ли знаеш?Дано нещата не опрат до психолог
Психолозите не хапят, дори са приятни. Повече бих се страхувал да взимам ей тъй, невробекс.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 988
Пробвай с малко Гинко, избистря мислите и те прави по-съсредоточена, особено в периоди като този! Hug

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Виргиния,психологията е наука за душата.Това трябва да те боли,за да отидеш на психолог. Grinning
И казваш,че споделяш с най-близките и те разбира се те изслушват,но може да дойде момент,в който само да слушат и да не могат да помогнат.Понякога и това става.

# 28
  • Мнения: 66
Според мен да се ходи на психиатър е рано,в по-късен етап ако се опитват различни начини и те не са помогнали.Изключи дразнителите,почини си!Ако проблемите на колеги и приятели те натоварват-значи трябва да пробваш да не те занимават-излез в отпуска!Смени обстановката,така ще смениш и естеството на това ,което те обгръща и те натоварва.Не мисля ,че трябва
да се отдаваш на "самотен релакс",а напротив направи нещо различно което може да те ангажира така ще се изключиш от това което те притеснява-например отиди на екскурзия или някъде на уикенд ,запознай се с нови хора... Thinking

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 09:55 от gabrielagaby

# 29
  • Мнения: 89
Хиляди благодарности за мненията ви!  bouquet Доста се бях притеснила,но това,че преобладават мненията за стрес и преумора  и съветите за почивка и разнообразие малко ме успокоява.Щом мислите,че е рано за намеса на психиатър,ще се опитам да се справя с проблема сама,макар че мисля,че ще стане бавно,защото съм свикнала с това ежедневие.Ще ви държа в течение...... Hug

Общи условия

Активация на акаунт