Натурална закваска за хляб или Хляб с квас.....

  • 180 761
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ами не се разваля и веднъж захваната си я ползваш винаги. Ако не я умориш доброзорно. Не се изражда, затова е вечна.

# 676
  • София
  • Мнения: 7 965
Пък аз се мъча седем дни квас да подхранвам че после да го поддържам. А тука за три дни и аре пей сърце и меси козунаци с квас.

# 677
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Пък аз се мъча седем дни квас да подхранвам че после да го поддържам. А тука за три дни и аре пей сърце и меси козунаци с квас.

Да,ама на практика не е съвсем така.Първите ми хлябове трудно втасваха, киселееха.С всеко следващо подхранване квасът става все по-хубав и по-хубав. Пу, да не му е уроки. Laughing

# 678
  • Мнения: X
Пък аз се мъча седем дни квас да подхранвам че после да го поддържам. А тука за три дни и аре пей сърце и меси козунаци с квас.

Опитай по бързата процедура, но се съмнявам квасът да е достатъчно силен. Като човек, който разбира от тесто с мая, бързо ще се ориентираш дали има смисъл да подхранваш по-дълго време. И да споделиш после  Simple Smile. След успешните опити на разни неща с квас, си минах на мая. Целта ми беше само да пробвам хляб и изделия с квас.

# 679
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
alys, и аз не съм изключила изцяло маята, боже опаси, без нея съм за никъде. Но хлябове пека с квас, бял и с квас, и с мая- различно.

# 680
  • София
  • Мнения: 7 965
Аз нали правих квас - ръжен. Ама три дни бях в командировка и съм забравил да го прибера в хладилника. И като се върнах жената ме пита бе тая боза за какво я пазиш в оная кутия. А той кваса взел та прокиснал и се умирисал на резлива боза и аз естествено го изхвърлих.

Та ... ако ще правя пак, то е за да правя боза.

Последна редакция: нд, 14 апр 2013, 23:46 от дядо хаджия

# 681
  • Мнения: 573
Моята закваска е на 6 месеца, започнах да меся след 10-тия ден. Освен първите 10 -тина дена или ако реша да я активирам, винаги  я държа в хладилника.

# 682
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
От три дена и аз започанх да отглеждам квас, но вчера в бързината вместо 1 част вода и 1 част баршно съм сложила по две части. Проблем ли ще е?

# 683
  • Мнения: 307
Ами не. Принципно аз не меря с колко го захранвам. Слагам на око брашно и вода и гледам да стане като боза на консистенция, да не е нито много гъсто нито много рядко.

# 684
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Днешната ми питка със закваска:

# 685
  • Мнения: 307
Да се похваля започнаха да ми стават надигнати хлябовете, но с кисело мляко Simple Smile

# 686
  • Мнения: 2 603
Ако 2 дни няма да имам възможност да я захранвам, като я сложа в хладилник да й сложа ли повечко брашно да се посгъсти, или няма нужда? Досега от края на октомври си я храня, жива и здрава ми е, не ми се иска да започвам отначало.

# 687
  • Мнения: 573
За два дена няма никакъв проблем. Ако не месиш всеки ден, Не е нужно да я храниш толкова често, в хладилника издържа повече от седмица без захранване.

# 688
  • Мнения: 2 603
Благодаря, kaigi, а като реша да я ползвам отново, колко пъти трябва да я захраня преди да меся?

# 689

Общи условия

Активация на акаунт