Детски филмчета без насилие и 'лощи' думи

  • 5 038
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
Освен някои изброени, любимо ми е "Кирику и дивите животни". Главният положожителен герой е добро, смело и умно мъничко дете, което се справя с различни изпитания и помага на съселяните си. Действието се развива в Африка, всички са черни, което възпитава позитивен поглед към различните от нас. Проблемите на героите са свързани с оцеляване, а не са някакви незначителни или комерсиални. Филмчето е нарисувано страшно красиво, голямо удоволствие е да се гледа. Има и супер музика от Юсу Ндур. Препоръчвам!

# 16
  • Мнения: 830
Търсиш несъществуващи филми     Laughing Laughing Laughing така или иначе тези думи ще се научат в училище, неизбежно е просто колкото и да не ни се иска.

# 17
  • Мнения: 382
"Емил от Льонеберя"
"Карлсон"

# 18
  • Мнения: 75
Можете ли да ми препоръчате някои филмчета в които да няма насилие и да не се използват думи от рода на глупак,идиот и т.н.Детето е почти на 5 г. и както сами се досещате обича да повтаря разни неща,които е чул.Вече не обвиняваме другите деца на градината/и това го има/а най-вече филмите.За Мечо пух съм сигурна,че е подходящ,но той вече не се котира.Какво гледат вашите деца?
Поредица серии за костенурката Франклин.Няма насилие и са много добре нарисувани животните.Има го на DVD и кножки също.

# 19
Никъде не видях "Колите", синът ми е гледа смо този филм, знам го вече наизуст , няма насилие нито "лоши" думи

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Най много лично аз харесвам филмчетата за Франклин- с много  поуки.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 067
Ние най-обичаме за феята Зън-зън (На бг е Камбанка (Tinkerbell), знае наизуст филмчето и книжката и не и омръзва да го гледа. Страхотна анимация, цветове, лекичко и забавно филмче...

Също така и пускам старите анимации на Дисни по класически приказки... Пепеляшка, Снежанка... но тя е момиченце. Пробвала съм на момченца на нейната възраст, не се вълнуват от такива филмчета особено много...

# 22
  • Мнения: 1 731
Гледа си филмчетата ,даже и да има насилие ,говорим много и обяснявам ,че това по филмите не е хубаво .Че не бива да постъпва така и филмчето е създадено ,за да покаже че насилието и лошите думички не са хубаво нещо. Peace
Утре на улицата ще се сблъска с всичко,нека знае и да е подготвен отсега.Аз не мога да го изолирам от живота ,но мога да му покажа добрата страна на нещата ,въпреки всичко лошо в живота ни. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 298
Имаме сателит и по бг телевизията не съм открила нищо хубаво за малки деца.
Единствено Lazy town и пускам.
Странно ми е защо нашите телевизии не предлагат подобни образователни филмчета и програми?

Добре, че по холандската има мнооого. Толкова добре направени, за всяка възраст.
Дъщеря ми гледа напр. Дора, Диего, Нуди и подобни.

# 24
  • Мнения: 703
Моя син е на 5 г.Дори да не му разрешавам да гледа примерно патока Доналд и трите му племенника побойници,не мога да устискам на "напъна отвън" #Cussing out.То реклама,агресия,чудо на чудесиите..Това Костенурки Нинджи","Покемон","Том и Джери","Спайдърмени и други разни завършващи на мен,че дори и някой спомена за "Ну, погоди"...ами хулигана вълк дето винаги е с фас в устата и все се трепят със заяц Crazy
Все още  залъгвам синчето с мумитата"MUUMIT",страхотна анимация,на фински и шведски май само
 Thinking
http://areena.yle.fi/hae?pid=990738
Но в детската градина какво си говорят децата,на какви герои се правят,на кого подражават?Сина ми иска да е героя и да унищожи лошите./да ги убие,така се правело ..бум,бум.. #Crazy #Crazy #Crazy
Така,че колкото и да се стараем да предпазваме децата си от насилието,до една определена възраст успяваме,/а в градината,на улицата,сред връстниците?
Няма спасение.. #Cussing out

# 25
  • Мнения: 537
сега се сещам от руските "Чибурашка и Крокодила Гена ","Лека нощ"-не съм гигурна за името...
Уоли,Ледена епоха-май влиза в класацията ...

А дали случайно не знаете откъде мога да изтегля Чибурашка, не съм го гледала като малка или не го помня, а и ми се ще да го пусна на малката.
Иначе и аз съм на мнение, че от насилието и лошите думи в детската и училище не можем да ги предпазим изцяло. Вярно е, че трябва да ги подготвим за живота и да им обясняваме, но мен ме хваща страх само като гледам връстниците й как говорят и се държат. Не знам дали ще успеем да се справим, да я възпитаме правилно и т.н. А и вчера като дадоха по новините за момченцето, което имитирало изпитание от Страх и се обесило....направо ми настръхна косата. Добре, че не гледаме такива предавания и няма и да започваме тепърва.  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 8 999
Филмчетата за Франклин и Ягодка. Доста са скучни, обаче! Сладнят от добродетелност.

# 27
  • Мнения: 7 821
Но в детската градина какво си говорят децата,на какви герои се правят,на кого подражават?Сина ми иска да е героя и да унищожи лошите./да ги убие,така се правело ..бум,бум.. #Crazy #Crazy #Crazy
Е, хайде сега, ти не си ли играла на стражари и апаши? По наше време момчетата не правеха ли от всяка пръчка пушка и не стреляха ли с фунийки?
Аз разбира се, не твърдя, че на децата трябва да се пуска на 3г. филма 300, но това не значи, че 300 не трябва да бъде направен. Костенурките нинджа е за много по-големи деца, защото не може на 10 г. да се радва на Франклин  Shocked, аз поне не го намирам за нормално. А ти?

Не знам дали ще успеем да се справим, да я възпитаме правилно и т.н. А и вчера като дадоха по новините за момченцето, което имитирало изпитание от Страх и се обесило....направо ми настръхна косата. Добре, че не гледаме такива предавания и няма и да започваме тепърва.  #2gunfire


Безкрайното възпиране, според мен, е по-опасното. Нормално е дете 13 г. да знае кое е опасно и кое не. Как ще научи, ами като гледаме заедно Страх и аз обяснявам кое е опасното и кое не. А не като скрия телевизора и се надявам то никога да е разбере, че има такова предаване. Преди години едно момче в 8 клас беше скочило от някой си етаж с метла, защото искало да прилича на Хари Потър, ами дай да забраним книгата, че може на някой да му хрумне идиотска идея, което да доведе до летален край.


Истината, според мен, е някъде в средата. Трябва да има баланс, децата трябва да гледат и четат подходящи за възрастта си произведения и да не се опитваме да ги отглеждаме в саксия. Ние трябва да ги подготвим за живота, а това не става като си заравяме главите в пясъка. Защото насилието съществува и като го показваме и говорим за него ще ги научим и да се пазят и да имат нетърпимост. А на какво ще ги научим като се правим, че не съществува насилие?

Същото е се отнася и за 'лошите" думи. Такива думи има и аз смятам, че с известен набор от тях трабва да разполагат децата. Защото те изпитват негативни емоции и предпочитам да ги изкарват на вън с "лоши" думи отколкото да задържат проблема в себе си, да натрупват негативните емоции, което неминуемо ще доведе до избухване. Предпочитам детето ми да може да каже "глупак" когато е ядосано на някого, отколкото като му прекипи от някаква глупост да застреля виновника. Разбира се това не значи, че детето трябва да псува като каруцар, но ако се правя, че няма лоши думи как то ще разбере моето отношение към тях? Как ще различава лошия герой, ако той не прави лоши неща? Как ще се научи да реагира правилно, ако аз не му покажа отношението си към някой анимационен персонаж? И тук трябва да има баланс.

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми също е фен на Франклини Ягодов сладкиш. Има и гледа също така и класическите приказки.

Някой беше питал за Чебурашка и Крокодила Гена - в магазини "Фамилия", дискът върви в комплект с Данонино на промоция.

# 29
  • Мнения: 703
Играли сме,дааа Laughing
Мисълта ми е,че ако аз не разрешавам гледането на DVD,на което на задната страна има възрастово ограничение "/не знам в БГ как е/,то други родители разрешават и така се получава разминаване..

Общи условия

Активация на акаунт