Конизация

  • 109 395
  • 166
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 114
Здравейте момичета,
виждам,че вече никой не пише тук, но дано поне прочетете и споделите.От скоро имам бодежи ниско долу , който усещам във влагалището.Лекарката ми каза, че вероятно конеца прорязва и това не е добре.Имали ли сте подобни усещания след серклажа?

# 16
  • Мнения: 2 011
Здравей Кате,

Позволявам си да ти пиша, тъй като февруари месец 2008 доц. Златков направи моето конизацио. В епикризата ми е записано, че сме изрязали карцином ин ситу, а биопсиите ми преди операцията бяха CIN III- по-точно показваха наличие на дисплазия трета степен. Самата операция е 20-30 минути, със епидурална упойка, на крак си буквално на следващия ден. Нито те боли нещо, просто нямам никакви забалежки- доц. Златков е страхотен специалист и невероятен човек. Бъди спокойна, попаднала си на правилния лекар.
Хубаво е да изчакаш с бебеправенето поне 6 месеца- т.е. 2 контролни цитонамазки да минат след конизациото (не че послушах доктора за това  Embarassed). В момента съм бременна в 9-я месец и съм в нетърпеливо очакване на появата на моето малко съкровище.

Пожелавам ти да си силна, спокойна и не се притеснявай- конизациото не е пречка за забременяване! Успешно бебеправене после Laughing.
както и  аз ... година по-късно вече имах  момченце. Всичко мина благополучно но трябва ад се пазиш през бременността. Не  е трудно забременяването а самото износване заради  скъсената шийка. вярвай  в себе си , горе главата 1 Успех! Peace Peace

# 17
  • Мнения: 6
konizaciqta mina, rezultata ot histologiqta e dobyr-izrqzano do zdravo.premahnali sa samo malka 4ast na povryhnostta- 6toto e nqmalo izmeneniq v kanala.vsi4ko mina dobre Simple Smile sega citonamazki na 3 meseca i da se nadqvame 4e vsi4ko 6te e ok.iskam da vi blagodarq za podkrepata i ako imate vyprosi 4uvstvaite se svobodni da pitate, no iskreno se nadqvam 4e nqma da imate nujda Praynig

# 18
  • Мнения: 2 011
Радвам се много! Peace
От тук на татък мисли само  за хубави  неща !  Hug

# 19
  • Мнения: 16
здравейте
искам да споделя и моята история и дано даде кураж на жени които им предстои да минат през този малък АД, не от самата операция колкото от чакането на поредния резултат и ужаса какво ти предстои.
При преглед през май 2009 АГ ми взе и профилактична цитонамазка и се оказа че съм ПАП 3А, след това последва биопсия, от която отговорът беше лека дисплазия за периодицен цитологичен контрол, а се оказа че парчето било уж малко за патолога по късно когато края на ноември 2009 отидох на контролна цитонамазка но поисках да ми вземат материал за двама патолога. Така единя каза че съм ПАП 2-3 а другия че съм ПАП 3Б-4. Чакането съответно ти поражда всякакви мисли, след това разминаване, благодарение на моето АГ, насочи ме и заминах директно за София, там отново цитонамазка и биопсия, доктора при който ме пратиха видя че съм силно притеснена и ме успокои че рак нямам и че и да има нещо лесно ще ме оправи. Веднъж уплашил се човек иди му избии мислите от главата че ще умре и ще си замине децата . Резултата излезе оказа се ПАП 4 а от биопсията карцином ин ситу, което не било рак, но има предракови клетки. Не искам и да ви описвам ужаса който изживях и страха от предстоящата конизация..................
на 19 декември конизацията мина, не е толкова страшно, не че е приятно но трябва да си попаднал и на добър оператор, а аз бях при професионалисти и мизерия в стаите но важно е лекаря все пак. Понеже исках всичко да мине преди НГ затова отидох веднага, но след това още една седмица чакне и мисли които може да побъркат човек. Но на 30 декември 2009 г резултата от хистологията след конизацията е готов, не мога да опиша радостта която почувствах като лекаря ми каза вече си здрава изрязано е до здраво, след един месец при ман на контролен преглед. Това беше моя най хубав Новогодишен подарък, върнатото ми здраве, върнатата ми надежда!
Искам да пожелая на всички жени да имат късмет и да ценят здравето си когато го имат то е безценно и нека всички бъдем по добри през идващата 2010 г., а на жените дето ще прочетът евентуално моето писание искам да кажа имайте вяра, когато ви е най трудно и който не го е минал незнае какъв ад се минава моят беше 35 дни докато разбера че все пак има надежда..

# 20
  • Мнения: 801
Имам конизация 2002, родих 2006 и 2009. Шийката на матката ти се скъсява изкуствено, но това не означава че не може да имаш нормална бременост.
При втората имах Zervix insuffizient 13-20 мм в 19 г.с., лежах в болница след което изкарах 7 дена планински преход и следващите 3 месеца търчах на колелото всеки ден. Конизацията не се отрази на бременоста ми и не беше причината децата ми да се родят в 33 и 34 седмица. Единствено даде отражение на раждането, мястото губи еластичността си и не можах да получа разкритие. Първото дете се роди със секцио, при второто акушерките правиха всеки час масаж на шийката на матката (ужасно болезнено), за да получа разкритие и след 10 часа родих нормално.
По време на бременоста акушерката ми ми даваше хомеопатичен препарат против контракции, които евентуално можеха да скъсят цервикса още повече.

# 21
  • Мнения: 46
Мили момичета с ПАП-овете не знам дали ви е обяснено, че  Папаниколау 3 (откъдето идва съкращението ПАП) обикновенно не се касае за предракови изменения на епитела, а за възпалителни промени - трихомонален колпит и цервицит, херпес вирусен цервицит хламидийна инфекция и подобно неспецифични изменения. Тези жени подлежат на скрининг на 3 месеца.
При серклажа - при профилактичен серклаж ( без отваряне на канала ) успехът е между 70-90%. Самият серклаж се прави м/у 14-18 г.с. Така че спокойно относно бъдещето ти забременяване и износването на плода Simple Smile успех

# 22
  • Мнения: 173
Конизацацията ми е правена през 2001г, родих второто си дете секцио през 2004. Лекарят, който ми прави секциото ми каза, че в онкологията направо са ми ампутирали шийката. Мога да кажа, че бременноста ми мина добре, с малко болки, но нямах разкритие а само контракции и не ми е правен серклаж. Въпреки това само за ден бях на легло и системи, защото се бях хванала да чистя прозорците в 8 месец Embarassed

# 23
  • Мнения: 16
вече ми мина първата контролна цитонамазка и е добре, втора група, но след конизацията месечния цикъл ми е по проблемен, стана по дълъг по болезнен и не е като преди. Има ли други при които има подобен проблем?

# 24
  • Мнения: 16
здравейте
на някой с конизация случвало ли му се е след полов акт да има леко кафеникаво кървене, ако има такъв да пише може и на лично. Чакам отговор . Благодаря

# 25
  • Мнения: 5 140
На мен не ми се е случвало. Да не би да си била в или около овулация?

# 26
  • Мнения: 16
утре съм на доктор, дано всичко да е наред!!!!

# 27
  • Мнения: 5 140
Какво стана, всичко наред ли е?

# 28
  • Мнения: 16
да за кървенето каза че няма общо с конизацията, дано е било нещо моментно след цикъла, а за цитонамазката която ми е втора контролна в понеделник резултата ще излезе.

# 29
  • Мнения: 5 140
ще стискам палци всичко да е ок, да са добри резултатите Praynig Hug..аз смятам, че кървенето наистина може да е от цикъла, или по скоро ову-то  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт