Пак за детската ясла...

  • 2 149
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790

     1. Влизаме при децата заедно, аз използвам миг невнимание и избягвам? - Детето ми ще помисли, че съм я изоставила. И ще е права #Cussing out #Cussing out И какво става след малко - чувам как плаче и ме мика "Мамо-о-о" обаче се спотайвам Shocked
     2. Ами ако тя въобще не иска да влезе вътре, стиска ме през врата и пищи? Какво правя? Отскубваме я от мен с помощта на учителката и тя я отнася - ревяща и викаща ме. Sob

Кажете ми, че ми се  newsm45


За първата точка мога да ти кажа, че едва ли ще стане, поне в нашата ясла е така.
Не се разрешава родителят да влиза в групата вътре, защото има и други дечица, които може да ревнат, виждайки ви, да си помислят, че и тяхната мама ще дойде и т.н.

по втората точка - моята правеше точно така първите дни - ревеше сякаш я колят, дърпаше ме за дрехите, за малко не ме съблече, но се е успокоявала бързо по думите на госпожата, залъгват ги някак си.
Свикват, моята към края на седмица вече влезаше с усмивка, бягаше чак при госпожата и никакъв рев!
Важното е да сме непреклонни, да не показваме, че и на нас ни е мъчно, да не ревем и подобни сантиментални изпълнения - всичко с усмивка и спокоен тон, колкото и да ви е трудно.
На моята дъщеричка не съм й казвала, че ще ходи при децата да играе, защото това при нас няма ефект, обратното, размрънкваше се.
Казвах й, че ще яде там манджички, ще им разказват стихчета - и 2-вете неща ги обича, макар и по различен начин.
Така че, може би е добре да им казвате какво ги чака там от позицията какво обича детето ви.

Сега пък се сещам за една комшийка, чието внуче 2 месеца е ревяло, не искало да ходи на ясла - и накрая им казали, че детето им няма да свикне и да си го гледат вкъщи. #Crazy

# 16
  • Мнения: 597
Спокойно миличка,всички мами минаваме през този период.Аз си спомням първата седмица си бях взела отпуска и обикалях по улиците,не ми се прибираше докато не дойде време да си го взема.Всички деца минават през период на адаптация,няма начин.Но предполагам,че ще свикне,на повечето деца им харесва.
Успех и не се тревожи!

# 17
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Незнам, найстина началото е трудно, особено ако не сме се делили с детето! Пък и мисълта за болестите, които се хващат там е доста травмираща. А и още нещо да питам - давате ли някакъв сироп - имуностимулатор, нещо като профилактика преди и по време на яслата?

# 18
  • Мнения: 597
Аз лично давам Мултисаностол и витамин С и редувам Ехинацея с Герисан сиропче.

# 19
  • Мнения: 244
Ще свикне! Синът ми тръгна на ясла на 1 г и 10 месеца, като към този момент той до такава степен не се отделяше от мен, че като ходехме се държеше за панталона ми (изразът "залепен за полата на майка си" пасва просто идеално). Поради тази причина много му се притесявах, въпреки, че имам положителен опит с тръгване на дъщеря ми на градина (но тя е различна - много беше контактна).
Първата седмица много плачеше - взимах го на обяд. Втората плачеше по-малко, ама пак достатъчно - продължих да го взимам на обяд. На третата остана да спи -госпожите ме увериха, че вече е готов, но ме бяха инструктирали в 13.00 да бъда там, ако все пак не се окажат прави - да си го взема. Когато отидох той спеше сладко, сладко - специално ме пуснаха вътре да го видя, за да съм спокойна.
През първата седмица се криех зад дървета и го наблюдавах докато са навън. Сигурно не е правилно, но като си познавам детето, бях убедена, че се сдира от рев. С очите си се уверих, че не е така - плачеше, но не се дереше. И все си седеше в лелята. Другите деца си играят в пясъчника, нашия седи в лелята на пейката, тя тръгне да изпишка някое дете - той с нея.   
Първо го отскубваха от мен за да влезе в групата, после започна да ме целува за чао, след което се хващаше за ръката на лелята и подтичкваше към стаята.
Накрая започна сам да си влиза - на бегом и с усмивка. Това вече не е свикване - това е видът на едно доволно и щастливо дете.
 
 

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Сисонка направо ме успокои.
Сигурна съм, че ще реве, само се надявам бързо да се забаламоса, щото може да надува гайдата и да мрънка с часове Twisted Evil
А за взимането на обяд - дали не е по-добре директно да го оставя за цял ден....щото като свикне на обяд, пак ще има проблем със свикването.
А бе ще видим от септември то ще си покаже Confused

# 21
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
А за взимането на обяд - дали не е по-добре директно да го оставя за цял ден....щото като свикне на обяд, пак ще има проблем със свикването.
А бе ще видим от септември то ще си покаже Confused
И на мен ми се струва, че не е добре да давам детето си само до обяд, въпреки че една леличка в яслата ме посъветва така.  По-добре е да го дам за целия ден, за да свиква!

# 22
  • Мнения: 3 927
За момента съм спокойна и гледам да се настройвам положително на бъдещото събитие (някъде началото на октомври). Ясно е, че детето няма да го гледат така, както аз, но всеки човек (дори и малкото дете) в даден момент си поема по пътя.........смятам, че сред децата ще е много по-добре, отколкото, ако го гледа някоя стара баба Wink

Мен обаче ме мъчи нещо друго: чувам, не дават вода на децата, за да не се напишквали. Ами това си е престъпление! Може да ви се стори дребнаво, но аз така мисля. И за храната там чувам кофти неща....и това ще трябва да преглътна Cry

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Мен обаче ме мъчи нещо друго: чувам, не дават вода на децата, за да не се напишквали. Ами това си е престъпление! Може да ви се стори дребнаво, но аз така мисля. И за храната там чувам кофти неща....и това ще трябва да преглътна Cry

Как бе? Какво си чула за храната?  #Crazy Не ме стряскай излишно, храната ми се вижда хубава, вкусна...
Вода й нося в шишето, давала съм я заедно с детето, като влиза в групата. Понякога съм я оставяла в шкафчето, като отивам да си взема детето винаги проверявам - част от водата липсва, значи е пила. Също така са ми казвали че пие от чашка. Те диня им дават на десерт - ако бяха държали да не се напишкват, нямаше да им дават.
Кой ли ги пуска тези слухове?
Аз пък от всякъде чувам само добри неща за нашата ясла.  Rolling Eyes

# 24
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И в нашата ясла видях, че дават диня за десерт. И яденето за деня беше хубаво -  разнообразна храна, с месо и десерт, чай за закуска, айрян за следобед. Това и вкъщи няма да мога да го направя толкова разнообразно. И аз за водата съм чувала, но дано не е истина - пу, пу Praynig

# 25
  • Мнения: 3 927
Чувам различни неща, от различни места, които общо взето се препокриват. Ето защо, въпреки приказките, се опитвам да мисля позитивно Simple Smile

За храната: кое да му харесвам на следобедна закуска филия, намазана с пастет!!! или филия с лютеница!!! или шоколадова вафла......все неща, които моето дете не яде....особено пастет, отврат. И прясно мляко, съм на мнение, че не му трябва на малкия дечко!

Извинете, повече няма да измествам темата!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Чувам различни неща, от различни места, които общо взето се препокриват. Ето защо, въпреки приказките, се опитвам да мисля позитивно Simple Smile

За храната: кое да му харесвам на следобедна закуска филия, намазана с пастет!!! или филия с лютеница!!! или шоколадова вафла......все неща, които моето дете не яде....особено пастет, отврат. И прясно мляко, съм на мнение, че не му трябва на малкия дечко!

Извинете, повече няма да измествам темата!

Не изместваш темата, това са важни неща!  Simple Smile
Има залепено меню за цялата седмица на вратата, предварително се знае какво ще им се сервира.
Вафли не дават, за лютеница също чувам за пръв път.
Да, филия с пастет има, но защо да е гадно? Моята яде пастет направо от кутийката с лъжица!  Laughing
А и това, че вкъще не яде, не значи, че и там няма да иска - за Вики казват, че всичко си изяждала, а вкъщи същата храна ми я хвърля по пода! (е, с малки изключения).
Явно там съумяват да въведат ред, а и като се гледат децата едно друго - различно е, отколкото вкъщи.  Wink
А прясното мляко и за нас е проблем: веднъж ме сюрпризираха, че била разстроена, да я взема вкъщи, а то е било инцидентно, просто не е свикнала, защото аз в чист вид прясно мляко не съм давала и стомахчето не е понесло.
Като разбраха за тов, казаха "добре, ще знаем занапред, но й давайте по малко да свиква". В менюто като погледнах, само 2 дни от седмицата присъстваше прясното мляко.
Абе не е чак толкова страшно, както го мислиш!  Wink

# 27
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Чувам различни неща, от различни места, които общо взето се препокриват. Ето защо, въпреки приказките, се опитвам да мисля позитивно Simple Smile

За храната: кое да му харесвам на следобедна закуска филия, намазана с пастет!!! или филия с лютеница!!! или шоколадова вафла......все неща, които моето дете не яде....особено пастет, отврат. И прясно мляко, съм на мнение, че не му трябва на малкия дечко!

Извинете, повече няма да измествам темата!
Да ви кажа честно и аз бях много против да давам на сина си шоколад, вафли, зрънчовци и други глупости... Но как да постъпя, когато излезем с други дечица на вън и техните майки са им взели някакво такова "лакомство" и моят син започва да си иска... Как да постъпя? Отначало му давах по малко, но после започна той самия да си иска още в магазина... Така че,  Тането, как би постъпила ти? А и още нещо - лютеницата не е лошо ядене, защо си против. Много е вкусно, особено когато отгоре има сирене... Виж за кетчупа съм по зле настроена...

# 28
  • Мнения: 3 927
Аз все още удържам фронта и когато се наложи давам обикновени солети. И винаги мърморя, когато почнат да се вадят пакетите със зрънчовци.....да си ги ядат у дома, на разходка се играе и беснее, а не се дъвчат непрекъснато вредности.....

Разбира се, че ще дам и шоколад, и вафла, но в бъдеще. Малкият и бързо растящ организъм има нужда от качествена, истинска храна. Какво има в един пакет зрънчовци - празни калории и кариеси по зъбките. Simple Smile

Само споделям, пак сори за отклонението...

# 29
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ами и аз мисля така, Тането, но когато гледа детето ти, не ти ли е хем яд, хем мъчно, хем - незнам какво... Какво може да се каже на майките, които дават на децата си "лоши храни". Те не мислят като нас, а и ние не сме хората, които биха им казали кога да дават вафли, зрънчо и др. на децата си, нали?

Общи условия

Активация на акаунт