Пак за детската ясла...

  • 2 154
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ох, даването на ясла беше много тежък момент и за мен и за Силви. Много ми беше мъчно, че вече няма да сме заедно. Събрах сили и си давах кураж, че е за добро и, че много деца са така и дори е подобре.
Иначе за лакомствата и ние имаме този проблем. Пресен случай в неделя, една майка седеше до нас на пейката и даваше шоколадова вафла на 2-год. си момиченце. Нашто детенце като замрънка, ужас.
Добре, че винаги имам желирани бонбони в чантата та спасявам положението. Не че те на са вредни ама все пак не е шоколад.
Все пак всяка майка решава какво да дава на детето си и няма значение, че аз това не го давам на моето. То проблема си е мой.

# 31
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Тези желираните как смеете да давате на децата си. Опитвали ли сте ги някога, как се ронят в устата, как трудно се преглъщат! Страхувам се, че ако тича и е с нещо такова в устата ще се задави! #Puppy dog

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Спокойно, няма да се задави. Тези като червейчета и мечета в малките пликчета не се ронят като дъвка са или като гума. Поне ми спасяват положението в такива случаи, защото със солети и кроки не може да се залъжем вече.

# 33
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Знам, че и моя син много бързо намрази солетите, а зрънчо не съм му давала много, но и той не си иска. Малко ми е трудно с вафлите да се справям, защото аз самата много ги обичам и винаги има в къщи, когато си похапвам от тях се крия от детето /как звучи само?!?/ Но е за негово добро, така че!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Обикновенно и аз се крия вкъщи като не искам да идавам нещо, но пък за вафлите има едни с крем които може по някога да си хапне.
Скоро взех едни "Марица" - мисля бяха 6 в пакет и с лек крем. Разделиха си една с таткото.

# 35
  • Мнения: 3 211
А за взимането на обяд - дали не е по-добре директно да го оставя за цял ден....щото като свикне на обяд, пак ще има проблем със свикването.
А бе ще видим от септември то ще си покаже Confused
И на мен ми се струва, че не е добре да давам детето си само до обяд, въпреки че една леличка в яслата ме посъветва така.  По-добре е да го дам за целия ден, за да свиква!
При нас първо се дава за 1час, после от 8 до 11ч., на треия ден до обяд и така постепенно. Това е с цел да се свикне и да не се чувства изоставен, да знае, че мама идва, а не го е забравила.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 903
И ние в началото близо месец ходехме до обяд за за свикне Силви с обстановката, поанеже доста боледуваше и си стоеше често в къщи. А имаше и много неисписани деца за градина, така че липсваше и креватче на което да спи.

# 37
  • sofia
  • Мнения: 8 943
При нас първо се дава за 1час, после от 8 до 11ч., на треия ден до обяд и така постепенно. Това е с цел да се свикне и да не се чувства изоставен, да знае, че мама идва, а не го е забравила.
Това звучи добре Grinning
Вчера като бяхме навън и като се заигра с едни каки, цял час забрави че съществувам изобщо. Даже не искаше да си тръгва, та си тръгнахме заедно и цяла вечер "Кака спи, нана" - казах му че вече е късно и каките се прибират да спят.
 Така че има ли деца+ нови играчки, той е на седмото небе. Това донякъде ме успокоява.

# 38
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И ние в началото близо месец ходехме до обяд за за свикне Силви с обстановката, поанеже доста боледуваше и си стоеше често в къщи. А имаше и много неисписани деца за градина, така че липсваше и креватче на което да спи.
На мен ми се струва, че не е правилно да се дава детето на ясла до обяд първата седмица, а после и следобяд да остава. Не свиква ли детето с тази ситуация и следобяд не става ли много ревливо, не се ли чувства изоставено и самотно? smile3514

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 799
И ние в началото близо месец ходехме до обяд за за свикне Силви с обстановката, поанеже доста боледуваше и си стоеше често в къщи. А имаше и много неисписани деца за градина, така че липсваше и креватче на което да спи.
На мен ми се струва, че не е правилно да се дава детето на ясла до обяд първата седмица, а после и следобяд да остава. Не свиква ли детето с тази ситуация и следобяд не става ли много ревливо, не се ли чувства изоставено и самотно? smile3514

Така е по-правилно, да има постепенно адаптиране, а не изведнъж да го хвърлиш за цял ден и да го стресираш от раз!
А и са го измислили детските психолози...

# 40
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Дадох Ивчо на ясла, от понеделник 29. Въобще не плака, дори не искаше да си тръгва. Но малко ме разочароваха възпитателките там, защото искаха да си го взема първия ден на обяд. А милото ми детенце дори си е било легнало в леглото, а те го разкарали да става... Такъв им бил правилника - първия ден до обяд! Глупости на търкалета...

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 903
И ние в началото близо месец ходехме до обяд за за свикне Силви с обстановката, поанеже доста боледуваше и си стоеше често в къщи. А имаше и много неисписани деца за градина, така че липсваше и креватче на което да спи.
На мен ми се струва, че не е правилно да се дава детето на ясла до обяд първата седмица, а после и следобяд да остава. Не свиква ли детето с тази ситуация и следобяд не става ли много ревливо, не се ли чувства изоставено и самотно? smile3514

И аз си мислех, че ще стане така. Оказа се обаче, че на Силви и е приятно да е с децата и лелите. Изобщо не е плакала на обед, дори е заспивала спокойно. Явно си е до дете. Имам една приятелка на която детето не можеше да свикне цял месец да стои дори до обяд. Явно не му е харесвало в групата или персонала. Затова те го спряха от ясла и решиха да го пуснат на есен в друга ясла или група.
Други майки пък разказват, че децата им свикват да ги взимат по едно и също време и ако закъснеят дори с 30 мин. почват да плачкат. При нас не се е получавало така. Татко и я взима обикновенно в 17.00 ч., когато е дежурен аз отивам към 17.30 ч. и тя си играе спокойно.

# 42
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ивчо вече трети ден ходи на ясла - днес малко изложи "фронта" - плака малко, чувах го отвън как вика "мама, мама" и много ми стана жал. Дори се притесних да няма температура. По-късно се обадих в яслата и те ми казаха, че се успокоил, което разбира се, и мен успокои! Дано е добре детето...Иначе е много послушен с изключение на това, че е палав (така каза и възпитателката там).

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Браво на момчето. Ще свикне не го мисли. Там ще му е добре с нови деца и играчки, а и много неща ще научи. След два месеца няма да го познаеш. Всички деца са палави, не се притеснявай. Лошо става когато се бият или карат с другите деца. Тога ги наказват. Дори една майка казва, че ги пошляпвали в тяхната ясла или им дърпали ушите.

# 44
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Наистина браво на Ивайло! Вчера имаше рожден ден - бяхме вкъщи и имаше торта, свещички, балони и разни баби, дядовци и други роднини. А днес празнувахме в яслата - беше весело и Ивайло е ГЕРОЙ! Много се гордея с него smile3501 newsm59

Общи условия

Активация на акаунт