Кога ще ги забранят тия боклуци?!

  • 14 107
  • 181
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 203
Имам предложение да се промени името на темата, за да се увеличи посещаемостта. Например - " Кога ще забранят боклучавата храна в училищата?! Помогнете!"  или нещо подобно, което привлича вниманието.

Ако не стане така, ще се наложи да се премести темата в Нашите деца, въпреки първоначалните надежди, че Клюкарника е най-посещаван.

# 76
  • Мнения: 3 835
Мейлите:

Министър Желев:

http://www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=bg-BG&pageid=445&home=true


Авторите на наредбата, писма за да ги подкрепим и да използват нашия натиск за приемането на наредбата:

d.ovcharova@ncphp.government.bg

Н.с. I ст. Дора Овчарова, лаборатория "Хранене и обществено здраве", към НЦООЗ, Министерство на здравеопазването[/b]

Искаме:

1.  Да приемат проектонаредба N 26, за здравословно хранене на учениците, така както е предложена за промени от експертите от НЦООЗ

2. Да въведат задължителни образователни модули в училищата за здравословното хранене и спорт на учениците, за да образоват и информират децата ни, да продължат нашето възпитание.
А не промивайки им мозъците с реклами, да им навират насила в устите тия пластмасови оцветени химии, и да си пъхат в джобовете парите спечелени за сметка на децата ни.

# 77
  • Мнения: 2 401
Да, ако се промени заглавието ще е по-добре. Или пък, ако не е възможно вече, да се отвори и нова с линк към тази. Иначе от моята тема в детския форум бях пуснала линк насам.

# 78
  • Мнения: 3 835
Не знам какво да ви кажа, според мен не да се мести темата, не да се сменя заглавието, то не случайно е такова Laughing Wink, а по-скоро пуснете и вие такива теми, по този проблем, като пуснете линк насам. Струва ми се по-разумно и може би ще даде по-голям резултат. Задачата ни е натиск и шум, интересите на другите не ни интересуват, това дето го искаме, е абсолютно задължение на държавата. Това, което се случва сега не само е в нарушение здравето на децата ни, не само очевидно е в нечии частни интереси, производители, прекупвачи, търговци, но и самата държава си го е декларирала и признала с всевъзможните му там стратегии и планове за решаване на проблема с нездравословното хранене на децата.  Тая наредба е именно подизпълнителен акт на тия им писания, иначе те са просто безсмислени хартийки. Изобщо не искам и да им чета стратегиите, искам наредба, та РИОКОЗ да могат да отидат в у-щето и да изчистят училището от боклуците.

# 79
  • Мнения: 3 835
Направо ще си пусна поста и тук, от една друга тема, понеже и там естествено се повдигна въпроса за домашното възпитание. Много хора бъркат нещата, не са виновни, тя самата държава така удобно ни внушава подобни глупости, а ние още по-удобно й се връзваме. Домашното възпитание на децата ни, няма нищо общо с държавните задължения към децата на държавата.


"Естествено, че трябва да възпитаваме и обясняваме на децата си, мисля, че ясно съм го написала в първия си пост. Ролята на семейството, възпитанието в него е огромна, но тук става дума за друго нещо, ролята на училището, като продължение на домашното възпитание, затвърждаващо домашното възпитание и самото то, училището, възпитаващо като институция!!! А не както е сега, рушащо наученото и възпитаното в къщи. Детето ми отива чисто и с абсолютна вяра в училището, смятайки всичко видяно и научено там за правилното. Как да му обясня, че тези неща са наистина нездравословни за него, така както аз съм я учила, но въпреки това пребогато й се предлагат в училището, не просто между другото, а изложени на първа линия!? Кой е прав сега и казва истината, аз, родителя или училището като държавна институция, на която пак аз съм я научила да вярва и да уважава?! Как да й обясня, че някои неща в училището не са чак толкова правилни, даже напротив, направо са си лоши. Та нали това училище освен да й налива знания в главата, трябва и да я образова в по-общ план, да я възпитава в правилно и неправилно, в добро и не толкова добро. Училището е държавна институция и то има за задължение да възпитава децата ни и да се грижи за тях във всяко отношение, а не само да им налива знания. Държавата не следва да се интересува какво е полученото възпитание на детето в къщи, това не може да й служи като оправдание, тя си има ясни задължения към децата на държавата си, защото те са нейния капитал. Тези деца утре ще работят, ще създават икономиката й, ще създават на свой ред семейства и деца. Децата са нейния основен капитал и затова има отговорности и задължения към тях, да ги пази, образова, възпитава. Държавните закони и изисквания в това отношение са над семейните, защото държавата защитава интересите на нацията като цяло, когато въпросните боклуци са забранени в училищата, това ще възпитава не само децата, а и самите родители."

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?p=1129570#1129570

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 00:17 от teo7777

# 80
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://dnes.dir.bg/2009/04/04/news4246478.html

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

тъкмо мислех и аз да го пусна...
Потресаващо е. И много страховито. И 2-те ми деца обичат вафли  Confused

# 82
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И се чудя - защо не казват кои вафли, а само пускат мухата - много е гадно това.

# 83
  • Мнения: 2 401
Сега е момента да вдигнем вой до небесата.
Освен последните адреси, които е дала Тео, да  напълним и тази пощенска кутийка: press@mh.government.bg

# 84
  • Мнения: 1 167
Е кога ще кажат кои са тия вафли?

# 85
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Е кога ще кажат кои са тия вафли?

Кога ли  newsm78  - може и да не кажат.

# 86
  • Мнения: 3 835
Сега е момента да вдигнем вой до небесата.
Освен последните адреси, които е дала Тео, да  напълним и тази пощенска кутийка: press@mh.government.bg


Да ви кажа и аз мисля, че баш сега е момента. Аз писах на Часът на мама, като предложих да направят предаване, дадох им телефоните и на експертите от НЦООЗ, на Дора Овчарова, като идея за гости по проблема, нали са и автори на наредбата и са много, много наясно с проблема изобщо. Пуснала съм и тема там, пуснах линка тук. Каквото се сещам и успявам да намеря време, правя. Ако и вие дадете по едно рамо, като нищо ще успеем. Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 5 203
СЕГА Е МОМЕНТА!!!!!!!!!! С ТЕХНИТЕ ВАФЛИ - ПО ТЕХНИТЕ ГЛАВИ! 
Обаче много бързо забравихме и афла-токсините във фъстъците, а вафлите доста фъстъчки имат...

За Часът на мама - браво! Но им се обади лично сега, след като са прочели.

# 88
  • Мнения: 3 835
Oх, само тия вафли да бяха?!? Кой ги знае, кой от всички денонощно рекламирани боклуци ще е този път!

За Часът на мама - браво! Но им се обади лично сега, след като са прочели.

Откъде да ги знам дали са прочели, обаждам се одма, ама не видях телефон? Дай го! Hug

# 89
  • Мнения: 3 835
Е кога ще кажат кои са тия вафли?

Кога ли  newsm78  - може и да не кажат.

РИОКОЗ трябвало да проверят, да изследват, да са сигурни в подадения сигнал, че е вярно инфото, и тогава щяли да кажат името на вафлата. Ама РИОКОЗ - София, днес казаха, че тях сигнала не ги касаел, щото вафлите не били произвеждани в София, та загубиха време да търсят РИОКОЗ дето ги касае, та те сега трябва да проверяват. В това време тоя боклук си седи в търговската мрежа и децата сладко си го хапват, дето не са слушали новините. А пък колко са си го хапвали сладко преди това, а пък в училищата що деца са си хапнали?!

Общи условия

Активация на акаунт