Как биха реагирали мъжете ви?

  • 4 667
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 468
Ами поставям се в обратната ситуация. Негова приятелка му се обажда след години... връщайки се от чужбина и го мол ида спи в дома му Crazy. Въобще няма да съм ентусиазирана. Дори подозирам, че ще направя цигански скандал. От какъв зор? Да спи в хотел.

# 46
  • Мнения: 293
На мен малко ми намирисва на "гузен-негонен бяга".

AGAPH, сигурна си, че  въпреки, че нищо не е казал му е станало неприятно или ти се иска въпросната случка поне малко да го е жегнала?
Бъди искрена.

Нееееее  Joy . Приятелят ми е много ревнив по принцип / което ме дразни /. Ревност имам предостатъчно така,че не ми липсва  ooooh! Не искам да го жегвам,че като е жегнат е много лош  Mr. Green Странното е ,че в случая се държа много либерално  Wink

# 47
  • Мнения: 2 448
Паси, домът е семеен (в случая), а приятелят е само неин.
Т.е. става дума само за личното пространство и на партньора...
 Peace

Партньора го няма в случая до колкото разбрах.  Laughing
Както казах ние нямаме проблем с това, за което съм доволна. И двамата имаме лични приятели (не общи), които в някакъв момент се е случвало да навлизат в личното пространство и на двамата. Никой не се сърди. Нормално е той да приема някого заради мен, както и аз заради него. В нас са нощували и мои съученици и съученички, с които той няма нищо общо, но през ум не му е минало да прави проблем, че му навлизат в пространството. Както и обратното, понеже и двамата сме учили в училища с хора от други градове.
Както споменах дори негов приятел е оставал да нощува в къщи , когато самият той отсъства, с една дума само с мен да нарушава моето ежедневие.  Simple Smile
Това е то, хората сме различни.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора.   Shocked

# 48
  • Мнения: 1 898
Е, значи като ревнува-лошо, като не ревнува- твърде подозрително.  Laughing
Ей сега някой съфорумец ще се включи в темата и ще заключи, че на жените няма угодия. Crossing Arms

# 49
  • Мнения: 293
Не,много си е добре даже като не ревнува- не се оплаквам.

Просто исках да видя тази ситуация през вашата призма.  Peace

За сега Паси е описала моето виждане за нещата....

# 50
  • Мнения: 2 448

Ще те разпънат на кръст, защото форума е пълен със светици, пишещи анонимно  Twisted Evil  Simple Smile

Какво хубаво обобщение от някой с регистрация на една седмица. Или това е втората ти?  Laughing

# 51
  • Мнения: 1 298
И мойто мнение Simple Smile Според мен, щом държи жената на мъжа си, и е ясно, че на него ще му е кофти дори малко, не е нужно да приема въпросния приятел. Той със сигурност ще я разбере.
Има различни типове хора и взаимоотношения. Не е нужно да сме като пъдари (падари?) един за друг, и да треперим от "гнева ужасен" на половинката си  Mr. Green Но е нужно да помислим две неща:
1. Как ще се чувстваме в обратната ситуация ние?
2. как се чувства любимото ви същество (дори вие да не бихте се чувствали така в неговата ситуация)?

Бих поканила приятелка, но не и приятел... Мисля, че при повечето двойки ако се стигне до "канене" на противоположния пол вкъщи в отсъствието на половинката, значи в това има някакво "специално послание"  - примерно жената иска нещо да каже на приятеля си от типа "имам и друг живот и други мъже познавам освен тебе!", "не ми е интересно само с тебе вкъщи", "ти ме обиди, сега и аз ще те потормозя, понеже знам, че си ревнив", или дори "забележи ме, бе, човек, ето - другите ме забелязват и на крака ми идват!" ...  Може въпросният мъж да се заиграва с колежка в службата, като твърди, че няма нищо "интимно" - тогава си заслужава да му канят в леглото други Wink не говоря конкретно за случая на AGAPH - може и напълно невинно и неумишлено да се получи тази неловка ситуация. Говоря принципно.
 

# 52
  • Мнения: 293
Нелита права си но тук не говорим за системно канене на хора от противоположния пол в отсъствие на половинката  Mr. Green То това е вече съвсем друга бира. И все пак това не е ли вид компромис?  newsm78  Правиш компромис за половинката си знаейки,че за нея е важно това...?

# 53
  • Мнения: 1 298
Компромисите са необходими... Но ако това за него е ГОЛЯМ компромис и му коства много нерви и негативни емоции да преглътне случката, бъди готова да ти сервира и той някоя молба за компромис... Който може да струва много нерви на теб.

Това, че не ревнува външно, не значи, че не се изяжда вътрешно, и че, не дай боже, не готви тайно и подсъзнателно "отмъщение"...

# 54
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
До човек си е явно,аз не обичам хора в домът си ,а близките ми точно защото са ми близки и ме познават се съобразяват с мен,по-близки приятели мъже от собствения си и баща ми нямам...да ревностно пазя личното си пространство, и както аз се съобразявам с приятелите си,така очаквам същото от тях ...дом тип хан,въобще не влиза в представата ми за дом... Peace

# 55
  • Мнения: 12 676
И мойто мнение Simple Smile Според мен, щом държи жената на мъжа си, и е ясно, че на него ще му е кофти дори малко, не е нужно да приема въпросния приятел. Той със сигурност ще я разбере.

Бих поканила приятелка, но не и приятел... Мисля, че при повечето двойки ако се стигне до "канене" на противоположния пол вкъщи в отсъствието на половинката, значи в това има някакво "специално послание"  - примерно жената иска нещо да каже на приятеля си от типа "имам и друг живот и други мъже познавам освен тебе!", "не ми е интересно само с тебе вкъщи", "ти ме обиди, сега и аз ще те потормозя, понеже знам, че си ревнив", или дори "забележи ме, бе, човек, ето - другите ме забелязват и на крака ми идват!" ...  


Малко бъркаш нещата - приятелят е поканен и впоследствие се оказва, че мъжът няма да го има. Ако от седмици знаеш, че няма да го има и поканиш някого, е по-различно.
Той със сигурност ще разбере, но аз няма да се разбера.

# 56
  • Мнения: 293
Знам,че е направил компромис.Колко голям е за него не знам.Уважавам този компромис и се радвам,че го прави.Нали компромисите не се броят и мерят? Или правиш компромис или не ?!

Той не ме е запознавал с приятелки негови така,че ако ми сервира нещо подобно ситуацията ще е по-различна.Ако има приятелки и изпадне в ситуация като моята и аз бих направила същото като него.Компромисът ще е в това,че няма да ми е приятно но въпреки всичко ще му дам това право,защото то е негово право.Така мисля.

А това за домът като крепост или като разкрепостен хан или нещо средно - всеки го разбира по различен начин.Както стана ясно и за доверието....

# 57
  • Мнения: 1 447
Не виждам проблем, ако мъжът ти е в течение на вашето приятелство..
Казваш му какво е положението, съжаляваш че съвпада с датата на неговото отсъствие и тн..
Неприятно ще е ако си му спестила, че този приятел съществува..
Тогава просто обясняваш на другарчето, че не е удобно и тн..
Напълно съм съгласна.Ако  съпругът е  наясно и в течение на това приятелство не виждам нищо лошо в това.

# 58
  • Мнения: 2 388
Имате дългогодишен приятел,който не сте виждали дълго време тъй като е в чужбина.Завръщайки се за малко в България,той посещава вашия град и се виждате съответно.Моли ви обаче да пренощува у вас,а се оказва,че въпросната вечер вашата половинка няма да е вкъщи.Как реагирате?

Веднага му намирам удобен хотел, съобразен с с нуждите му.


Цитат
И как биха реагирали вашите половинки?

Ще реагира отрицателно, ако така мога да се изразя. Това хипотетично, разбира се.
В действителност няма да реагира по никакъв начин, защото аз няма да му споделя, че въпросния ми приятел е искал да пренощува вкъщи в негово отсъствие.

# 59
  • Мнения: X
Не бих постъпила така  изобщо. Той вероятно би направил компромис с чувствата си, но аз не бих му причинила неудобство. Щом после седиш и го мислиш значи не си постъпила съвсем в реда на нещата а първосигнално, което много често е неправилно.

Общи условия

Активация на акаунт