КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 667
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 547
и при мен локумът се беше стопил Confused

# 211
  • Мнения: X
и при мен локумът се беше стопил Confused

Ти кога го сложи - при звуковия сигнал ли?

# 212
  • Мнения: 832
pina, по твоята рецепта захарта е 150гр. Чудя се достатъчна ли е? Не е ли малко?  newsm78 Ние ги обичаме по-сладки козунаците... Ако я увелича дали ще разваля нещата?
А това продукти за един козунак ли са?

# 213
  • Мнения: 11 747
Да, за един козунак е  Peace
Захарта, ами и на Мамето все малко и се струваше, сложи 200гр, но не повече, но може и маята в такъв случай да увеличиш с 5-6гр. 
То и аз го обичам по- сладък козунака, ама има и някакви граници, на възможностите  Thinking

А локума, що така? Аз веднъж слагах стафиди, киснати предварително в ром. Те омекнаха, аз ги сложих при звуковия сигнал и те докато се месеше тестото, станаха на парцали и после направо се стопиха и заличиха. Когато съм слагала ненакиснати, не е ставало така.    Та, дали и локума така се е накъсал и после се е стопил  Thinking   Локума може и като пълнеж за руло да се сложи, смятам, че на козуначено тесто адски ще отива  Simple Smile

# 214
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз сложих локума при оформянето,след печенето там си беше,на снимката се вижда.
Пина,права си,вкуса е страхотен с локума,допълват се идеално.Локума допълнително подслажда козунака и придава аромат.На мен много ми харесва комбинацията.

# 215
  • Мнения: 937
Аз пак да попитам какво брашно купувате за да месите тези красоти..има едно пише на него за козунаци от това ли да взема?
Моля споделете!

# 216
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз пак да попитам какво брашно купувате за да месите тези красоти..има едно пише на него за козунаци от това ли да взема?
Моля споделете!

От година и половина само на Софимел-екстра(в синя опаковка) ползвам.

# 217
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз пак да попитам какво брашно купувате за да месите тези красоти..има едно пише на него за козунаци от това ли да взема?
Моля споделете!

От година и половина само на Софимел-екстра(в синя опаковка) ползвам.

И аз.  Peace

# 218
  • Мнения: 388
Хоп - и аз тука  Mr. Green

Две години поред правя козунаци по рецептата на бабата на милото - с локум и бадеми. Тази година пак   chef
Първата година месихме бъркахме, 3 козунака докарахме, накрая ги изгорихме  Joy (ама мноооого орязани и с млекце пак се ядяха)
Втората година месихме бъркахме, същата доза, 13 козунака докарахме... как ги пазихме да не превтасат докато станат първите тави ние си знаем  ooooh! ... ама станаха великолепни  Crazy мисля че ги снимах, ако успея да намеря снимките ще покажа  Mr. Green

# 219
  • Мнения: 11 747
краставичка , локума и бадемите къде ги слагахте - като пълнеж, отгоре или как? На руло ли ги навивахте ли просто на парченца в тестото?
Аз съм правила с белени бадеми отгоре наредени, много хубаво става.

# 220
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
Здравейте,минавам само да ви се оплача
Вчера правих козунак по рецептата на Butterfly ,"империята отвръща на удара",но дозата за един козунак.
На външен вид стана супер и с конци и въобще много добър,но никак не беше сладък,а ние малко сме фенове на сладкото,ноооо и така ще бъде изяден.
Искам да ви помоля да ми дадете съвет по коя рецепта да си направя козунаци със стафиди и със шоколад,но ще се месят на ръка а не в машина.
Предварително ви благодаря

# 221
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Тази вечер пак,опитът повече от сполучлив.

Пак по рецепта на Лебедуна,пак половин доза.Увеличих захарта и заради това по-бавно втаса тестото,но бях търпелива.За намазване отгоре използвах,този път,белтък.От начало пекох на 150 градуса,после увеличих на 160,по-късно сложих и фолио,за да не се препече отгоре.

# 222
  • Мнения: 4 358
Тази вечер пак,опитът повече от сполучлив.

Пак по рецепта на Лебедуна,пак половин доза.Увеличих захарта и заради това по-бавно втаса тестото,но бях търпелива.За намазване отгоре използвах,този път,белтък.От начало пекох на 150 градуса,после увеличих на 160,по-късно сложих и фолио,за да не се препече отгоре.
ИДЕАЛЕН Peace Peace Peace.Ох как ми се доядеееееееее

# 223
  • София
  • Мнения: 547
локумът го сложин на второто замесване Thinking

max-mama, перфектен е Peace
колко захар сложи newsm78

# 224
  • Мнения: 1 440
max-mama, чудесен е Peace Точно както го обичам!

Джемма, заинтригува ме с този кулич newsm78 Ако имаш снимки ще се радвам да го видя Hug

Общи условия

Активация на акаунт