КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 618
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 440
samotnika, формата е същата, но чак толкова не беше залепнал. Намазах добре и после леко с ножа си помогнах. Е, не е като тефлонова форма, но нямам проблем с това Peace Все още си търся конците Blush

Иначе днес козунакът си е все така вкусен и леко влажен вътре, сладък и мек. Вчера бяха тестовете за изпичане, конци, бухване, а днес е за издръжливост при съхранение и време на изсъхване в разрязано състояние Crazy Изобщо, пълна дисекция на печивото.

# 406
  • Мнения: 689
Здравейте,някой знае ли рецепта са сиропиран козунак?
Дали мога да сиропирам обикновен?

# 407
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте,някой знае ли рецепта са сиропиран козунак?
Дали мога да сиропирам обикновен?

Правила съм тортичка с блатове от парчета козунак.Но си мисля за варианти,например да се среже козунакът на две или три парчета по дължина,да се сиропира и да се сложи крем между отделните парчета.Или да се издълбае по средата,като горната част се остави като капаче,да се напръска леко със сироп и да се напълни с крем+издълбаните трохи+смлени орехи и най-отгоре капачето,ще стане пълнен козунак.
Но както и да го направиш козунакът трябва да е сух.

# 408
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
NARINA не те ли залепва козунака без хартия за печене?Имам подобна формичка от една промоция на "калиакра"май беше, но миналата година козунака ми беше залепнал доста по стените и дъното,въпреки че намазах с мазнина формичката.Ти как процедираш?

На мен никога не ми залепват. Мажа тавите не с олио, което се стича по стените, а с т върда мазнина- мас или масло. Така остава повече мазнина по стените и не залепва. Peace

# 409
  • Мнения: 689

Правила съм тортичка с блатове от парчета козунак.Но си мисля за варианти,например да се среже козунакът на две или три парчета по дължина,да се сиропира и да се сложи крем между отделните парчета.Или да се издълбае по средата,като горната част се остави като капаче,да се напръска леко със сироп и да се напълни с крем+издълбаните трохи+смлени орехи и най-отгоре капачето,ще стане пълнен козунак.
Но както и да го направиш козунакът трябва да е сух.

мерси за отговора  bouquet
баба ми правеше цял голям козунак сиропиран без да се реже,но не знам точно как,явно не е популярен такъв вариянт,защото никъде не открих рецепта  Sad

# 410
  • Мнения: 58
Благодаря ви за отговорите!Този година ще мажа стените на формата с масло или евентуално ще си подаря нова тефлонова форма  Wink А вие момичета продължавайте в същия дух!Коледната и Великденската теми са ми любими!!!

# 411
  • Мнения: 70
Привет и от мен в тази страхотна темичка. В момента правя генерална репетиция на козунак, имам много спешно питане: Няма продълговата тава затова ще го пека в кръгла, но нямам никаква идея как да го сплета, моля ви някой ако знае оформяне в  кръгла тава да го сподели до 20 мин. Ще бъда много благодарна и в най скоро време се надявам да се включа и със снимки

# 412
  • София
  • Мнения: 2 658
Привет и от мен в тази страхотна темичка. В момента правя генерална репетиция на козунак, имам много спешно питане: Няма продълговата тава затова ще го пека в кръгла, но нямам никаква идея как да го сплета, моля ви някой ако знае оформяне в  кръгла тава да го сподели до 20 мин. Ще бъда много благодарна и в най скоро време се надявам да се включа и със снимки
ами не ти пречи да го сплетеш и да го завиеш после на руло, аз лично така правя. В средата можеш да сложиш една топка, около която да го завиеш, а може и само така, то ще си заеме формата след като втаса и се изпече.

# 413
  • Мнения: 388
misheto17 , можеш да погледнеш в снимката която пуснах на предната страница мисля, козунака е кръгъл - в случая са два единични допрени от двете страни, но предполагам че може да направиш един цял и да го завиеш(ако имаш повечко тесто можеш да сложиш малко оплетено парче и в средата). В линкчето, което съм дала има още един вариант за кръгъл козунак.

# 414
  • Мнения: 70
Много благодаря за светкавичните отговори, след малко почвам да плета, ще видя как ще се справя , защото малчо сега се събуди, та ще съм с помощник.

# 415
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не е козунак, но понеже обсъждахме да кажа, че изпякох агънцето преди малко. Стана страхотно- тестото е точно за формата, наистина. Подравних го отдолу, за да стои право и видях структурата на тестото- перфектен маслен кекс, ухаещ страхотно. Само дето релефът от формата се загуби, не се вижда по тестото. Няма сега да го ядем- отива във фризера до Великден. А след около час ще направя маслените бисквити на Танита. Вече нямам търпение да правя и козунаците- ама тях на 18-ти, пресни, пресни, стига с тоя фризер. Laughing
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=269247&pid=11488177

# 416
  • Мнения: 70
Тъй като малкото се събуди и беше невъзможно правенето на голями фитили за плитка, късах тестото на малки топчета всяко което разтеглях на ръка пълнех с стафиди и парченца школад след което усуквах и връзвах на възелче, според мен се получи идейно. Пускам снимка, а по късно и другите
http://www.misheto17.snimka.bg/album.php?album_id=362558

# 417
  • София
  • Мнения: 2 658
аз нямам форма, но щом казвате, че ставал страхотен маслен кекс, ще взема да му спретна на мъжа ми, той обожава. Тука някъде виждали ли сте такива форми?

# 418
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Петя, в ТСМ мисля че писаха имало, но лично аз не съм случвала. Също знанм, че в Пловдив някъде има склад, където се продават много такива неща, вкл. и такава форма + форма зайче.

Пробвай кекса и в друга форма- вкусен изглежда и мирише на масло, съжалявам само, че не сложих ванилия. Изпече се точно за 40 мин, в предварително загрята фурна.

# 419
  • София
  • Мнения: 2 658
Петя, в ТСМ мисля че писаха имало, но лично аз не съм случвала. Също знанм, че в Пловдив някъде има склад, където се продават много такива неща, вкл. и такава форма + форма зайче.

Пробвай кекса и в друга форма- вкусен изглежда и мирише на масло, съжалявам само, че не сложих ванилия. Изпече се точно за 40 мин, в предварително загрята фурна.
благодаря ти, ако мина покрай някой такъв магазин, ще потърся.

Общи условия

Активация на акаунт