Да превърнеш смъртта си в бизнес

  • 2 913
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 466
Онзи ден го видях това в новините на RTL, но не разбрах за какво става дума. Embarassed

# 16
  • Мнения: 3 268
Не разбирам нападките на някои от вас.Лично аз не мисля,че съм се изразила неправилно,използвайки думата "бизнес" в случая.Както ivonska е казала,целият живот на тази жена в съзнателния му период е бил едно реалитипредаване.Известна е станала с крайната липса на обща култура и силно расистки настроения,които е създавала в къщата на Биг Брадър.Да извличаш дивиденти от това,че си неук,а по-късно от това,че умираш,може у някои от вас да буди възхищение,но у мен буди доста противоречиви чувства.

# 17
  • Мнения: 1 062
За какви нападки говориш? Изявите и, преди болестта, общата и култура и расизма, са съвсем отделна тема. Темата не за това, стойностен човек, умен и интелигентен ли е била Джейд. Темата е за това, че след болестта си е продала историята, снимките и тн. Както сама си отбелязала в заглавието " Да превърнеш смъртта си в бизнес". Тук говорим, за действията и, след като е разбрала, че е болна и няма да се излекува. Нали? За подбудите и, за решенията и, за постъпките и. А аз виждам във всичко това, майка, която е превъзмогнала себе си, страха от смъртта и е направила всичко възможно, в последните месеци от живота си, да подсигури децата си.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 515
А освен това да подбуди жените да си правят по-често профилактични прегледи с цел ранно диагностициране на този вид рак.

# 19
  • Мнения: 3 268
Благодаря,разбрах становището ти по въпроса. Peace

# 20
  • Мнения: 3 521
 Всеки се оправя както може - ако е била супер умна, образована и здрава можело е да стане професор и да си издържа по този начин децата.
 Животът я е ударил доста лошо и тя е извлякла възможно най-доброто от състоянието и положението си. 
Реално може да е била пълна галфонка, но и е стигнало пипенцето до там, че да мобилизира няколко милиона пипъли да и обърнат внимание и да се погрижат за семейството и.
Дали щеше да е по-добре, ако си беше заминала без много шум в някоя болница в Есекс и беше оставила 2 деца на приятеля от затвора и за награда една мизерна социална пенсия?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Преди да я канонизирате за светица, е добре да прочетете, че жената е ходила от Биг Брадър в Биг Брадър из цялото земно кълбо! Дори резултатите с диагнозата са и съобщени в изповедалнята. Решението и да продължи живота си по същия начин до самия край се надявам да облагодетелства именно двете и деца, а не хулигана, който излежава присъда, но и е вече законен съпруг!

# 22
  • Мнения: 3 268
ivonska,благодаря за подкрепата. Hug Наистина съм очудена от силното възхищение,обхванало хората към тази жена.Аз четох за нея доста неща,преди да пусна тази тема и тя не е била плод на някакво мое моментно емоционално състояние.Не мога да се съглася,че хора,правещи пари от своето нещастие са пример за подражание.Още повече правещи пари само и единствено за лична облага.Никъде не прочетох,че част от тези средства ще идат за подпомагане на други болни.

# 23
  • Мнения: 1 062
Преди да я канонизирате за светица, е добре да прочетете, че жената е ходила от Биг Брадър в Биг Брадър из цялото земно кълбо! Дори резултатите с диагнозата са и съобщени в изповедалнята. Решението и да продължи живота си по същия начин до самия край се надявам да облагодетелства именно двете и деца, а не хулигана, който излежава присъда, но и е вече законен съпруг!


Светица? Та аз, изобщо не харесвам личността и. Но постъпката и, след като разбира за болестта си, не само че не осъждам, а наистина намирам за смела. Както казах, как е живяла, не е предмет на темата май, защото вече се чудя. Какво по точно обсъждаме? Темата според заглавието, или живота и като цяло? Защото, с  биографията и не съм запозната, но това което прочетох съвсем бегло, не ми харесва много. Явно, грешката е в мен, и не съм разбрала темата.

# 24
  • Мнения: 4 892
Още повече правещи пари само и единствено за лична облага.Никъде не прочетох,че част от тези средства ще идат за подпомагане на други болни.

Конкретно по темата мнението ми е противоречиво, но не по въпроса къде ще идат парите й.
Напоследък е много модерна думата "благотворителност". Трябва да приемете, че има хора, които се грижат само и единствено за щастието или благосъстоянието на семейството си  и това не е задължително да е лошо или по-лошо от разни пресвдо благотворители.
Голяма облага има жената, няма що.......

# 25
  • Мнения: 3 268
Това,което ми се искаше да ви питам е дали има граница и къде е тя,когато става въпрос за "разголване",но не в буквалния смисъл ,а в преносния.Да показваш на цял свят как умираш според мен е извратено.В нета има какви ли не извращения верно,но ги гледа човек само ако иска.А тази жена ни я натрапват и искаме неискаме,трябва да сме съпричастни към историята й.А тя го прави от чист егоизъм.И печели именно на гърба на тези,които я гледат.

# 26
  • Мнения: 4 892
Нито смятам, че нещо по телевизията може да ми се натрапи, нито пък виждам чак егоизъм. Това ми е мнението.

# 27
  • Мнения: 1 062
Аз явно съм много изостанала, защото разбрах за нея от темата ти. Отворих линка и тогава попрочетох това онова. А историята с нея, не смятам за извращение. Войната е извращение.

# 28
  • Мнения: 3 268
Абе не е точно така.В събота тръгвам с рейс до провинцията и си купувам списания.В две от трите имаше огромен материал за нея.Нямаше какво друго да чета,прочетох го.Пускам телевизора вчера,пак материал за нея.Е ,в случая имам дистанционно и смених канала,че ми омръзна от тази история.Отварям Гювеча,пак материал за нея.Тогава реших да пусна темата.Не,че е кой знае какво.И с по-лоши неща ни занимават ежедневно,като например колко по-голям е станал бюста на Андрея и какви гащи носи или не носи. Grinning

# 29
  • Мнения: 3 521
Да показваш на цял свят как умираш според мен е извратено.

Мне, аз намирам за извратено, че някой кара автомобил и прибира 10 млн. годишно, които после ги изяжда, изпива или изиграва, но така или иначе ми го показват пак, и пак, и пак всяка неделя.

Общи условия

Активация на акаунт