Има ли "лятна ваканция" за кърмачките?

  • 1 351
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 160
Извън кърменето 8 месечно бебе е твърде малко, за да остане без мама дори за няколко дни. То не може да разбере, че ще се върнеш, нито защо те няма. Бебетата нямат представа за перспективата във времето и не знаят, че ще има утре, например. Точно около и след 8-ми месец бебета започват да са по- подозрителни към хора различни от родителите, започват да се страхуват, че мама ще излезе и няма да се върне.

Обясни това на таткото и ако ти каже, че на Пена или Гина децата са ОК след такава раздяла му кажи, че изводите в науката не се правят на база на лични впечатление на участници в подобни събития. А и до тогава може и той да не иска да пътува без бебето- да не забравяме, че бащите са мъже, а не жени и не при всички привързаността към детето се появява с раждането му. На някои им трябва време.

Наистина, с бебе се пътува много лесно, а лятото дори можете да ходите вечер в ресторант на открито с бебо спящ блажено в количката. Само не трябва да го водите на плаж между 11 и 18 часа и да не му давате да пие вода от чешмата, морето и тн.

# 16
  • Мнения: 668
Ще дам и моята лепта - за пръв път отидохме на почивка семейно когато "бебето" беше на 2 години, вече не беше и бебе, и изкарахме страхотно. А за пръв път се разделихме за няколко дни когато навърши 3 години и нямаше кой да я гледа през ваканцията в ДГ.
Не бих си и помислила да отида на почивка без детето (вече децата ми), независимо дали са кърмачета или не, в крайна сметка когато сме го направили ни е било ясно какво следва, децата не се гледат лесно, но пък е много приятно.  Hug Дано успееш да убедиш таткото, че почивка с бебчо ще е също толкова интересно, колкото и такава без него.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 718
Само не знам как да го обясня на любимия, трябва да съм много очарователна newsm03. Вашите мъже не искаха ли да сте сами? И как ги убедихте?

Можеш просто да го поглезиш повече, а като види колко сте щастливи заедно на почивката, ще оцени избора си. Разбираемо е за човек да иска пак да почива както преди бебето, както и да разполага с любимия човек през цялото време. Но трябва двамата да прецените как ще се чувствате най добре. Ако ще се притесняваш, ако ще ти липсва бебето и няма да се насладиш на почивката, по - добре не прави компромис. Твърде вероятно е и на таткото да му липсва бебето, въпреки, че още не го осъзнава. А и дали той ще се наслаждава на почивката, ако те вижда притеснена и угрижена? Преценете си за вас. Тук въобще не коментирам фактът, че на бебето ще му е по - добре с мама и татко, това си го знаеш  Wink
А иначе има време за самостоятелни почивки и по - късно.

# 18
  • Мнения: 2 376
На мен ми хрумна да споделя: аз не казвам на таткото "аз искам", а винаги подчертавам, че той е важен за детето. Пример: "Ти много работиш, детето има нужда от теб. Ще се потъркаляте две седмици в пясъка..Вие двамата сте ми най-важни" т.е. мъжете  си ревнуват от децата.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 688
Абсолютно подкрепям само за снимка, бебе на 8 м. не може да се чувства добре без майка си. Както разбрах, и на 1 г. и 10 м. не се чувства много добре, но все пак е поносимо. За първи път оставихме дъщеря ни на тази възраст за 10 дни на баба й, тъй като отидохме на ски в чужбина. Първия път си я взехме с нас на ски /заедно с бабата/, но тогава беше на 1 г. и понесе по-леко 12 часа път с кола, докато тази зима вече със сигурност щеше да й е труден този преход. Иначе, е бебе-турист от раждането си - водили сме я на почивки с нас на 2 м., на 6 м. /вкл. и в чужбина на море/, на 1 г. на ски в Австрия и миналото лято в Турция и Гърция на море. Морето с бебе е изключително лесно - те много се уморяват от 1 час игра на пясъка, от вятър и малко слънце, и спят по няколко часа на плажа. Не сме се прибирали - просто я слагам под чадър да спи в количка, с тениска и шапка на главата - няма проблеми /е, избирам морето да е през юни/септември, не в големите жеги/. А кърменето много улеснява нещата - най-безпроблемното ми море беше, докато стана на година - дотогава почти не ядеше друга храна, сега ми е далеч по-сложно с нея - и откъм хранене /щото вече не може само на кърма/, и откъм тичане и пазене. Grinning Но пак си я мъкнем, де, но - не очаквай да правите чудеса от храброст в секса  Mr. Green, тайминг или не-тайминг, като спи леко в същата стая, ха - прави секс. Laughing

# 20
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Дъщеря ми беше на 11м., когато отидохме на море.Е изкарахме си страхотно.Спеше на плажа под чадъра, кърмех я пак там.Стояхме до към обяд.Следобедното спане в квартирата.Аз се лишавах от плажа следобяд, но беше много горещо и не рискувах да я водя.Разхождахме се с количката вечер и понеже тя заспива късно се прибирахме след 23ч.
Най-интересното е, че на морето това дете ядеше всичко, което й предложех.Иначе е много капризна и злояда, предпочита си основно кърма и въобще не търси друго.Именно храненето ми беше най-голямото притеснение, но оказа се напразно.
Чакам с нетърпение лятото и искам пак море Wink

# 21
  • Мнения: 616
Ние сме решили, че без бебето ще ходим някъде само за една нощувка, колкото да се наспим, да се нагушкаме и да се излежаваме; останалото време през почивката ще сме си тримата.
Бяхме с него за две вечери на екскурзия, в голям хотел, лукс ала-бала, бебето се чустваше прекрасно (9 месеца) и ние също; редувахме се да го забавляваме, за да можем да се възползваме от процедурите; дори по едно време ни разрешиха да го вземем с нас в спа-то, да си правим компания; голяма забава падна. Нашето семейство е така - той знае, че му отделяме цялото си внимание, носим го навсякъде с нас (дори с влак, ако се налага) и затова ни се отблагодарява с прекрасни моменти на спокойствие, не досажда, не мрънка, не ни тежи ... пич  Mr. Green
преди да стане поне на две, не мисля, че бих го оставила повече от два-три дни  Peace (да не говорим, че перспективата да се цедя ден и нощ ми изправя косите)
тайминг или не-тайминг, като спи леко в същата стая, ха - прави секс. Laughing
хехехе това го кажи на нашия татко  Mr. Green хвърля му едно одеало да се "покрива" и хич не го е грижа  Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 6 688
Ами вие сте лесни, още не ходите сигурно - оставяш го в креватчето и действаш, ама ще видиш по-нататък, като не можеш да го застопориш на едно място Laughing. Моята вече прескача кошарата Wink, а и е любопитна.

Общи условия

Активация на акаунт