Картите за отстъпки на Била

  • 16 980
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 717
в Била Чехия имаме такива, аз лично си я поръчах по нета, дойде семейна - 3 карти седин и същ номер
не са ни искали лични данни като примерно ЕГН или номера, даваш само име и домашен адрес, който сесъстои от град и номер на улицата

отстъпките са въс вид на намаление на стоките ако си член, а освен това ти се трупат бонус точки за определена сума и можеш да ги размениш за разни боклучета - йенски тенджери, тефлонови тигани, хавлии, пекарна за хляб... (съвсем хубави стоки са, но въпроса е дали всеки има нужда точно от тези неща)

аз също не бих дала толкова мн. лични данни за една карта, най-малкото е,че ще ви затрупат с рекламни смси и брошурки Peace

# 16
  • Мнения: 743
не бих си дала личните данни.Има случеи в които с лични данни теглет кредити на твое име.Не си струва за 15-20 лв годишно да стане някой гаф.Това разбира се е лично мое мнение.

Ееееее, много скептицизъм. А и коя банка ще отпусне кредит без лични документи???
Ние, в семейството имаме няколко карти ор различни вериги и никога не съм се притеснявала.

# 17
  • Мнения: 1 312
Имам от години такива- за Пикадили, Бурлекс, Практикер, а отскоро и за СБА.
Взела съм си сума ти неща с точките от Пикадилската карта.
Другите са с натрупвания на пари и в един момент можеш да си ги ползваш като отстъпка.
Последното ми пазаруване в Бурлекс беше такова- продукти за 27 лева, приспаднаха ми наличните в картата и платих малко над 2 лева накрая.
И не!
Никога не са ми пращали каквото и да е било като каталози, рекламни материали и т.н. лично адресирано до мен.
Освен стандартните флайери и брошури с които периодично пълнят пощенските кутии наред.

# 18
  • Мнения: 654
Когато ние попълвахме картите ни уведомиха че може само адрес и телефон , ако случайно картата се блокира.

# 19
  • Мнения: 2 131
Странно, и на мен онзи ден ми дадоха такава карта от Билла, но при попълването не са ми искали кой знае какви данни - само имена и телефон. Не са ми искали адрес, нито ЕГН.
Тук картите още не са активирани - след 2 април стартират. На мен не ми стана напълно ясно какъв е принципът, защото, доколкото разбрах определени стоки носят определени точки. Но така или иначе пазаря ежедневно от Билла и реших да се възползвам. Не съм ентусиазирана да ми правят кой знае какво отстъпки, то е ясно.
Иначе, имам такава карта от Бурлекс, но рядко пазаря там, а когато го правя, обикновено не я нося.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 744
И на мен ми искаха само имената и телефон за връзка. Нито ЕГН, нито адрес.
Иначе си взех карта от любопитство, надали кой знае какви отстъпки ще правят.

# 21
  • Мнения: 2 131
Сега си погледнах картата и там пише, че ако полетата, отбелязани със звездичка, не се попълнят, картата няма да бъде обработена. На полетата за ЕГН и адрес има звездичка  newsm78 Но наистина не ми ги искаха. Може би, ако се е вдигнал шум точно около личните данни, да са се отказали да ги попълват.  newsm78

# 22
  • Мнения: 212
Отдавна мисля да си правя такава карта, но все забравям.На толкова много места се иска ЕГН, че сега за картата пак няма да го правя на проблем, въпреки, че е неприятно Confused

# 23
  • Мнения: 150
Преди малко разглеждах брошурата и има доста неща,от които спестяваш.Имам предвид разни ежедневни неща,които всеки купува като брашно ,ориз и подобни..А от някои алкохоли спестяваш(или печелиш,както искате) до 10лв.
Както са казали някои дами преди мен, на толкова места даваме лични данни,няма смисъл от излишни драми според мен  Peace
А иначе и аз с точките от пикадилската карта доста неща съм си взела,не намирам нищо лошо.

# 24
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
И аз си попълних името и адреса на талона и не си спомням да си ми искали подробни лични данни, които да ме притеснят.  Обаче точки се получават само за определени стоки, които трудно можеш да разбереш кои са. Взех си брошура и се оказа, че много малко от нещата, които купувам (да не кажа почти нищо) са включени във въпросната промоция. Няколко пъти съм се хващала на промоции в Била и винаги съм оставала разочарована. За мен те са предимно рекламен трик, но не и ползи за клиента. Вдигна се голям шум около тези Била карти, текат реклами, а се оказва че "печелиш" ако си купиш барбекю или сок от праскова, но не и друг вид сок и т.н. Масовите ежедневни стоки не влизат в схемата.
Ще рапортувам след едномесечно пазаруване в Била с новата карта какви точки ще ми отчетат сега, в началото на май и ще споделя във форума има ли ефект.

# 25
  • Мнения: 527
Доколкото знам такива карти няма само в България,а например в Чехия,Австрия и тн..А и освен това Пикадили имат подобни.Аз имам от пикадили,вчера си изкарах и от Билла,това,което ми харесва повече е,че в Пикадили не можеш реално да събираш пари,а събираш точки,с които можеш да си купиш нещо си,а тук се осребряват на края на месеца.Друг е въпросът,че не е ясно кои продукти и по колко бонус точки ще ти носят..Абе,уловка със сигурност има,но пък аз обичам да си вадя карти-Колкото повече,толкова повече  Laughing


На всеки продукт, за който се дават точки на етикета пише и също и колко точки се дават.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 877
на мен ми осребриха снощи малка сума, по - точно закупих продукти за нея. това е добре дошло като се сетя,че цените в Била не са никак икономични, ако мога така да го нарека.

# 27
  • Мнения: 1 788
Не вземам никога такива карти. Може по цял свят да ги има, но в Булгаристан защита на личните данни има само на книга. Реално нещата могат да са доста различни. Не мисля, че данни като точен адрес, телефон, ЕГН са необходими за такава карта. Самата защита на картата може да става и с някакъв индивидуален идентификационен код или парола примерно. При това, като цяло това, което получаваш с тази карта, не е нищо кой знае какво. Не пазарувам само и единствено от един магазин, че да се боря за точки и стотинки. Промоциите им и разните там "залъгалки" не си заслужават усилията.

# 28
  • Мнения: 1 159
И мен изобщо не ме притеснява фактът,че са ми взели телефона и ЕГН-то!Дразня се,че вчера например доста неща с точки по етикетите напазарувах,пък накрая-15 точки!

# 29
  • Мнения: 22 867
...........Не мисля, че данни като точен адрес, телефон, ЕГН са необходими за такава карта. Самата защита на картата може да става и с някакъв индивидуален идентификационен код или парола примерно.

И аз това се чудех, защо вместо код или парола един куп лични данни.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт