1001 нощи - сърцето ти си отвори и в приказка се потопи - част 45

  • 22 310
  • 458
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 70
Предлагам да се запишем на един бърз курс по турски при BZ и да си догледаме сриите в оригинал  Wink Wink Wink

# 61
  • Мнения: 2
: Joy Тъй,тъй и аз около филма си обогатих турския речник.Аз тука искам да попитам защо в нашата страна на майка викат нине( мисля че така се произнася).

"НинE" се казва на babaanne(бабаанне) - бабата от страната на бащата(Така внуците наричат бабата) от българските  турци B TR.(гьочмени = göçmenler ==> ot glagola "göçmek"= migriram).  Peace


Само от страна на бащата ли?  newsm78 А от страна на майката?  newsm78

# 62
  • Мнения: 418
Предлагам да се запишем на един бърз курс по турски при BZ и да си догледаме сриите в оригинал  Wink Wink Wink

Хммм  newsm78... ша искам скъпо, ей  Mr. Green Party
.
.
.
Ами то си има тема за TR език в подфорум Хоби  Peace, а от мен едва ли ще го научите, той не ми е нито майчин, нито бащин, просто поредния чужд език, дето все още уча. ooooh! Crazy Peace

# 63
  • Мнения: 418
: Joy Тъй,тъй и аз около филма си обогатих турския речник.Аз тука искам да попитам защо в нашата страна на майка викат нине( мисля че така се произнася).

"НинE" се казва на babaanne(бабаанне) - бабата от страната на бащата(Така внуците наричат бабата) от българските  турци B TR.(гьочмени = göçmenler ==> ot glagola "göçmek"= migriram).  Peace


Само от страна на бащата ли?  newsm78 А от страна на майката?  newsm78


Мисля ,че гьочмените си използват "anneanne" аннеанне ("майка на майката"-- буквално преведено, или бабата по майчина линия)  Hug Peace

# 64
  • Мнения: 0
Предлагам да се запишем на един бърз курс по турски при BZ и да си догледаме сриите в оригинал  Wink Wink Wink

Хммм  newsm78... ша искам скъпо, ей  Mr. Green Party
.
.
.
Ами то си има тема за TR език в подфорум Хоби  Peace, а от мен едва ли ще го научите, той не ми е нито майчин, нито бащин, просто поредния чужд език, дето все още уча. ooooh! Crazy Peace

         Да но се спряваш прекрасно  bouquet

# 65
  • Мнения: 2
bznewsm51 Ще свършат цветята в цветарницата, но ти заслужаваш... даже нещо повече  Hug

# 66
  • Мнения: 418
Благодарско , благодарско  Blush Embarassed Heart Eyes Mr. Green Hug ...аа стига толкоз комплименти  Mr. Green, дайте да видим как да направим така,че да дават филма (3 sezon) и при вас по-скоро  Hug Peace

# 67
  • Мнения: 0
тук нашите турци викат анне на бабата без значение от коя страна и нине на майка това е от мой лични наблюдения.Та това ми направи впечатление като bz ни светва по много въпроси и беше обяснявала та тогава ми стата много  newsm78та за това сега попитах,като я няма новата серия  Cry можеби сменят сценария по наш вкус и за това така почнаха да ги бавят серийте Stop

# 68
  • Мнения: 31
bz,  мила, ти си нашата енциклопедия,    bouquet
Всичко, което пишеш, е страшно интересно, помага ни да разберем този близък и едновременно различен свят.
Малко глупаво,  Embarassed, ама от доста време се чудя, защо Нериман се обръща към Бурхан с 'бате', а към Надиде с 'лельо', Арзу пък - АК -'бате', Фюсун - 'лельо'?

А това 'kayınvalide' - ми звучи малко като 'невалидна'  Thinking  Wink

 Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 2 079
Някой гледа ли в момента онлайн KanalD?
Защото при мен не работи това - http://www.kanald.com.tr/Canli/
Върти си се и нищо не предава!
Да не би повредата да е при мен?  newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 34
Добър вечер на всички истински фенки , в полунощ явно не спите.......Аз пак съм командировка, този път  в хубавия град Сандански , прибирам се в София чак в петък . Пропускам утрешния епизод - наслаждавайте се .. . За никого вече не е тайна , акцента е 2-та сватба , затова и не пиша с бели букви. И нали се падам малко меломан - "търсач", чуйте малко музика , а подробно съм писала за заснемането на епизода може би още през януари ( ще го намеря и ще го поместя наново).
И така : 1 танц на Шехи и Онур : ''Sen benim şarkılarımsın''  пее İlhan Şeşen. Давам ви 2 линка в изпулнение на Илхан  и Grup Gundogarken http://www.youtube.com/watch?v=mlZyiDy_AV4 и на великата дива Аjda Pekkan  - ( като нашата Лили Иванова) - http://www.youtube.com/watch?v=1Fw_GRfro94
2 танц - Онур със Шехи , Керем с Бену и Каан с Нилюфер - песента е ''Bizim şarkımız'' в изпълнение на Ferhat Göçer
http://www.youtube.com/watch?v=LsCiGpBmWA4
 И третия певец - официален гост на сватбата е певицата Nükhet Duru с песента Yalanlarini Sectim.Можете да я чуете от тук : http://www.sarginmuzik.org/onlinemuzik/download.asp?id=3575 ; за съжаление не успях да намеря клип с тази песен.
Но ако още ви се слуша музика -  вижде и самата певица с нейна много хубава песен Melankoli -
http://www.youtube.com/watch?v=myrn5bII6k0&feature=related

bz, извинявай , че те прекъснах  - всички ние отдавна търсихме такъв човек като тебе всеотдаен , да задоволи нашето любопитство. Доста неща знам за Турция, но друго си е да черпиш знания от извора. Чета те с огромен интерес Hug


# 71
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
тук нашите турци викат анне на бабата без значение от коя страна и нине на майка това е от мой лични наблюдения.

Не е вярно...викат анне на майка си;
анне анне на баба си от майчина линия и
анне баба на бабата от бащина линия.

# 72
  • Мнения: 132
Сега ми се мярна като сменях каналите повтарят  84 серия

# 73
  • Мнения: 0
Някой гледа ли в момента онлайн KanalD?
Защото при мен не работи това - http://www.kanald.com.tr/Canli/
Върти си се и нищо не предава!
Да не би повредата да е при мен?  newsm78
споко и при мен неще въобще да тръгне нещо директно но така или иначе нали не дават нова серия така,че не е от голямо значение а и честно казано много трудно ги гледат тия серии последните въобще не ме гложди ,че не зарежда Tired иначе ако беше нова щях да полодея

# 74
  • Мнения: 418
bz,  мила, ти си нашата енциклопедия,    bouquet
Всичко, което пишеш, е страшно интересно, помага ни да разберем този близък и едновременно различен свят.
Малко глупаво,  Embarassed, ама от доста време се чудя, защо Нериман се обръща към Бурхан с 'бате', а към Надиде с 'лельо', Арзу пък - АК -'бате', Фюсун - 'лельо'?

А това 'kayınvalide' - ми звучи малко като 'невалидна'  Thinking  Wink

 Laughing


аххххахах ...това беше смешно ...много съм гадна, ама си е смешно  hahaha Mr. Green Crazy

А това и в БГ съм го чувала: на мъжа "батко Иванеее" кажи на "леля Мaр4ето" (която му е жена) еди-какво си  hahaha Mr. Green ...Но в TR има др . значение ...значи има различни видове "лели", т.е. на Бг го превеждат с леля, но на TR не е така - Нериман е роднина на мъжа Бурхан , за това той е батко, а в оригинала на турски Нериман нарича Надиде yenge "йенге", което значи булката в семействотo (cHaXaTa) (така се отбелязва ,че тя е така да се каже външния човек  Mr. Green, т.е. че ти е роднина по мъж, но не и директна кака, леля, вуйна..).. Ще напиша утре и 3a тези неща ако искате ...сега съм гроги пак и отново  hahaha Crazy...Лека нощ , да спите във кош някъде край Босфора (в хотел да речем де, не под моста  hahaha Joy Mr. Green Crazy Hug Peace)

Общи условия

Активация на акаунт