Задграничен паспорт за дете

  • 15 642
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 311
Преди 3 години трябваше да направя задграничен паспорт на дъщеря ми и всичко мина горе-долу добре.Вече бях пуснала документите и си чакам да мине един месец ,и да си взема паспорта на детенце.Един ден се прибираме от разходка и виждам пред нас полицейска кола и трима полицаи размахват някакви листи хартия и там фиксирам снимката на детето ми!Изтръпнах(понеже не знаех,че ходят на проверки да се уверят , че детето живее на посочения адрес)!Почнаха да звънят на комшиите да потвърдят,че живеем там.Ама трябваше няколко пъти да ги питам за какво е всичко това,докато ми обяснят!Е слава Богу , всичко мина добре,и се сдобихме с червен паспорт!

# 16
  • Мнения: X
Martis, вашето е било направо сага! А аз се възмущавах от нашия случай!  ooooh!
Но много се бях напушила - откакто си купихме този апартамент преди 12 години, постоянно живеем в него, там ни е и адресната регистрация, никога през тези години не сме имали каквото и да е провинение, за да се срещаме с районния, не сме осъждани, не сме разследвани, досиетата са ни напълно чисти, вадили сме паспорт и на другото ни дете и сме ходили в чужбина с него, плащали сме си всички данъци и такси към общината и най-вече - районният дойде без предупреждение, звънна на вратата и ни намери в жилището ни с детето - очевадно е, че живеем там!
Защо след тази проверка е трябвало да звъни по звънците и да разпитва и съседите?!
А и колко меродавно е тяхното наблюдение и мнение? Аз, например, изобщо не знам комшиите от първия и втория етаж кога влизат и кога излизат - значи ли това, че ако не съм ги виждала няколко месеца, следователно те не живеят там? Да не говорим, че имаме и нови съседи, които скоро са се нанесли, които не познавам - как мога да твърдя те живеят ли постоянно там, или не?
Безумие някакво е това - тормозят нормалните хора, а престъпниците си ходят необезпокоявани.  ooooh!

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 15:24 от Анонимен

# 17
  • Мнения: 227
ле ле, точно мисля да вадя паспорти на децата, ужас!
проверки, чудеса, дори не предполагах, че е възможно!
Те наистина не гонят престъпниците, а се занимават с безобидни хора! ooooh!
Нали двамата родители декларират, че искат тези паспорти за децата си, представяг всички документи, регистрации!?  newsm78
между другото каква е таксата за детски задграничен паспорт?

# 18
  • Мнения: 25 620
Сигурна съм, че ако някой отвлече детето ви и се опита да го изведе зад граница, ще бъдете много доволни от същите тези мерки, срещу които сега ревете. Даже ще настоявате за още...

# 19
  • София
  • Мнения: 172
Аз да попитам, за пътуване в рамките на европейския съюз, трябва ли да се вади задграничен паспорт на детето?

# 20
  • Мнения: 25 620
Да, задължително, даже и да има лична карта, щом е под 18 години, трябва да има паспорт.

# 21
  • Мнения: X
Сигурна съм, че ако някой отвлече детето ви и се опита да го изведе зад граница, ще бъдете много доволни от същите тези мерки, срещу които сега ревете. Даже ще настоявате за още...


Е, хайде не с този тон. Аз негодувам срещу това, че полицията е разпитвала комшиите за нас, без да обясни, че това са нови правила за вадене на задграничен паспорт на дете и въобще, че става въпрос за задграничен паспорт на дете. Все пак, ние не сме следствени, за да ни третират по този начин!
И то след като сме представили всички документи - акт за раждане на детето, нашите лични карти, удостоверение от общината за постоянен адрес, а и при извършената проверка се установява, че наистина живееем на този адрес и детето отговаря на снимката във заявлението за задграничен паспорт, както и аз  - на личната си карта.
Като сами не си вярват на документите, които издават, ние не сме виновни! Да ги направят с пръстови отпечатъци, както са испанските лични карти  например, тогава лесно ще установят самоличността на всеки! Едва ли комшиите биха били по-достоверен фактор!
Не знам, за мен лично това е абсолютно абсурдна, смешна и жалка ситуация - да ти удостоверяват самоличността с показания на разни изкукуригали баби и дядовци по входовете на блока (щото през деня кого другиго да намерят - нормалните хора са на работа).

# 22
  • София
  • Мнения: 17
Да, задължително, даже и да има лична карта, щом е под 18 години, трябва да има паспорт.
Аз като пътувам в ЕС не ми искат паспорт, защо за детето ще искат?

# 23
  • Мнения: X
Да, задължително, даже и да има лична карта, щом е под 18 години, трябва да има паспорт.
Аз като пътувам в ЕС не ми искат паспорт, защо за детето ще искат?


Защото няма как по друг начин да удостоверят самоличността му. Ако в България се въведат лични карти и за деца, тогава паспортите ще отпаднат при посещение на държави в ЕС. Не знам защо в България децата нямат лични карти. Според мен, това е нередно. Когато дъщеря ми беше на 3 години, живяхме за около година в западноевропейска държава и на нея веднага й извадиха лична карта за чуждестранен жител. С неин пръстов отпечатък върху самата карта.
А в България децата са без никакви документи! Тръгнали да спират трафика на деца за чужбина! А как ще спрат отвличанията на деца в самата България, като децата без документи са всъщност деца без самоличност!?

# 24
  • Мнения: 25 620
Не знам, за мен лично това е абсолютно абсурдна, смешна и жалка ситуация - да ти удостоверяват самоличността с показания на разни изкукуригали баби и дядовци по входовете на блока (щото през деня кого другиго да намерят - нормалните хора са на работа).

Спокойно, като тръгнете да му вадите лична карта на детето, вече няма да разпитват комшиите, просто ще ви привикат в РПУ-то. В работно време, естествено. Тогава да видим какво ще обясняваш на шефа си... Mr. Green

# 25
  • Мнения: X
Не знам, за мен лично това е абсолютно абсурдна, смешна и жалка ситуация - да ти удостоверяват самоличността с показания на разни изкукуригали баби и дядовци по входовете на блока (щото през деня кого другиго да намерят - нормалните хора са на работа).

Спокойно, като тръгнете да му вадите лична карта на детето, вече няма да разпитват комшиите, просто ще ви привикат в РПУ-то. В работно време, естествено. Тогава да видим какво ще обясняваш на шефа си... Mr. Green

Няма да ни се случи нищо ново. И за подаване на документите за паспорта на детето ходихме в работно време в РПУ-то. Но изобщо не е там въпросът.

# 26
  • Мнения: 2 723
В понеделник отидохме да вадим паспорти на децата.
Бяхме двамата с баща им.
Големият ни син дори не беше с нас (беше на градина).
Помолиха ме само да го доведа като ида да взема паспортите.
Искаха ни по една снимка на дете.
Никакви удостоверения за постоянен адрес.
Адвокатът ми каза, че трябва да идем пак двамата като взимаме паспортите, но жената която ни прие документите, каза, че не е необходимо.
Толкова.

Но сега си мисля, че аз по никакъв начин не мога да докажа, че това са моите деца.
Водя едно бебе, давам снимка на същото това бебе, акт за раждане също, ама как доказвам, че това е моето дете?!?!
Така че трафика на деца никога няма да бъде спрян по тоя начин.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 521
Сигурна съм, че ако някой отвлече детето ви и се опита да го изведе зад граница, ще бъдете много доволни от същите тези мерки, срещу които сега ревете. Даже ще настоявате за още...


 Peace

Нали се сещате, че всеки двама вписани като родители в удостоверението за раждане на едно дете,
могат да решат да злоупотребят, като хванат кое да е друго дете на горе долу тази възраст
и да идат на гишето в паспортната и да кажат - това е нашето дете, ще му вадим паспорт!
Затова са тези проверки - за да се докаже, че детето е наистина ваше!

# 28
  • Мнения: 2 723
Затова са тези проверки - за да се докаже, че детето е наистина ваше!

Аз това казвам, никакви проверки няма за сега при нас.
Може би има време де, но аз през деня съм навън с бебето, вечер като взема баткото от градина пак навън.
Кога ще дойдат на ни проверят?
Нощем?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 521
Затова са тези проверки - за да се докаже, че детето е наистина ваше!

Аз това казвам, никакви проверки няма за сега при нас.
Може би има време де, но аз през деня съм навън с бебето, вечер като взема баткото от градина пак навън.
Кога ще дойдат на ни проверят?
Нощем?

Това си е техен проблем!
А може и да не дойдат.......  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт